Jurek Owsiak z ważnym apelem przed Pol'and'Rock Festival 2026. "Nie zabierajcie ich na Festiwal!"

Na kilka dni przed rozpoczęciem Pol'and'Rock Festival 2026 Jurek Owsiak ponownie zwrócił się do uczestników z ważnym apelem. Organizator wydarzenia przypomina, że na teren festiwalu nie powinno się przyprowadzać zwierząt, ponieważ tłumy, hałas i wysokie temperatury mogą stanowić dla nich poważne zagrożenie.

Jurek Owsiak Jurek Owsiak
Źródło zdjęć: © KAPIF
Katarzyna Kozidrak

Odliczanie do tegorocznej edycji Pol'and'Rock Festival trwa, a organizatorzy publikują kolejne komunikaty dotyczące bezpieczeństwa i zasad obowiązujących podczas imprezy. Jednym z tematów, który Zostawił ją, pisząc do niej list. W ich małżeństwie nie zawsze działo się dobrze. "Ścieraliśmy się bardzo", jest obecność psów i innych zwierząt na terenie festiwalu. Jurek Owsiak nie pozostawia w tej kwestii żadnych wątpliwości.


WIDEO
Agata Młynarska o wspieraniu Jurka Owsiaka. Co sądzi o osobach, które go hejtują?


Jurek Owsiak apeluje: "Zwierzęta zostają w domu"

W opublikowanym komunikacie organizatorzy podkreślają, że choć festiwal jest otwarty dla wszystkich uczestników, nie jest odpowiednim miejscem dla zwierząt. Powodem są przede wszystkim ekstremalne warunki panujące podczas wydarzenia – wielotysięczne tłumy, głośne koncerty, upał i nieustanny gwar.

Najpiękniejszy Festiwal Świata kocha wszystkich. Ale Wasza dobra zabawa wcale nie oznacza dobrej zabawy Waszych zwierząt. Nie zabierajcie ich na Festiwal! – apelują organizatorzy.

Podobne stanowisko od lat prezentuje także Jurek Owsiak, który w swoich festiwalowych komunikatach wielokrotnie przypomina:

Zwierzęta zostają w domu. Zostają w domu i są zadowolone. Nasze miejsce nie jest miejscem dla zwierząt i jest to wynik naszego wspólnego ustalenia. Wiele lat temu to właśnie ustaliliśmy z wami – z publicznością festiwalową - przypomniał ustalenia.

Jurek Owsiak o zwierzętach na festiwalu Pol'and'Rock

Mimo corocznych próśb zdarzają się osoby, które przyjeżdżają na Pol'and'Rock ze swoimi pupilami. Organizatorzy zaznaczają jednak, że są to pojedyncze przypadki, a pozostali uczestnicy często reagują i zgłaszają je Pokojowemu Patrolowi.

W razie potrzeby na miejscu znajdują się wolontariusze mający doświadczenie we współpracy z weterynarzami, którzy mogą udzielić zwierzętom pomocy. Owsiak i jego współpracownicy podkreślają jednak, że najlepszym rozwiązaniem pozostaje pozostawienie pupili w bezpiecznym, spokojnym miejscu.

Tegoroczny Pol'and'Rock Festival rozpocznie się 30 lipca i potrwa do 1 sierpnia, a udział w wydarzeniu – jak co roku – będzie bezpłatny.

Jerzy Owsiak
Jerzy Owsiak © KAPIF | KAPIF.pl
Wybrane dla Ciebie
ZATRZYMAJ SIĘ NA CHWILĘ… TE ARTYKUŁY WARTO PRZECZYTAĆ