ExclusiveJoanna Przetakiewicz jest przerażona inflacją. Zdradziła, ile zapłaciła za śniadanie [WIDEO]

Joanna Przetakiewicz jest przerażona inflacją. Zdradziła, ile zapłaciła za śniadanie [WIDEO]

Joanna Przetakiewicz (fot. YouTube)
Joanna Przetakiewicz (fot. YouTube)
09.10.2023 19:00, aktualizacja: 09.10.2023 19:14

Joanna Przetakiewicz to przedsiębiorczyni, która weszła do świata wielkiego biznesu m.in. z pomocą swojego byłego partnera – Jana Kulczyka (zm. 2015). 55-latka chętnie wypowiada się na tematy polityczne i ekonomiczne. Reporterka Jastrząb Post Karolina Motylewska porozmawiała z nią o wzroście cen oraz zbliżających się wyborach parlamentarnych.

Joanna Przetakiewicz o inflacji

Gdy zapytaliśmy Przetakiewicz o inflację w Polsce, przyznała, że obserwuje to zjawisko na całym świecie.

Odczuwam wzrost cen nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Uważam, że świat trochę zwariował. Kiedy się patrzy na ceny leków, biletów lotniczych, hoteli itd. i w ogóle rzeczy ogólnie rzecz biorąc – zaczęła.

Następnie powiedziała, ile zapłaciła za kilka podstawowych produktów.

Ja ostatnio podjechałam po kawę i za dwie kawy latte, jedna herbatę, dwa pączki i dwa rogaliki zapłaciłam 120 złotych. Pomyślałam – "Boże, jak jest to strasznie drogo dla kogoś, kto zarabia np. 3 tys. złotych" – kontynuowała.

Milionerka jest świadoma tego, że wielu osób nie stać na opłacenie rachunków.

Czasami płacisz taki rachunek i mówisz sobie – "Dla mnie to jest ok, mogę sobie na to pozwolić, ale ile osób nie może?". A dochodzą jeszcze wyjątkowe rachunki – np. mojej przyjaciółce piesek zwichnął sobie nóżkę i nagle zabieg wyniósł ją 1700 złotych plus koszty rehabilitacji. (...) Kogo na to stać? – zapytała.

Joanna Przetakiewicz o wyborach

Czy po 15 października jest szansa na zmianę dla kobiet?

Myślę, że tak. Jest szansa absolutnie. Ja jeżdżę teraz po całej Polsce i namawiam kobiety do tego, żeby wyraziły swoje zdanie, żeby się nie poddawały, a przede wszystkim nie poddawały się takiemu przekonaniu, że nie ma nadziei – zaczęła.

Dlaczego część pań jest znużonych polityką?

Bo wiele kobiet rzeczywiście jest pozbawionych nadziei i rozumiem to, ponieważ one tłumaczą to w ten sposób, że nie mają pieniędzy ani na przyjemności, ani na rozwój. Jak robiliśmy badania focusowe, to w wielu regionach Polski, kobiety, a szczególnie młode dziewczyny, określają swoje życie jako przetrwanie – wyjaśniła.

Przetakiewicz deklaruje, że zrobi wszystko, by pomóc kobietom.

Ja będę ze swojej strony robiła wszystko, żeby im pomóc, żeby im otworzyć skrzydła, żeby je wesprzeć. Tak samo robią to jako Era Nowych Kobiet – mamy 111 liderek – w sumie jest na 820 tys. Ja na każdym z tych spotkań mówię – "Dziewczyny, najważniejsze, żebyście szukały tych kolejnych dziewczyn, które najbardziej potrzebują wsparcia, podania ręki i powiedzenia, że każdy głos się liczy i każda z nas jest tak samo ważna".
ślub Joanny Przetakiewicz
ślub Joanny Przetakiewicz
ślub Joanny Przetakiewicz
ślub Joanny Przetakiewicz
ślub Joanny Przetakiewicz
ślub Joanny Przetakiewicz
ślub Joanny Przetakiewicz
ślub Joanny Przetakiewicz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także