NewsyJak dziś wyglądałaby księżna Diana? Wiemy to dzięki sztucznej inteligencji

Jak dziś wyglądałaby księżna Diana? Wiemy to dzięki sztucznej inteligencji

Jak dziś wyglądałaby Diana? (fot. GettyImages)
Jak dziś wyglądałaby Diana? (fot. GettyImages)

31.08.2023 08:30, aktual.: 31.08.2023 10:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Księżna Diana przyszła na świat w lipcu 1961 roku. 19 lat później została przedstawiona jako potencjalna kandydatka na żonę księcia Karola, dzisiejszego króla Karola III, którego finalnie poślubiła rok później. Uroczystość relacjonowano w mediach na całym świecie. Para doczekała się dwóch synów: księcia Williama księcia Harry'ego.

Małżeństwo Diany i następcy brytyjskiego tronu nie przetrwało próby czasu. Mąż księżnej zaczął potajemnie spotykać się ze swoją pierwszą miłością, Camillą Parker Bowles (obecnie Królowa Małżonka Camilla). Na początku lat 90. Pałac Buckingham oficjalnie poinformował poddanych o separacji, choć związek książąt i tak rozpadł się wcześniej.

Diana następnie udzieliła głośnego wywiadu, w którym zdradziła, jak zachowywał się jej mąż. Odtąd Brytyjczycy jeszcze bardziej ją pokochali. Po odejściu z rodziny królewskiej księżna Walii związała się z egipskim producentem filmowym, Dodim Al-Fayedem. Para zginęła w wypadku w Paryżu 31 sierpnia 1997 roku. Diana miała 36 lat.

Jak wyglądałaby dziś księżna Diana?

Wielu fanów często zastanawia się nad tym, jak Diana mogłaby teraz wyglądać. Odpowiedzi udzielił im turecki fotograf, Alper Yesiltas, który korzystając z pomocy sztucznej inteligencji, przygotował wizualizację tego, jak księżna Diana prezentowałaby się po 60-tce.

W albumie znalazły się wizerunki innych gwiazd – Freddie'go Mercury'ego, Johna Lennona, Heath Ledgera, Jimiego Hendrixa, Kurta Cobaina z Nirvany, Michaela Jacksona, Elvisa Presleya, Janis Joplin Tupaca Shakura.

Właśnie tak wyobrażaliście sobie Dianę?

Księżna Diana - jak wyglądałaby dzisiaj?
Księżna Diana - jak wyglądałaby dzisiaj?
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także