Festiwal Filmowy w Cannes 2019 zakończony! Wiemy do kogo trafiła Złota Palma, a także kto pojawił się na czerwonym dywanie!

Ceremonia zamknięcia, Cannes 2019

Ceremonia zamknięcia, Cannes 2019

Festiwal Filmowy w Cannes 2019 oficjalnie zakończony. Do kogo trafiły statuetki? Zobacz listę tegorocznych laureatów!

Festiwal Filmowy w Cannes 2019 rozpoczął się we wtorek 14 maja. Od tego momentu na Lazurowym Wybrzeżu pojawiały się największe gwiazdy, które przez obiektywami fotoreporterów prezentowały kreacje od czołowych projektantów.

Nie inaczej było podczas ceremonii zamknięcia, która odbyła się 25 maja. Zanim jednak poznaliśmy zwycięzców, na czerwonym dywanie rozłożonym przed Grand Theatre Lumiere pozowały prawdziwe gwiazdy, wśród których nie zabrakło polskich akcentów: aktorek Małgorzaty Kożuchowskiej i Agnieszki Dygant oraz reżysera Pawła Pawlikowskiego i jego żony Małgosi Beli.

Oprócz nich w blasku fleszy pozowali także m.in. Emily BeechamCatherine DeneuveAntonio Baderas, Nicole KimpelSylvester StalloneQuentin Tarantino, Christoph Waltz, Caroline Scheufele, Paz Vega.

Ceremonia wręczenia nagród w Cannes 2019

Tego wieczoru jury w składzie: Yorgos Lanthimos, Elle Fanning, Maimouna N’Diaye, Kelly Reichardt, Alice Rohrwacher, Robin Campillo oraz Paweł Pawlikowski podsumowało czas festiwalu, a także wybrało zwycięzców.

Do kogo w tym roku trafiła Złota Palma? Okazuje się, że największe wyróżnienie podczas tegorocznego festiwalu trafiło w ręce Bong Joon-Ho, reżysera który odpowiada za film Parasite. Mężczyzna, odbierając tę statuetkę był bardzo zaskoczony tym, że to właśnie on zdobył główną nagrodę. W swoim przemówieniu podkreślał, że czuje się tym faktem niezwykle zaszczycony. Zwłaszcza, że poważnie na temat filmu zaczął myśleć już jako nastolatek:

Jestem bardzo zaszczycony kino francuskie zawsze było dla mnie natchnieniem (..) Przygoda tego filmu była czymś wyjątkowym, muszę więc podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do jego powstania – podkreślał reżyser ze sceny.

Złota Palma to jednak niejedyne ważne wyróżnienie tej nocy. Do kogo jeszcze trafiły nagrody? Zobacz listę laureatów tegorocznego festiwalu.

72. Festiwal Filmowy w Cannes 2019 – lista laureatów
  • Złota Palma: Bong Joon-HoParasite
  • Grand Prix: Atlantique
  • Najlepszy aktor: Antonio Banderas
  • Najlepsza aktorka: Emily Beecham, Little Joe
  • Najlepszy reżyser: Bracia Dardennes,Young Ahmed
  • Najlepszy scenariusz: Celine Sciamma, Portrait of a Lady on Fire
  • Nagroda Jury: Les Misérables oraz Bacurau
  • Złota Kamera: César Diaz, Nuestras Madres

Zobacz: Cannes 2019: Agnieszka Dygant i Małgorzata Kożuchowska w zachwycających kreacjach na czerwonym dywanie! Wyglądały jak światowe gwiazdy!

Zobacz: Cannes 2019: Oświadczyny na czerwonym dywanie w błysku fleszy i otoczeniu gwiazd! Pierwsza taka sytuacja w historii! 

Zobacz: Cannes 2019. Weronika Rosati na czerwonym dywanie! Swoją kreacją idealnie wpisała się w panujące trendy! 


Małgosia Bela - Ceremonia zamknięcia, Cannes 2019

Małgosia Bela - Ceremonia zamknięcia, Cannes 2019

Paweł Pawlikowski - Ceremonia zamknięcia, Cannes 2019

Paweł Pawlikowski - Ceremonia zamknięcia, Cannes 2019

All-ONS_1063739586-DSC

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×