Szukaj

Martyna Wojciechowska świętuje sukces swojej fundacji. Gwiazda chętnie chwaliła się pierścionkiem zaręczynowym

Martyna Wojciechowka – otwarcie fundacji UNEWAZA

Martyna Wojciechowka – otwarcie fundacji UNEWAZA

Fundacja Martyny Wojciechowskiej rośnie w siłę. Właśnie odniosła kolejny sukces. Gwiazda podczas wydarzenia z dumą chwaliła się pierścionkiem zaręczynowym, jaki dostała od Przemka Kossakowskiego.

Martyna Wojciechowska to jedna z najbardziej znanych podróżniczek w Polsce. Dziennikarka zwiedziła już niemal cały świat. Telewizyjna kariera Martyny trwa już od ponad dwóch dekad. Gwiazda zadebiutowała jako modelka w stacji TVN. Później mogliśmy ją zobaczyć na antenie TVN Turbo jako prowadzącą program Automaniak. Potem została gospodynią innych programów, w tym słynnego Big Brothera. W 2009 roku udało jej się połączyć swoją pasję do podróży z pracą. To właśnie wtedy zaczęła realizować serię podróżniczą Kobieta na krańcu świata. Program ten od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością.

W 2015 roku jeden z odcinków jej show został przekształcony na film dokumentalny. Nosi on tytuł Ludzie Duchy i opowiada o dzieciach z Tanzanii, które chorują na albinizm. Jego bohaterką jest nastoletnia Kabula Nkalango Mensaje. Dziewczyna w wyniku napadu nieznanego sprawcy straciła rękę. Podróżniczka zdecydowała się na adopcję bohaterki swojego filmu. Pomogła jej uzyskać wykształcenie i ułatwiła tym samym strat w dorosłe życie. Pod swoją opiekę wzięła także przyjaciółkę Kabuli, dziewczynkę o imieniu Tatu. Gwiazda stacji TVN szczególną opieką otacza potrzebujące kobiety z różnych zakątków świata. Starając się walczyć z niesprawiedliwością, która dotyka słabą płeć stworzyła fundację UNAWEZA.

Martyna Wojciechowska: akcja odsłonięcia skrzydeł fundacyjnych UNAWEZA

Martyna Wojciechowska od kilku lat nie tylko odwiedza kobiety w różnych zakątkach świata, ale stara się także udzielić im pomocy. W wielu krajach tak zwana „słaba płeć” nadal jest traktowana jak człowiek gorszej kategorii. Kobiety nie mają dostępu ani prawa do nauki czy wykonywania niektórych zawodów.

Dziennikarka stworzyła fundację UNAWEZA, która ma pomóc rozwinąć kobietom skrzydła. To właśnie one stały się symbolem jej działalności. Martyna stara się wyrównać szansę kobiet z całego świata bez względu na ich pochodzenie, kolor skóry czy status społeczny. Chce przede wszystkim zapewnić im spokojne życie.

Dzisiaj odbyło się oficjalne otwarcie skrzydeł fundacyjnych w Hali Koszyki. Na wydarzeniu pojawiła się oczywiście sama podróżniczka, ale także zaproszeni przez nią goście. Nie zabrakło oczywiście przedstawicieli świat mediów, w tym naszej reporterki Karoliny Motylewskiej czy rodzimej stacji Martyny – TVN i Oliviera Janiaka, który na miejscu przeprowadził wywiad i z zaciekawieniem oglądał jej pierścionek zaręczynowy. Przypomnijmy, że Przemek Kossakowski oświadczył się swojej ukochanej już na początku zeszłego roku, o czym zakochani poinformowali dopiero jakiś czas temu.

Zdjęcia z tego wydarzenia możecie zobaczyć w naszej galerii.


Martyna Wojciechowska

Martyna Wojciechowska

Martyna Wojciechowska i Olivier Janiak

Martyna Wojciechowska i Olivier Janiak

Pierścionek zaręczynowy Martyny Wojciechowskiej

Pierścionek zaręczynowy Martyny Wojciechowskiej

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×