NewsyCamilla Parker-Bowles opowiedziała o kulisach ognistego romansu z księciem Karolem. Tak ukrywali się przed księżną Dianą

Camilla Parker-Bowles opowiedziała o kulisach ognistego romansu z księciem Karolem. Tak ukrywali się przed księżną Dianą

Księżna Diana, Camilla Parker-Bowles, książę Karol
Księżna Diana, Camilla Parker-Bowles, książę Karol
Kuba Górski
13.10.2019 05:00, aktualizacja: 13.10.2019 09:43

O pikantnym romansie Camillai Parker Bowles i księcia Karola swego czasu plotkował cały świat. Powstało mnóstwo wersji historii ich znajomości, jednak dopiero po latach księżna Kornwalii, w wywiadzie dla The Mail on Sunday, wyjawiła całą prawdę.

Jak książę Karol i Camilla Parker-Bowles ukrywali się przed księżną Dianą?

Książę Karol pierwszy raz  spotkał ją na meczu polo w 1970 roku. Jednak Camilla wyszła za mąż za Adrew Parker Bowlesa, natomiast Karol poślubił Dianę w 1981 roku.

Jak wiadomo, Elżbieta II próbowała rozdzielić zakochanych, jednak ich miłość trwała już w trakcie małżeństwa Karola z Dianą Spencer, która o wszystkim doskonale wiedziała.  Camilla, aby uniknąć fali krytyki, uciekła na wieś do Wiltshire:

Nie mogłam tak naprawdę pójść nigdzie. Dzieci normalnie przychodziły i wychodziły, podobnie jak moi przyjaciele – po prostu się z tym pogodzili. Przez rok prawie nigdzie nie wychodziłam. To był okropny okres, którego nie życzę nawet najgorszemu wrogowi. Nie przetrwałabym go, gdyby nie moja rodzina – wyznała Parker-Bowles.

Camilla swój czas spędzony w ukryciu na wsi, poświęcała na wychowywanie dzieci, jednak nawet tam paparazzi śledzili jej każdy krok:

Nosiliśmy przy sobie lornetkę, którą każdego ranka sprawdzaliśmy przez okna, jak wielu fotografów czeka przed naszymi drzwiami.
Książę Karol i księżna Camilla świętowali rocznicę ślubu
Książę Karol i księżna Camilla świętowali rocznicę ślubu

Dopiero w 2005 roku, trzy lata po śmierci Królowej Matki, Camilla i Karol powiedzieli sobie tak. Elżbieta II nadal nie darzy Camilli sympatią, wiadomo również, że żona księcia Karola nigdy nie będzie królową, nawet gdy ten zasiądzie na tronie. Kamila zostanie jedynie Jej Królewską Wysokością, Księżną Małżonką.

Camilla już zapomniała o swoim ognistym romansie, obecnie udaje wzór cnót i dyplomacji.

Na szczęście rodzice nauczyli mnie manier. To może zabrzmieć snobistycznie, ale za moich czasów nikt nie dostawał się na uniwersytet nie będąc wystarczająco inteligentnym. W wieku 16 lat lataliśmy do Paryża i Florencji i uczyliśmy się tamtejszej kultury. Gdyby nie to doświadczenie, królewskie życie byłoby dla mnie znacznie trudniejsze.
Diana i Karol ślub
Diana i Karol ślub

Życie u boku księcia Karola, nawet mimo starań po wielu latach nigdy nie przyniesie jej sympatii Brytyjczyków, którzy nadal kochają Dianę:

Musisz nauczyć się śmiać z samej siebie. Jeśli tego nie potrafisz, możesz poddać się już teraz. Czasami patrzę na swoje zdjęcia w prasie i myślę sobie: "Kim jest ta kobieta? To nie mogę być ja." I tak właśnie wygląda przetrwanie w świecie sławy – tak Camilla skończyła swój wywiad.

Czy lubicie księżną Camillę?

  • Ślub księcia Karola i księżnej Camilli
  • Ślub księcia Karola i księżnej Camilli
  • Księżna Diana i książę Karol w Korei – ostatnia wspólna wizyta książęcej pary
  • Diana i Karol ślub
  • Diana i Karol ślub
  • Książę Karol i księżna Camilla całują się
  • Książę Karol i księżna Camilla – ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle
[1/7] Ślub księcia Karola i księżnej Camilli
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także