WAŻNE
TERAZ

Afera w publicznym szpitalu. Demaskujemy kłamstwa polityka KO

Karolina Gruszka ma stwardnienie rozsiane. Aktorka pierwszy raz zwierzyła się z walki z poważną chorobą

Karolina Gruszka to niezwykle utalentowana polska aktorka filmowa i teatralna. W dotychczasowej karierze aż czterokrotnie była nominowana do Orłów. Na scenie zadebiutowała już jako mała dziewczynka. Mając zaledwie 9 lat, wystąpiła w Dyskotece Pana Jacka. Jest absolwentką Akademii Teatralnej w Warszawie, którą ukończyła w 2003 roku. Na swoim koncie ma wiele znakomitych ról i wspaniale układa się także jej życie prywatne. Jest żoną rosyjskiego reżysera Iwana Wyrypajewa. Małżonkowie w 2012 doczekali się dziecka, na świat przyszła ich córeczka Magdalena.

Karolina GruszkaKarolina Gruszka

Aktorka stara się żyć z dala od blasku fleszy. Rzadko pokazuje się na branżowych imprezach, chyba że są to premiery. Nie zwierza się z codzienności w mediach społecznościowych, ale zdarza jej się udzielić wywiadu. W miniony weekend pojawiła się w Dzień Dobry TVN, gdzie opowiedziała o chorobie, z którą się zmaga.

Karolina Gruszka ma stwardnienie rozsiane. Opowiedziała o walce z chorobą

Karolina Gruszka ma zaledwie 44 lata, a już mierzy się z bardzo poważną chorobą. Aktorka podczas wizyty w śniadaniówce TVN opowiedziała o stwardnieniu rozsianym. Na zwierzenia zdecydowała się w słusznym celu. Została ona ambasadorką kampanii społecznej NEUROzmobilizowani, która ma na celu przybliżyć społeczeństwu schorzenie, na które cierpi gwiazda.

Decyzję o włączeniu się do kampanii NEUROzmobilizowani podjęłam, bo jestem przekonana, że warto głośno mówić i edukować na temat chorób, które dotykają coraz większej części społeczeństwa, a w tym przypadku szczególnie często ludzi młodych, planujących życie, zakładających rodziny, uczących się czy rozpoczynających prace. Również dlatego, że doskonale wiem, z czym mierzy się osoba słysząca diagnozę i żyjąca z chorobą – mówiła w DDTVN.

Aktorka swoim udziałem w akcji chce zwrócić uwagę przede wszystkim na profilaktykę zdrowotną, która na pozwala wykryć chorobę na bardzo wczesnym etapie. Wtedy możliwe jest zahamowanie jej objawów i całkowicie normalne życie po wdrożeniu odpowiedniej terapii. Karolina przyznała, że dwa razy do roku przyjmuje lek i od lat nie ma żadnych objawów, czuje się wręcz jak osoba całkowicie zdrowa.

Całkowicie zahamowała chorobę. Lek przyjmuję dwa razy w roku. Od lat funkcjonuję w 100 procentach normalnie. Tak naprawdę to zapominam o SM, nie myślę o sobie jak o osobie chorej. Jestem tutaj, żeby wlać trochę optymizmu w SM. Normalne życie jest możliwe, pod warunkiem, że choroba zostanie wcześnie wykryta.

Swoim zaangażowanie w kampanię gwiazda ma także nadzieję na zmiany dotyczące refundacji leków. Te, które lekarze podają w tak zwanej pierwszej linii, nie zawsze są skuteczne. Preparty specjalistyczne niestety są bardzo drogie i refundowane tylko w części.

Szereg leków z tzw. pierwszej linii podlega refundacji. Dostępne są również farmaceutyki stosowane u pacjentów, u których preparaty z pierwszej linii okazały się nieskuteczne, ale refundowane są tylko częściowo. Leki o tzw. wysokiej skuteczności, czyli takie, które przyjmuję, nie podlegają refundacji. Bardzo chcemy, żeby to się zmieniło - stwierdziła.

