NewsyOto 10 gwiazd, które pokonały raka. Heroiczną walkę toczyły z dala od mediów

Oto 10 gwiazd, które pokonały raka. Heroiczną walkę toczyły z dala od mediów

Gwiazdy, które pokonały raka
Gwiazdy, które pokonały raka
Magda Kwiatkowska

24.07.2021 07:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rak jest główną przyczyną zgonów na świecie. Na skutek chorób nowotworowych rocznie umiera około 10 milionów osób na całym świecie. Wg danych statystycznych liczba osób zmagających się z rakiem stale rośnie. Te gwiazdy miały ogromne szczęście, ponieważ wyszły z tej walki niemalże bez szwanku.

Kylie Minogue pokonała raka piersi

Kylie Minogue urodziła się 28 maja 1968 roku. Jest znaną australijską wokalistką autorką tekstów i aktorką, która zrobiła ogromną karierę. Do 2015 roku sprzedała na całym świecie ponad 80 milionów płyt.

W maju 2005 roku, na tydzień przed rozpoczęciem australijskiej części trasy Showgirl Tour wykryto u Kylie raka piersi we wczesnym stadium. Mimo iż w takich sytuacjach szanse na wyzdrowienie są bardzo duże, choroba okazała się bardzo poważna. Gwiazda niezwłocznie poddała się operacji usunięcia guza, jednak decyzją lekarzy musiała przejść sześciomiesięczną terapię. Przez kolejne pół roku gwiazda dochodziła do pełni sił. Z obawy przed tym, co ją czeka, zamroziła swoje jajeczka, aby w przyszłości móc zajść w ciążę. Po wyczerpującej chemioterapii wróciła do pracy w kwietniu 2006 roku.

Kylie Minogue - British Fashion Awards 2019
Kylie Minogue - British Fashion Awards 2019

Sheryl Crowe pokonała nowotwór piersi

Sheryl Crowe urodziła się 11 lutego 1962 roku w Kennett, w stanie Misouri. Jest popularną amerykańską piosenkarką, autorką tekstów i aktorką.

W 2006 roku wykryto u niej nowotwór piersi we wczesnym stadium. Przeszła minimalnie inwazyjną operację oraz serię naświetleń, dzięki którym pokonała chorobę. Po trzech miesiącach przerwy wróciła na scenę. Po całkowitym wyleczeniu zaangażowała się w akcje propagujące wśród kobiety potrzebę regularnego poddawania się badaniu mammograficznemu.

Sheryl Crowe pokonała nowotwór piersi
Sheryl Crowe pokonała nowotwór piersi

Anna Wyszkoni pokonała raka tarczycy

Anna Wyszkoni urodziła się 21 lipca 1980 roku w Tworkowie. Jest znaną polską piosenkarką, która przez lata była wokalistką zespołu Łzy. W późniejszym czasie postawiła na karierę solową. Jak dotąd wydała cztery albumy.

Wokalistka na początku 2016 roku dowiedziała się, że ma raka tarczycy.

Poszłam kiedyś na rutynowe badania piersi, bo czułam, że coś nie tak. Lekarz postanowił zbadać mi tarczycę. Okazało się, że na tarczycy mam złośliwego guza. To był dla mnie totalny szok. Pierwsze myśli są wręcz tragiczne.  Co będzie dalej, czy ja w ogóle będę dalej? To była pierwsza walka, jaka stoczyła się w mojej głowie, a później nadeszła ta świadomość, że po operacji mogę nie wrócić do śpiewania. Na szczęście okazało się, że zagrożenie życia nie było duże, wręcz minimalne. Uleczalność tego nowotworu jest wysoka, a mój został wykryty bardzo wcześnie - powiedziała w Dzień Dobry TVN.

Gwiazda bardzo długo utrzymywała w tajemnicy fakt, że jest chora.

Obraz

Irena Santor pokonała nowotwór piersi

Irena Santor urodziła się 9 grudnia 1934 roku w Papowie Biskupim. Jest znaną polską wokalistką, która wykonuje muzykę określaną, jako pop tradycyjny. Jej największe przeboje, to Maleńki znak, Embarras czy Już nie ma dzikich plaż.

Santor o tym, że jest chora, dowiedziała się w Wielki Czwartek, 6 kwietnia 2000 roku. Choroba została wykryta na wczesnym stadium dzięki regularnym badaniom mammograficznym. Guz miał zaledwie 6 mm i został usunięty operacyjnie w Centrum Onkologii w Warszawie.

Irena Santor – Kolędowanie z Polsatem 2019
Irena Santor – Kolędowanie z Polsatem 2019

Monika Krzywkowska pokonała czerniaka

Monika Krzywkowska urodziła się 23 lutego 1973 roku w Warszawie. Jest aktorką telewizyjną, filmową i teatralną. Wystąpiła w takich produkcjach, jak: WkręceniKobieta sukcesuSerce nie sługa czy Wszyscy moi przyjaciele nie żyją.

Gwiazda sama wykryła czerniaka. Na szczęście był on w początkowym stadium, dzięki czemu jej walka nie trwała zbyt długo.

Skończyło się szczęśliwie dla mnie. To było tak wcześnie odkryte, że nie zdążyłam doświadczyć najgorszych stron walki z rakiem. Ten czerniak jest czymś tak okropnym, ale można przez to przejść, jak jest szybciutko wykryty, a można go też nie przeżyć - powiedziała w Dzień Dobry TVN.
Monika Krzywkowska - Gwiazdy promują 39 i pół tygodnia
Monika Krzywkowska - Gwiazdy promują 39 i pół tygodnia

Jerzy Stuhr pokonał nowotwór krtani

Jerzy Stuhr urodził się 18 kwietnia 1947 roku w Krakowie. Jest znanym i cenionym aktorem filmowym i teatralnym oraz reżyserem, filologiem polskim i pisarzem. Posiada tytuł profesora sztuk teatralnych.

