NewsyJanusz Rewiński nie żyje. Dla wiejskiej sielanki zrezygnował z kariery. Mówił: "Nie potrzebuję kontaktu z rodziną"

Janusz Rewiński nie żyje. Dla wiejskiej sielanki zrezygnował z kariery. Mówił: "Nie potrzebuję kontaktu z rodziną"

Janusz Rewiński żył spokojnie na wsi (fot. KAPiF)
Janusz Rewiński żył spokojnie na wsi (fot. KAPiF)
Źródło zdjęć: © KAPiF

04.06.2024 11:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Janusz Rewiński, znany aktor i kabarecista, zmarł w wieku 74 lat. Ostatnie lata życie spędził na swojej ukochanej wsi. Sielanka tak bardzo mu sprzyjała, że nie potrzebował nawet kontaktu ze swoją rodziną.

Nie żyje Janusz Rewiński, doskonale znany polskim widzom aktor, kabarecista i polityk. Miał 74 lata. O jego śmierci poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych syn zmarłego gwiazdora, Jonasz.

Teraz świat jest jakby taki sam, ale uśmiechu nagle zabrakło. Dziękujemy za wszystko. Gdziekolwiek teraz jesteś, mamy nadzieję że "mają rozmach". Buenas noches, Senior Siarra! - napisał.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Janusz Rewiński zrezygnował z kariery

Przed kamerami i na scenie Rewiński występował przez kilka dekad, w końcu jednak - w pierwszej dekadzie lat dwutysięcznych - uznał, że najwyższy czas zakończyć karierę i pomyśleć o spokojnej emeryturze. Na decyzję miało wpływ także to, że nie dostawał już tak atrakcyjnych ofert jak wcześniej, a po jakimś czasie nie miał już w zasadzie w czym wybierać. Dla aktora był to moment, w którym postanowił na dobre odciąć się od show-biznesu.

Rewiński zamieszał na wsi

Jego celem było niespieszne, sielankowe życie na wsi i ten cel udało mu się zrealizować. W rozmowie z Wirtualną Polską zdradził nawet, jak dokładnie wygląda zarządzane przez niego gospodarstwo.

Na 12 hektarach ziemi mam las, stawy rybne, łąki i pastwiska. Hoduję cztery konie, 10 owiec, cztery kozy, kury i kaczki. Koszę łąki, suszę siano, wycinam gałęzie, zabezpieczam sobie drewno na zimę - przekazał.

Co więcej, Rewiński podkreślał, że na starość nie potrzebował kontaktu z rodziną. Był w dobrych stosunkach z dwójką swoich synów, niemniej miał doskonałą świadomość tego, że mają swoje własne obowiązki i zmartwienia.

W tym wieku na szczęście nie potrzebuję kontaktu z rodziną. Moi synowie mnie nie widzą miesiącami. Im to nie jest potrzebne i ja im nie jestem potrzebny - powiedział w Szykownych Rozmowach.
Janusz Rewiński nie żyje. Miał 74 lata (fot. KAPiF)
Janusz Rewiński nie żyje. Miał 74 lata (fot. KAPiF)© KAPiF
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także