Karolina po raz pierwszy zdecydowała się na tak odważne wyznanie. Aktorka nigdy wcześniej nie poruszała w wywiadach kwestii osobistych, a tym bardziej nie gościła w formatach śniadaniowych, opowiadając o tym, co dzieje się w jej życiu prywatnym. Całą rozmowę możecie obejrzeć poniżej.

Mamy nadzieję, że jej zaangażowanie w akcje przyniesie pozytywne skutki, a świadomość społeczna o stwardnieniu rozsianym będzie znacznie większa.

  • Karolina Gruszka, Iwan Wyrypajew
  • Karolina Gruszka - premiera Szczęście świata
  • Karolina Gruszka (fot. Facebook.com/Grupa Dziewuchy dziewuchom)
  • Karolina Gruszka - premiera filmu Maria Skłodowska-Curie
  • Karolina Gruszka jako Maria Curie, fot. AKPA
  • Karolina Gruszka i Iwan Wyrypajew

Fotografia: AKPA
  • Karolina Gruszka - premiera filmu Miasto
  • Karolina Gruszka - gwiazdy przed studiem Dzień Dobry TVN
[1/8] Karolina Gruszka, Iwan Wyrypajew Źródło zdjęć: |
Wybrane dla Ciebie
"Nigdy nie jest się na zawsze". Ralph Kamiński odsłonił się jak nigdy
"Nigdy nie jest się na zawsze". Ralph Kamiński odsłonił się jak nigdy
Tyle kobiet miał Czesław Mozil. "Nie miałem samotnych nocy, czy to dziwne?"
Tyle kobiet miał Czesław Mozil. "Nie miałem samotnych nocy, czy to dziwne?"
Zakopower zagrali dla o. Rydzyka. Są doniesienia z wydarzenia: "To jakiś SZAŁ"
Zakopower zagrali dla o. Rydzyka. Są doniesienia z wydarzenia: "To jakiś SZAŁ"
Iza Miko opuściła Polskę, żyła w luksusie. Teraz marudzi na "Miasto Aniołów"
Iza Miko opuściła Polskę, żyła w luksusie. Teraz marudzi na "Miasto Aniołów"
John Nolan nie żyje. Był wujkiem Christophera Nolana, grał w jego filmach
John Nolan nie żyje. Był wujkiem Christophera Nolana, grał w jego filmach
Gorliwy Skolim zdradził POWÓD obniżek cen. Chodzi o prawosławne święto
Gorliwy Skolim zdradził POWÓD obniżek cen. Chodzi o prawosławne święto
Pilny student Krzysztof Rutkowski ZABŁYSNĄŁ uzębieniem. Został szczodrze obdarowany
Pilny student Krzysztof Rutkowski ZABŁYSNĄŁ uzębieniem. Został szczodrze obdarowany
Monika Brodka pokazała dziecko. Takie widoki zdarzają się wyjątkowo rzadko [ZDJĘCIE]
Monika Brodka pokazała dziecko. Takie widoki zdarzają się wyjątkowo rzadko [ZDJĘCIE]
Pola Wiśniewska zablokowała Dominikę Tajner. Była żona wspiera Michała
Pola Wiśniewska zablokowała Dominikę Tajner. Była żona wspiera Michała
Zbigniew Hołdys o swoim stanie zdrowia. "Padłem"
Zbigniew Hołdys o swoim stanie zdrowia. "Padłem"
Dominika Tajner mówi, dlaczego nie wyszło jej z Michałem Wiśniewskim. "Ogromny wpływ miały UŻYWKI"
Dominika Tajner mówi, dlaczego nie wyszło jej z Michałem Wiśniewskim. "Ogromny wpływ miały UŻYWKI"
Pola Wiśniewska UCIĘŁA pytanie o rozwód. Złożyła STANOWCZĄ DEKLARACJĘ
Pola Wiśniewska UCIĘŁA pytanie o rozwód. Złożyła STANOWCZĄ DEKLARACJĘ
MOŻE JESZCZE JEDEN ARTYKUŁ? ZOBACZ CO POLECAMY 🌟