NewsyGwiazda "Top Model" zarzuciła fanów nieidealnymi zdjęciami. Długo miała opory: "Nie powinnaś tego publikować"

Gwiazda "Top Model" zarzuciła fanów nieidealnymi zdjęciami. Długo miała opory: "Nie powinnaś tego publikować"

Gwiazda Top Model zamieściła wstydliwe zdjęcia
Gwiazda Top Model zamieściła wstydliwe zdjęcia
26.06.2023 10:00

Top Model TVN opiera się na amerykańskim formacie America's Next Top Model. Propozycja zadebiutowała na antenie polskiej stacji we wrześniu 2010 roku. Do tej pory wyemitowano jedenaście edycji. Jedną z gwiazd trzeciego sezonu była Renata Kurczab.

Modelka do tej pory utrzymuje popularność. Jej profil na Instagramie obserwuje blisko 7 tys. osób, w tym gwiazdy jak Jacek Jelonek oraz Kamila Szczawińska.

Gwiazda Top Model zamieściła wstydliwe zdjęcia

Kurczab po dłuższym namyśle postanowiła zamieścić zdjęcia ze swojej sesji zdjęciowej w bieliźnie, z której nie jest do końca zadowolona. Jak sama twierdzi, wygląda na nich "grubo".

Miałam wrzucić kilka nowych zdjęć, które ostatnio zrobiłam. Jak wszyscy wiecie, to moja praca od 11 lat. W każdym razie... Myślałem, żeby opublikować te dwa, ale usłyszałem ten głos w mojej głowie mówiący: „uuu, wyglądasz tu tak grubo”, „nie powinnaś tego publikować” „co ludzie powiedzą”, „co ludzie o tobie pomyślą”, „jesteś profesjonalną modelką, powinnaś być w formie!” itp., itp. – zaczęła.

Zdecydowała się je pokazać, by w ten sposób wesprzeć ruch body positive i dodać ludziom pewności.

Cóż... Jestem kobietą, moje ciało wiele przeszło! Wiele zmian w moim życiu osobistym, tyle stresu ostatnio i wiele innych rzeczy chcę zatrzymać dla siebie. (...) Ale i tak postanowiłam zrobić te zdjęcia, robić swoje i być sobą. Niech moje ciało będzie teraz moim ciałem – z dumą napisała.

Autorka tych słów nie jest zadowolona z tego, że w przestrzeni publicznej pokazuje się tylko chude sylwetki lub sylwetki plus size, a brak w nich miejsca na przeciętność.

To takie smutne, że promujemy chude typy sylwetki lub plus size, ale nie ma miejsca na zwykłe ciała, coś pomiędzy. Myślę, że to powinno się zmienić. Dlaczego nie? Ciągle słyszę, że nie jesteś chudy, nie jesteś gruby, jesteś pomiędzy... jesteś za wysoki, za duży, masz za duży uśmiech, nie masz dobrych włosów, powinieneś robić to i tamto i być więcej tym i mniej tym. Twoja skóra jest zbyt blada, zbyt biała... Bla, bla, bla. Oj, mam tego dosyć – wyznała.

Z tego powodu Kurczab zwróciła się do wszystkich swoich followersów:

Przytul siebie i pokochaj siebie, daj buziaka swojemu ciału. Jesteś piękna bez względu na to, co ludzie myślą lub mówią, bo jesteś sobą, jesteś wyjątkowa i tylko Ty znasz swoje prawdziwe JA.
  • Renata Kurczab
  • Renata Kurczab
  • Gwiazda Top Model zamieściła wstydliwe zdjęcia
  • Gwiazda Top Model zamieściła wstydliwe zdjęcia
  • Renata Kurczab – uczestniczka zaistniała w świecie modelingu – m.in. promowała nową kolekcję & Other Stories oraz wzięła udział w ekskluzywnej sesji zdjęciowej reklamującej biżuterię Tiffany&Co.
  • scena z: Renata Kurczab, SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA
  • Renata Kurczab
  • Renata Kurczab
[1/8] Renata Kurczab
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także