Aktor w 2011 roku zmagał się z nowotworem krtani. Sytuacja była na tyle poważna, że lekarze nie dawali mu żadnych szans.

Lekarze mówili, że męża zżera rak, ale ja wiedziałam, że w tym momencie bardziej zżerało go zakażenie, które wdarło się do rurki, którą podawano mu jedzenie. Kiedy już udało się ich przekonać, by wzięli go na oddział, dalej utrzymywali, że i tak z tego nie wyjdzie. Żebym poszła do psychologa, a mężowi załatwiła leczenie przeciwbólowe. Powiedziałam, że z tego wyjdzie i poszłam do domu. Ciekawe, co teraz myślą, widząc pełnego życia mężczyznę? - powiedziała w rozmowie z Gazetą Krakowską.
Jerzy Stuhr - Gala Orły 2018
Jerzy Stuhr - Gala Orły 2018

Weronika Książkiewicz pokonała nerwiaka

Weronika Książkiewicz urodziła się 21 marca 1981 roku w Moskwie. Jest aktorką, którą widzowie mogą kojarzyć z najpopularniejszych polskich seriali, takich jak: BrzydUlaTeraz albo nigdyNa wspólnejChichot losu czy Planeta singli. W 2009 roku zdiagnozowano u niej nowotwór kręgosłupa. Dzięki szybkiej reakcji lekarzy wycięto jej nerwiaka.

Operacja była niezwykle niebezpieczna i skomplikowana - trwała około ośmiu godzin. Potem była długa rehabilitacja - powiedziała Gali.
Weronika Książkiewicz - 2011 vs. 2021
Weronika Książkiewicz - 2011 vs. 2021

Anita Lipnicka pokonała nowotwór

Anita Lipnicka urodziła się 13 czerwca 1975 roku w Piotrkowie Trybunalskim. Jest piosenkarką, autorką tekstów oraz modelką, która przynależy do Akademii Fonograficznej ZPAV.

Wokalistka miała guza ślinianki przyusznej, na szczęście został on wykryty we wczesnym stadium i nie był złośliwy. Dziś cieszy się pełnią zdrowia.

Anita Lipnicka zmieniła fryzurę
Anita Lipnicka zmieniła fryzurę

Agata Buzek pokonała nowotwór układu chłonnego

Agata Buzek urodziła się 20 września 1976 roku w Pyskowicach. Jest modelką i aktorką, która zdobyła Orła za pierwszoplanową orlę w filmie Rewers.

Gwiazda usłyszała druzgocącą diagnozę w wieku 8 lat. Lekarze wykryli u niej wówczas ziarnicę, nowotwór węzłów chłonnych. Jej walka o powrót do zdrowia trwała 4 lata, jednak dzięki wsparciu rodziców, wyszła z tego doświadczenia silniejsza.

Mama i tata nie karmili mnie lękiem, karmili mnie nadzieją. Nigdy nie doświadczyłam nakazów, zakazów, kar. Pewnie dlatego jest mi dziś łatwiej przekabacać się na tę stronę ufną i marzeniową, niż tkwić w ciemnościach, które przecież też dobrze znam - powiedziała w wywiadzie dla Tygodnika Powszechnego.
scena z: Agata Buzek, fot. Piętka Mieszko/AKPA
scena z: Agata Buzek, fot. Piętka Mieszko/AKPA

Małgorzata Pieńkowska pokonała raka piersi

Małgorzata Pieńkowska urodziła się 19 maja 1965 roku we Wrocławiu. Jest aktorką filmową i teatralną, która największą popularność i sympatię widzów zdobyła dzięki roli Marii Rogowskiej w M jak miłość.

W 2003 roku zdiagnozowano u niej raka piersi. Gwiazda zdradziła w jednym z wywiadów udzielonych Faktowi, że był to dla niej bardzo trudny czas, jednak nie zrezygnowała z pracy na planie zdjęciowym ulubionej telenoweli Polaków.

Bardzo dużo zawdzięczam swojej roli. W trudnym momencie mojego życia, gdy chorowałam, nie mogłam być skupiona na swoim niedostatku, tylko na Marysi. To było dla mnie szalenie ważne - wyznała.
Małgorzata Pieńkowska Dzień Psa 2021
Małgorzata Pieńkowska Dzień Psa 2021

Zachęcamy was do wykonywania rutynowych badań, ponieważ wcześnie wykryty nowotwór może być całkowicie wyleczalny.

 • Anita Lipnicka zmieniła fryzurę
 • Agata Buzek - premiera filmu "Ciemno prawie noc"
 • Sheryl Crowe pokonała nowotwór piersi
 • Anna Wyszkoni poprowadzi nowy program Polsatu "Design Dream. Pojedynek na wnętrza"
 • Irena Santor, Festiwal Zaczarowanej Piosenki 2016
 • Weronika Książkiewicz - 2011 vs. 2021
 • Małgorzata Pieńkowska przeszła wiosenną metamorfozę
 • Kylie Minogue w sukience w kwiaty i złotych kozaczkach
 • scena z: Monika Krzywkowska, SK:, , fot. Gałązka/AKPA
 • Maciej Stuhr i Jerzy Stuhr
[1/10] Anita Lipnicka zmieniła fryzurę
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także