NewsyNowe doniesienia ws. śmierci Gienka Loski. Ujawniono skrywaną dotąd tragedię

Nowe doniesienia ws. śmierci Gienka Loski. Ujawniono skrywaną dotąd tragedię

Gienek Loska
Gienek Loska
Zuza Maciejewska
01.11.2020 14:40, aktualizacja: 02.11.2020 02:25

Gienek Loska, dzięki zwycięstwu w programie X-Factor, stał się bardzo popularny. Zgromadził wokół siebie grono wiernych fanów, którzy z zainteresowaniem śledzili jego karierę.

Niestety dwa lata temu artysta zaczął mieć problemy zdrowotne. Doznał rozległego wylewu krwi do mózgu. Do tragicznego zdarzenia doszło na Białorusi, gdzie udał się z wizytą do swojej mamy. Loska przeszedł operację ratującą życie. Jego stan był na tyle poważny, że uniemożliwiał przetransportowanie go z powrotem do Polski. Piosenkarza nie udało się uratować. Zmarł w połowie września, o czym poinformowała Polska Fundacja Muzyczna na Facebooku.

Gienek Loska: nowe doniesienia na temat przyczyn śmierci

W dniu Wszystkich Świętych Fakt opublikował wywiad z jednym z muzyków, który przyjaźnił się z piosenkarzem. Tomasz Dzień znał się z Gienkiem 25 lat. Już jako 20-latek Loska występował na ulicach Krakowa, gdzie czemu zdobywał pierwszych fanów:

Grywał na Floriańskiej, na Rynku Głównym, ale też w lokalnych klubach. Potem zaprosiłem go do siebie, do Mielca. Razem koncertowaliśmy. Łączyła nas muzyka. Tak rozpoczęła się nasza przyjaźń — komentuje Dzień w rozmowie z Faktem.

W kolejnych latach przyjaźń między muzykami kwitła. Niestety później zdarzył się wypadek. Loska poślizgnął się i spadł ze schodów. Potrzebna była operacja. Fakt spekuluje, że tragiczne zdarzenie sprzed lat mogło przyczynić się do późniejszych problemów zdrowotnych zwycięzcy X-Factora.

W 1999 roku miał wypadek. Gienek poślizgnął się i spadł ze schodów. Rozbił głowę na tyle poważnie, że musiał przejść skomplikowaną operację neurochirurgiczną. Część czaszki miał usuniętą. Miał wstawioną specjalną płytkę. Przez trzy dni nie wiedzieliśmy, czy przeżyje.

Gienek Loska nie miał parcia na szkło, do powrotu do koncertowania namówiła go żona, Agnieszka. Chociaż para po czasie się rozstała, artysta z powodzeniem kontynuował karierę. Tomasz Dzień dodaje, że gdy dowiedział się o chorobie przyjaciela, rozpoczął organizację zbiórki pieniędzy, które miały pomóc w jego leczeniu.

Gdy dowiedziałem się o jego śmierci, to pomyślałem w głowie "Dobrze, że nie musi już cierpieć" - powiedział Tomasz. Dodał, że wylew mógł być konsekwencją wypadku sprzed lat - To była tylko kwestia czasu, kiedy się dowiem o jego śmierci.

Gienek Loska zmarł w wieku 45 lat. Pozostawił fanom kilka przebojów, w tym Dusza oraz W jedną stronę bilet.

Gienek Loska, Ada Szulc, Michał Szpak
Gienek Loska, Ada Szulc, Michał Szpak
Gienek Loska w X-Factor
Gienek Loska w X-Factor
Gienek Loska w X-Factor
Gienek Loska w X-Factor
Gienek Loska w X-Factor
Gienek Loska w X-Factor
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także