Gwiazda tą wiadomością podzieliła się ze swoimi obserwującymi na Instagramie. Tam opublikowała krótki filmik, w opisie którego zdradziła, że będzie tęsknić za całą ekipą programu:
@lukasz__nowicki dziękuję za symbolicznego Niedźwiadka Wojtka. Będę tęsknić za całą ekipą @pytanienasniadanie, ale wiem, że wrócę z tej przygody jako osoba bogata w wyjątkowe i wartościowe doświadczenia - podkreślała Nowakowska.
Okazuje się, że Ida , chociaż odchodzi z ekipy Pytania na śniadanie, wcale nie żegna się z Telewizją Polską. Wkrótce poprowadzi nowy projekt, który jak określa go gwiazda, jest unikatowy w dziejach światowej telewizji:
Będę miała zaszczyt prowadzić nowy projekt - unikatowy w dziejach światowej telewizji. Łączymy historię i teraźniejszość. Pamięć o bohaterach, surwiwal i doskonałą przygodę. Sześcioro śmiałków chce pokonać „szlak nadziei”, czyli trasę, którą 78 lat temu przebyli polscy żołnierze z Armii Andersa. 120 tysięcy osób, ponad 12,5 tysiąca kilometrów, prawie cztery lata morderczej wędrówki.
Wspomniane wędrówki odbędą się w niesprzyjających warunkach, w czasie których poddani będą wyczerpującym próbom:
Idąc śladami tamtych bohaterów, zagłębimy się w dziewiczą, syberyjską tajgę. Przemierzymy bezkresne stepy Kazachstanu i bezlitosne pustynie Bliskiego Wschodu. Przeprawimy się przez morza, najgłębsze jezioro świata i rzeki, które nawet nie mają nazw. W upale i mrozie na nowo przeżyjemy historię i oddamy hołd bohaterom.
Program zostanie wyemitowany prawdopodobnie na wiosnę.