Gwiazdy na Gali Businesswoman & life: Zofia Zborowska, Andrzej Wrona, Jacek Rozenek, Anna Wyszkoni, Baron, Sandra Kubicka

Gwiazdy na Gali Rak'n'Roll

Gwiazdy na Gali Rak'n'Roll

Zofia Zborowska, Andrzej Wrona, Jacek Rozenek, Anna Wyszkoni, Baron, Sandra Kubicka...Zdjęcia.

Fundacja Rak’n’Roll powstała w październiku 2009 roku z inicjatywy Magdy Prokopowicz, która po swoich doświadczeniach z chorobą onkologiczną chciała pomóc innym chorym w podobnej sytuacji.

Prokopowicz na raka piersi zachorowała, kiedy miała 27 lat. W trakcie leczenia onkologicznego zaszła w ciążę. Lekarze zalecali jej usunięcie ciąży i kontynuowanie leczenia, bądź rezygnację z chemioterapii. W końcu znalazła takiego, który zdecydował się jej pomóc. Urodziła Leosia, a potem postanowiła dzielić się swoimi doświadczeniami. Założyła Fundację Rak’n’Roll. Wygraj Życie! Swoją drogę zakończyła w 2012 roku, ale jej następcy nie próżnują i kontynuują jej wspaniałą inicjatywę.

Od samego początku naszym celem było stworzenie nowej jakości w sposobie mówienia o raku w przestrzeni publicznej. Przełamywanie tabu związanego z podejściem do raka w Polsce, zarażanie pozytywną energią. Dzięki idei Rak’n’Roll kobiety chore na raka zaczęły walczyć o swoją kobiecość w chorobie i o to, aby chorować godnie, leczyć się świadomiej. Dzisiaj Rak’n’Roll pomaga kobietom i mężczyznom chorym na raka i ich bliskim. Działamy na rzecz zdrowych wyborów, zachowań i otaczania siebie troską na co dzień. Utrudniamy życie rakowi, jak się da. Promujemy nowoczesną profilaktykę, w której zamiast straszyć chorobą, zachęcamy do regularnego potwierdzania zdrowia – czytamy na stronie findacji.

Do działań przyłączają się też znani i lubiani. Na Gali Businesswoman & life, która odbyła się w piątek 13 stycznia, nie zabrakło gwiazd. Kto się pojawił?

Gwiazdy na Gali Businesswoman & life. Kto się pojawił?

W warszawskim hotelu Verte Warsaw Autograph Collection odbyła się uroczysta gala charytatywna na rzecz Fundacji Rak’n’Roll. Wygraj życie!, której organizatorem był magazyn Businesswoman & life. Podczas imprezy odbyła się premiera i licytacja kalendarza Osobistości Biznesu na rzecz osób z chorobą nowotworową, a całkowity dochód ze sprzedaży i licytacji przekazywany zostanie na rzecz Fundacji Rak’n’Roll. Wygraj życie.

13 stycznia na Gali pojawili się: Zofia Zborowska, Andrzej Wrona, Jacek Rozenek, Anna Wyszkoni, Baron, Sandra Kubicka, Jaga Hupało. Te gwiazdy znane są z tego, że wspierają różne inicjatywy związane z pomaganiem ludziom w potrzebie.

Do tego niektóre z nich miały doświadczenia z nowotworem. Zborowska, kiedy była w ciąży odkryła, że ma czerniaka. Z rakiem walczyły też Wyszkoni i Biedrzyńska.

Jak wyglądały gwiazdy? Zdjęcia w naszej galerii.


Baron - Gala Rak'n'Roll 2023

Baron - Gala Rak'n'Roll 2023

Sandra Kubicka - Gala Rak'n'Roll 2023

fot. AKPA

Sandra Kubicka, Baron - Gala Rak'n'Roll 2023

Sandra Kubicka, Baron - Gala Rak'n'Roll 2023

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×