NewsyNie mają kontaktu. Czy dziś to się zmieni i mama pogratuluje osobiście Idze Świątek?

Nie mają kontaktu. Czy dziś to się zmieni i mama pogratuluje osobiście Idze Świątek?

Iga Świątek - mama
Iga Świątek - mama
06.01.2024 22:30, aktualizacja: 07.01.2024 06:54

Iga Świątek odnosi coraz większe sukcesy w trudnej dyscyplinie, jaką jest tenis. Ma świetne wzorce, ponieważ jej tata reprezentował nasz kraj na Olimpiadzie. Co jednak wiadomo o jej mamie?

Relacje Igi Świątek z tatą i siostrą

Tata tenisistki ma z nią świetny kontakt. Często reprezentuje córkę podczas uroczystości i gali, gdy Iga przebywa na turniejach. O tym, jak zaczęła się przygoda Igi Świątek z tenisem, opowiadał w "Super Expressie".

Nie wywierałem presji, nie było tak, że sport to jedyna droga i jak się nie uda, to koniec świata. Po prostu zawsze wyznawałem zasadę, że uprawianie sportu nie musi przeszkadzać w życiu, a może za to bardzo pomagać. Chciałem, żeby Iga i Agata coś trenowały, najlepiej indywidualną dyscyplinę, tak żeby same odpowiadały za sukcesy oraz porażki i uczyły się sobie z nimi radzić. Najpierw próbowaliśmy z pływaniem, ale przez problemy zdrowotne Agaty musieliśmy zrezygnować. Potem padło na tenis. Zaczęła Agata, a potem Iga starała się ambitnie ją naśladować.

Iga Świątek i jej mama nie mają kontaktu?

Sportowcy często mówią o tym, że są wdzięczni swojej mamie za wsparcie. Jednak mama Igi nie towarzyszy jej podczas turniejów.

Ten etap już przerobiłam i to podwójnie. Natomiast oglądam większość transmisji z meczów córki. Iga jest już dorosła, niezależna i samodzielna. Nie musi jeździć na turnieje z mamusią. Ma swój team.

Okazuje się, że relacje pomiędzy panią Dorotą i Igą Świątek nie są najcieplejsze. Mama tenisistki obszernie o nich opowiedziała.

Nie czuję, bym wycofała się na własne życzenie z jej życia sportowego. Żeby kogoś wspierać, nie trzeba fizycznie przy nim być. Byłam mamą wielozadaniową i faktycznie dużo czasu stałam z boku… fotela stomatologicznego, aby zapewnić obydwu córkom wszechstronny rozwój osobisty. To pozwoliło im co roku cieszyć się wyjazdami na ferie zimowe i wakacje, a także podróżować po Polsce i Europie w celu realizacji ich pasji sportowych i podróżniczych. Pozwoliło na zaspakajanie ich wszelkich potrzeb i aspiracji. Nie tylko sportowych – wyznała.

Kobieta wyznała w wywiadzie dla WP Sportowe Fakty, że na taką sytuacją wpływają różne czynniki.

Zawsze gratuluję córce wygranych tytułów, najczęściej drogą mailową. Natomiast kontakt jest mocno ograniczony. Iga często przebywa za granicą, ma bardzo napięty terminarz i wiele obowiązków. Jest pochłonięta swoimi sprawami zawodowymi. Rozumiem to. Zresztą jako dorosła osoba sama określa i kształtuje relacje z innymi. Poza odległością i napiętym grafikiem na nasze relacje wpływają też czynniki rodzinne, ale nie chciałabym zgłębiać tematu. Tutaj postawmy kropkę.

Sądzicie, że w tym roku coś się zmieni i mama pogratuluje Idze osobiście sukcesu po Gali Mistrzów Sportu?

Iga Świątek
Iga Świątek
Monika Olejnik celebruje zwycięstwo Igi Świątek
Monika Olejnik celebruje zwycięstwo Igi Świątek
Dorota Świątek
Dorota Świątek
Swiatek Iga 2022-07-21
Swiatek Iga 2022-07-21
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także