NewsyA jednak to prawda! Kinga Rusin po 15 latach odchodzi z Dzień Dobry TVN. Jak tłumaczy swoją decyzję?

A jednak to prawda! Kinga Rusin po 15 latach odchodzi z Dzień Dobry TVN. Jak tłumaczy swoją decyzję?

Kinga Rusin odchodzi z Dzień Dobry TVN
Kinga Rusin odchodzi z Dzień Dobry TVN
Zuza Maciejewska
24.08.2020 08:40, aktualizacja: 24.08.2020 11:02

Kinga RusinDzień Dobry TVN zadebiutowała w 2005 roku. Regularnie pojawiała się w śniadaniówce, gdzie w duecie z drugim dziennikarzem prowadziła rozmowy z ciekawymi gośćmi. Zadebiutowała z Marinem Mellerem, w 2009 roku jego miejsce zajął Bartek Węglarczyk. W 2016 roku jej partnerem został Piotr Kraśkoktóry w lipcu dołączył do ekipy Faktów.

Od tego momentu w kolorowej prasie pojawiały się informacje, że także Rusin nie pojawi się już na antenie. Stacja nie chciała wypowiadać się na ten temat. Joanna Górska, szefowa działu PR TVN, poproszona o komentarz przez Plejadę, powiedziała:

O nowych programach i naszej ramówce będziemy informować przed startem sezonu. Planujemy także prezentację programową, na którą już dziś serdecznie zapraszam – skomentowała sprawę Joanna Górska.

Kinga Rusin odchodzi z Dzień Dobry TVN. Dlaczego?

A jednak to prawda. Kinga Rusin odchodzi z Dzień Dobry TVN. Dziennikarka na Instagramie wydała oficjalne oświadczenie, w którym zdradziła powody swojej decyzji. Napisała, że chce realizować kolejne marzenia, wykorzystując niezależność finansową, którą zyskała dzięki świetnie prosperującej firmie kosmetycznej:

Chcę współtworzyć nowe ciekawe projekty w kilku obszarach: telewizja, biznes, działalność społeczna — podkreśla dziennikarka.

Dodała, że w Dzień Dobry TVN sporo się zmieniło. Gdy odszedł jej partner, wykorzystała okazję, by ruszyć do przodu:

Ostatnio wiele się zmieniło w Dzień Dobry TVN, a odejście mojego współprowadzącego stworzyło naturalną okazję by ruszyć do przodu. Kiedy jak nie teraz?

Rusin zdradziła, że aktualnie są prowadzone rozmowy w sprawie projektów, w których mogłaby wziąć udział:

Jeśli chodzi o telewizję - wiem co chcę robić i wiem czego nie chcę. Waham się co do kilku propozycji. Z pewnością chciałabym prowadzić program ostrzejszy, bardziej kontrowersyjny. Realizacja moich konkretnych wizji nie jest łatwa. Rozmowy trwają. Chcę też zająć się dziennikarsko poważniejszymi tematami i razem z własnym zespołem produkować reportaże i dokumenty - robiłam to, kiedy mieszkałam przez kilka lat w USA, zawsze to kochałam.

Dziennikarka na zakończenie  podziękowała ekipie i widzom za wspólnie spędzone lata:

Nie żegnam się więc! Dziękuję całej ekipie Dzień Dobry TVN za 15 lat wspaniałej, wspólnej pracy. Pozdrawiam wszystkich widzów! Do zobaczenia!

Internauci na wpis zareagowali błyskawicznie. Dziękują Kindze za jej pracę, a także trzymają kciuki za realizację kolejnych planów.

Kinga Rusin odchodzi z Dzień Dobry TVN
Kinga Rusin odchodzi z Dzień Dobry TVN
Kinga Rusin i Piotr Kraśko tworzyli duet od 2016 do 2020 roku. Na zdjęciu w 2017 roku
Kinga Rusin i Piotr Kraśko tworzyli duet od 2016 do 2020 roku. Na zdjęciu w 2017 roku
Kinga Rusin i Bartosz Węglarczyk prowadzili program od 2009 roku
Kinga Rusin i Bartosz Węglarczyk prowadzili program od 2009 roku
Kinga Rusin tworzyła Dzień Dobry TVN od początku. Na zdjęciu z 2006 roku
Kinga Rusin tworzyła Dzień Dobry TVN od początku. Na zdjęciu z 2006 roku
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także