NewsyGwiazdy dbają o środowisko i wrzucają plastik #dozoltegokosza: Anna Dereszowska, Reni Jusis, Michał Piróg

Gwiazdy dbają o środowisko i wrzucają plastik #dozoltegokosza: Anna Dereszowska, Reni Jusis, Michał Piróg

Gwiazdy dbają o środowisko i wrzucają plastik #dozoltegokosza: Anna Dereszowska, Reni Jusis, Michał Piróg
Zuza Maciejewska
17.09.2019 11:01, aktualizacja: 19.09.2019 09:26

Anna Dereszowska, Klaudia Halejcio i Michał Piróg m.in. te gwiazdy wiedzą, że los planety jest w rękach jej mieszkańców. By jak najlepiej mogła ona funkcjonować, niezbędna jest troska o najbliższe otoczenie. Bardzo ważne jest, by plastik wrzucać do odpowiedniego kosza.

Gwiazdy dołączają do akcji #dozoltegokosza

W ostatnim czasie na Instagramach wielu gwiazd zaczęły pojawiać się zdjęcia podpisane #dożółtegokosza. Dlaczego? Wszystko przez akcję edukacyjną prowadzoną przez Żywiec Zdrój, w trakcie której pokazuje się, jak w prosty sposób ograniczyć ilość odpadów plastikowych w środowisku.

W tym roku kampania prowadzona jest pod hasłem: Wyrzucaj, jak chcesz, ale zawsze #dożółtegokosza”. Jest to jedenasta już odsłona programu, która ma inspirować do zmiany codziennych nawyków, a także przyczynić się do zmniejszenia ilości plastiku w otoczeniu.

Reni Jusis - gwiazdy wrzucają śmierci #dozoltegokosza
Reni Jusis - gwiazdy wrzucają śmierci #dozoltegokosza

Michał Piróg i inne gwiazdy wyrzucają plastik #dozoltegokosza

Przekaz projektu jest bardzo prosty - sięgając po plastikową butelkę pamiętajmy, aby po jej opróżnieniu postąpić w odpowiedzialny sposób i wyrzucić ją do żółtego kosza lub innego pojemnika przeznaczonego na tworzywa sztuczne jeśli w naszym otoczeniu nie nastąpiła jeszcze wymiana koszy. Namawia do tego m.in. Michał Piróg, który przyznaje, że od tego zależy przyszłość następnych pokoleń.

To od nas zależy jak będzie wyglądała przyszłość następnych pokoleń. To my bierzemy i ponosimy odpowiedzialność za to, co zobaczą i z jaką naturą będą miały styczność nasze dzieci. Pewnych procesów nie da się zatrzymać, pewnych surowców nie da wyeliminować. (...). Jednym z nich jest plastik który nas otacza dosłownie z każdej strony. Musimy ograniczyć jego nadużycie. Zdaje sobie równocześnie sprawę z faktu, że nie uda nam się w najbliższej przyszłości wyeliminować go z naszej rzeczywistości. Dlatego musimy nauczyć się nim gospodarować. Plastik to przede wszystkim surowiec który może mieć drugie życie. Pomóż nam w tym. Traktuj plastik nie jako bezwartościowy śmieć, który ma olbrzymi i zły wpływ na naturę. Traktuj go jako surowiec, który może służyć nam długo i zawsze wyrzucaj go do żółtego kosza. Pomóżmy nie mnóżmy – komentuje Michał Piróg.

Piróg to jednak niejedyna gwiazda, która bierze udział w tym wydarzeniu. #dożółtegokosza wrzucają też Anna Dereszowska, Klaudia Halejcio, Lisie Piekło, Krzysztof Gonciarz, Olga Frycz, Jankes, Reni Jusis, Alan Andersz, Modny Tata oraz Ekskluzywny Menel.

Do kiedy trwa kampania marki Żywiec Zdrój?

Kampania Żywiec Zdrój rozpoczęła się 3 września i od razu wyszła także na ulice Warszawy. Słupy reklamowe, które zlokalizowano przy ul. Miodowej na skrzyżowaniu z placem Krasińskich, na rogu ulic Marszałkowskiej i Wspólnej oraz na Placu Trzech Krzyży, zamieniły się w żółte kosze do segregacji. Do 15 września każdy może  wrzucać do jednego z koszy plastikowe butelki, które zostaną poddane recyklingowi i będą mogły być wykorzystane do produkcji zabawek, mebli, a także kolejnych butelek.

  • Michał Piróg - gwiazdy wrzucają śmierci #dozoltegokosza
  • Alan Andersz - gwiazdy wrzucają śmierci #dozoltegokosza
  • Anna Dereszowska - gwiazdy wrzucają śmierci #dozoltegokosza
  • Ekskluzywny Menel - gwiazdy wrzucają śmierci #dozoltegokosza
  • Jankes - gwiazdy wrzucają śmierci #dozoltegokosza
  • Klaudia Halejcio - gwiazdy wrzucają śmierci #dozoltegokosza
  • Modny Tata - gwiazdy wrzucają śmierci #dozoltegokosza
  • Reni Jusis - gwiazdy wrzucają śmierci #dozoltegokosza
[1/8] Michał Piróg - gwiazdy wrzucają śmierci #dozoltegokosza
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także