NewsyKasia Warnke bez ogródek o polityce i Szymonie Hołowni: "No i jest to masakra"

Kasia Warnke bez ogródek o polityce i Szymonie Hołowni: "No i jest to masakra"

Kasia Warnke, Szymon Hołownia (fot. KAPIF)
Kasia Warnke, Szymon Hołownia (fot. KAPIF)
22.11.2023 09:50, aktualizacja: 22.11.2023 14:06

Kasia Warnke jest jedną z bardziej rozpolitykowanych aktorek. Na jej profile w mediach społecznościowych co jakiś czas trafiają przemyślenia dotyczące polityki czy spraw światopoglądowych. Aktorka popiera Strajk Kobiet oraz ruch na rzecz praw LGBT+.

Krytycznie patrzy za to na ugrupowania o charakterze prawicowym i Kościół katolicki w Polsce. W rozmowie z Pomponikiem wytknęła mu zbytnie zaangażowanie w politykę.

Nie wiem, jak można duchowość z polityką łączyć. Ta instytucja bierze pieniądze od państwa, nasze pieniądze, zajmuje się z gruntu polityką i umacnianiem swojej pozycji. Już nie mówiąc o tym, że polski Kościół daje gorsze świadectwo niż światowy, czy sam papież. Jesteśmy w koszmarnej sytuacji, jeżeli chodzi o Kościół. Ja myślę, że wszystkie osoby – również wierzące i dbające o Kościół, czujące się częścią Kościoła, też są załamane tą postawą – oceniła.

Gdy gwiazda pojawiła się na premierze filmu "Napoleon", dziennikarze nie mogli nie zapytać jej o bieżączkę polityczną, w tym o spektakularną karierę Szymona Hołowni.

Kasia Warnke o Szymonie Hołowni

Warnke w wywiadzie dla Kozaczka doceniła nowego marszałku Sejmu za charyzmę i spokój. Uważa, że to właśnie on może zaprowadzić porządek w izbie, gdzie panuje... "masakra".

Bardzo mnie cieszy ta zmiana w polityce, uważam, że Szymon Hołownia zachowuje się brawurowo, świetnie panuje nad tą zbuntowaną klasą, bo takie są memy i one są bardzo trafione, że to jest pan wychowawca i jest godzina wychowawcza i jest masakra. No i jest to masakra, ale uważam, że jest to bardzo wyważone, co on robi, udaje mu się zachowywać z szacunkiem i wymaga do siebie szacunku, w stosunku do siebie i do tych mandatów poselskich i suwerena, czyli nas, którzy wybieraliśmy ich. Ja mam wrażenie, że wraca kultura po prostu do sejmu i bardzo się z tego powodu cieszę – przedstawiła swój punkt widzenia.

Rozmówczyni tabloidu uważa, że lider Polski 2050 będzie mógł powtórnie kandydować w wyborach prezydenckich. W 2020 roku polityk otrzymał blisko 14 proc. głosów.

Dom Katarzyny Warnke
Dom Katarzyny Warnke
Dom Katarzyny Warnke
Dom Katarzyny Warnke
Dom Katarzyny Warnke
Dom Katarzyny Warnke
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także