ExclusiveRewolucja w "Ranczu"! Anna Iberszer ujawniła sekret produkcji. "Reakcja producenta była niesamowita"

Rewolucja w "Ranczu"! Anna Iberszer ujawniła sekret produkcji. "Reakcja producenta była niesamowita"

Anna Iberszer
Anna Iberszer
02.01.2023 04:00, aktualizacja: 02.01.2023 11:58

Ranczo zadebiutowało na antenie Telewizji Polskiej w 2006 roku. Przygody mieszkańców Wilkowyi tak dobrze się przyjęły, że serial kontynuowano aż do 2016 roku. Reżyserem dzieła był Wojciech Adamczyk, a scenariusze do niego pisali Robert Brutter i Jerzy Niemczuk. Ostatnio fani formatu bardzo przeżyli wycofanie go z Netflixa. Było to też zaskoczeniem dla aktorów, którzy w nim grali. Jedną z członkiń obsady hitu TVP była Anna Iberszer. Piękność grała w nim Włoszkę Francescę Andreoni-Witebską.

Reporterka Jastrząb Post miała szansę porozmawiać z Anią i wyciągnąć od niej ciekawą informację.

Anna Iberszer o tym, co najbardziej się jej podobało w Ranczu

Nasza rozmówczyni zaczęła od wyznania nam tego, co najbardziej urzekło ją w pracy przy serialu.

Myślę, że taka naprawdę fajna praca nad scenami. Tzn. to, że były tam próby, nie było tak, że wchodzimy na plan i teraz każdy gra jak umie, tylko była wcześniej próba i rzeczywiście – nawet jeżeli miałam przemyślaną jakąś scenę i zachowanie mojej bohaterki w tej scenie, to na tych próbach okazywało się, że można ciekawiej, lepiej, w sposób, który bardziej służy scenie. Sam fakt, że to było kręcone bardziej jak film, niż jak serial, było dla mnie cudownym doświadczeniem.

Dlaczego zmieniono scenariusz serialu?

Co ciekawe, scenarzyście specjalnie dla niej zmienili scenariusz! Wszystko przez jej ciążę. Na takie traktowanie mogą liczyć tylko największe gwiazdy.

Kolejną rzeczą, która była dla mnie ważna, to fakt, że w momencie, kiedy ja zaszłam w ciążę, to był już napisany scenariusz kolejnej transzy i ja w tym scenariuszu miałam uprawiać sporty walki. Miałam uczyć wiejskie kobiety, jak się bronić. Oczywiście, było to niemożliwe, bo w momencie, kiedy przyszło do zdjęć, to miałam olbrzymi brzuch. Więc zadzwoniłam do producenta i powiedziałam mu, że jest problem, ponieważ nie jestem w stanie zagrać tego, co tam jest napisane, bo jestem w ciąży.

To właśnie dzięki ciąży pracę na planie znalazł mąż Ani, Tomasz Drabek, który wcielił się w postać mecenasa. Później na planie pokazywali się oni wraz z nowo narodzonym synem. Jedno jest pewne – gdyby nie ciąża aktorki, fabuła serialu potoczyłaby się zupełnie inaczej!

Reakcja producenta była niesamowita – bardzo się ucieszył, powiedział, że wszystkie dzieci nasze są i że to cudownie, że jestem w ciąży. Oczywiście przepisali cały ten wątek na następną transzę. Natomiast w tej transzy nie dość, że ja zagrałam swoim własnym brzuchem, czyli mogłam wziąć jednak udział, to jeszcze zatrudnił mojego męża, który zagrał tam mecenasa i dzięki temu mogliśmy razem, rodzinnie uczestniczyć w serialu razem z małym Karolem na pokładzie. Co więcej – zdjęcia, które miał mój mąż wypadły akurat na moment, kiedy ja rodziłam w szpitalu, więc jak zaczęła się akcja porodowa, to Tomek jeszcze przy mnie był, po czym pojechał na plan, zagrał dwie sceny i wrócił. Oczywiście, powiedziałam mu, żeby się streszczał, bo długo nie wytrzymam.

Jesteście fanami tego serialu?

 • Anna Iberszer - gwiazdy na imprezie Vivat! Mama! Tata! Ja! 2016
 • Paweł Królikowski z Iloną Ostrowską na planie serialu Ranczo
 • Ranczo
 • Anna Iberszer – pokaz Mariusza Przybylskiego wiosna lato 2018
 • Święta na planie serialu "Ranczo": Paweł Królikowski, Dorota Chotecka, Ilona Ostrowska, Agnieszka Pawełkiewicz, Mateusz Rusin, Wojciech Adamczyk, Katarzyna Żak, Anna Iberszer, Marta Lipińska, SK:, , fot. Gałązka/AKPA
 • Święta na planie serialu "Ranczo": Ilona Ostrowska, Mateusz Rusin, Anna Iberszer, Marta Lipińska, SK:, , fot. Gałązka/AKPA
 • Anna Iberszer w bikini
 • Anna Iberszer w staniku
 • Anna Iberszer – Wielki Test o Wieszczach Narodowych
 • Anna Iberszer z synem
 • Anna Iberszer- Aktorki i celebrytki na prezentacji kosmetyków
 • Ranczo
 • Anna Iberszer - Gwiazdy na premierze Kontraktu
 • Anna Iberszer - powitanie wiosny z gabinetem Potocki & Pełka
 • Święta na planie serialu "Ranczo": Paweł Królikowski, Dorota Chotecka, Ilona Ostrowska, Agnieszka Pawełkiewicz, Mateusz Rusin, Wojciech Adamczyk, Katarzyna Żak, Anna Iberszer, SK:, , fot. Gałązka/AKPA
[1/15] Anna Iberszer - gwiazdy na imprezie Vivat! Mama! Tata! Ja! 2016
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także