Książę William kończy dziś 36 lat! Tak zmieniał się przyszły król Wielkiej Brytanii [DUŻO ZDJĘĆ]

Książę William jak się zmieniał, stare zdjęcia

Książę William jak się zmieniał, stare zdjęcia

Jak zmieniał się książę William?

Książę William obchodzi dziś swoje 36 urodziny. Z tej okazji przypominamy jak książę Cambridge zmienił się  na przestrzeni lat.

Książę William urodził się 21 czerwca 1982 roku, jako najstarszy syn księcia Karola i księżnej Diany. Jest drugi w kolejce do tronu. Przyszedł na świat dokładnie o godzinie 9:03 w szpitalu St Mary’s w Londynie.

4 sierpnia został ochrzczony księciem Williamem Arthurem Philipem Louisem przez arcybiskupa Canterbury w sali muzycznej w Pałacu Buckingham, w dniu urodzin królowej Elżbiety. Dwa lata później, 15 września 1984 roku, na świecie pojawił się młodszy brat Williama, książę Harry.

Książę zanim rozpoczął naukę w szkole, uczęszczał do przedszkola Mr Mynors w zachodnim Londynie. Kolejne etapy edukacji zdobywał w Ludgrove w Berkshire, a w 1995 roku udał się do Eton College.

Ciekawostką jest fakt, że w 1991 roku William został przyjęty do szpitala po tym, jak jakiś uczeń przypadkowo uderzył go w głowę kijem golfowym. Wiele lat później żartował z tego incydentu, twierdząc, że powstałe znamię było „blizną Harry’ego Pottera”:

Tak ją nazywam, ponieważ czasami świeci, a niektórzy to czasami zauważają, by innym razem nie zauważyć tego wcale – powiedział książę w The Daily Telegraph.

Książę William cieszył się szczęśliwym dzieciństwem, często podróżując z rodzicami niemal po całym świecie. Zaczął im towarzyszyć podczas oficjalnych wizyt już w 1983 roku, a pierwszą trasą, w którą się udał, była zagraniczna trasa po Australii i Nowej Zelandii.

Świat małego Williama wywrócił się jednak do góry nogami 31 sierpnia 1997 roku, kiedy jego matka Diana zginęła w wypadku samochodowym w Paryżu:

Wciąż czuję, 20 lat później o mojej matce, wciąż mam we mnie wstrząs – powiedział William w dokumencie BBC.

Książę William w 1989 roku

Książę William w 1989 roku

Książę William – czasy studencie

Po zakończeniu pierwszego etapu edukacji, młody książę podążył śladami wielu studentów na całym świecie i udał się na uniwersytet. Zanim jednak to nastąpiło, zaczął przygotowywać się do ćwiczeń survivalowych z Walijską Strażą w Belize, udzielał się jako wolontariusz z Raleigh International w Chile, a nawet pracował na farmie mleczarskiej.

Następnie, we wrześniu 2001 roku, rozpoczął czteroletnie studia z Historii Sztuki na Uniwersytecie St Andrews w Szkocji. Po dwóch latach nauki, zdecydował zmienić się kierunek na geografię. To własnie podczas studiów poznał swoją przyszłą żonę Kate Middleton.

Książę William w 2000 roku

Książę William w 2000 roku

Książę William w wojsku

Po latach spędzonych na uniwersytecie książę Cambridge skupił się na karierze wojskowej. Zaczął od wstąpienia do Royal Military Academy Sandhurst, obejmując stopień oficera kadetów. Stopniowo wspinał się po poszczególnych stopniach kariery dopóki nie został porucznikiem. W międzyczasie podjął decyzję o rozpoczęciu pracy w oddziałach ratowniczych. Znany przez rówieśników jako porucznik Wales, William dołączył do eskadry lotniczej w Dolinie RAF w Anglesey we wrześniu 2010 roku. Jako pilot przeprowadził ponad 150 operacji poszukiwawczych i ratowniczych. Warto dodać, że książę cały czas pracuje na lotnisku w Cambridge dla ambulansu lotniczego East Anglian Air Ambulance.

Książę William w wojsku (2007)

Książę William w wojsku (2007)

Książę William jako mąż Kate i ojciec trójki dzieci

Książę William i Kate spotkali się na Uniwersytecie St Andrews w 2001 roku i zaczęli spotykać się zaledwie dwa lata po pierwszym spotkaniu. Przez jakiś czas mieszali we wspólnym mieszkaniu, potem zamieszkali razem we wspólnej rezydencji. Kate przyznała, że ​​po raz pierwszy spotkała młodego księcia, którego ogarnęła i uciekła.

Myślę, że zrobiłam się jasnoczerwona jak go spotkałam, Czułam się bardzo onieśmielona – przyznała księżna w jednym z wywiadów.

Para szybko stała się bliskimi przyjaciółmi, a po wielu perturbacjach w listopadzie 2010 roku oficjalnie ogłosiła zaręczyny. Podobno jednak pytanie o to, czy Kate chce spędzić z nim resztę życia, padło wcześniej podczas podróży do Kenii. Kate otrzymała cenny pierścionek z szafirem i diamentami, który należał do jego matki Diany.

Miliony ludzi na całym świecie obserwowało ich wesele 29 kwietnia 2011 roku. Wydarzenie obchodzone z pompą, które uwagę skupiało ludzi na całym świecie. W chwili, gdy Kate i William pocałowali się na balkonie Pałacu Buckingham, stanowili główną atrakcję tego radosnego dnia.

Po południu 22 lipca 2013 roku Księżna Cambridge powitała zdrowego chłopca w szpitalu St Mary’s w Londynie. Para nazwała go George Alexander Louis. Książę Jerzy jest obecnie trzecim w kolejności na tronie. Dwa lata później, 2 maja 2015 roku, Kate urodziła córeczkę, którą nazwali Charlotte Elizabeth Diana. Najmłodszym potomkiem królewskiej jest Louis Arthur Charles, który przyszedł na świat w tym roku.

Dodajmy, że dwójka najstarszych potomków książęcej pary już towarzyszyły rodzicom podczas oficjalnych wizyt, a nawet spotkały się z premierem Kanady Justinem Trudeau, a także polską parą prezydencką Andrzejem i Agatą Dudami.

Książę William i księżna Kate w 2010 roku

Książę William i księżna Kate w 2010 roku

To one mogły być na miejscu Kate! Oto siedem najpiękniejszych byłych dziewczyn księcia Williama! Wszystkie wyglądają jak miss

Księżna Kate wychowywała się w arabskim kraju! Dowodem jest to stare zdjęcie!

Twardy protokół królewski dotyczy nawet księżniczki Charlotte i księcia George’a? Nie zgadniecie jak zwracają się do księcia Karola i księżnej Camilli!

Książę William skończył właśnie 36 lat ???? aż trudno uwierzyć, że ten słodki berbeć ze zdjęcia pewnego dnia zostanie królem ???? #princeWilliam #bday #happybirthday #royals #britishroyals #dukewilliam #bdboy

A post shared by JastrzabPost.pl (@jastrzabpost.pl) on


Książę Karol i księżna Diana z księciem Williamem w 1982 roku (fot. ONS)

Książę Karol i księżna Diana z księciem Williamem w 1982 roku (fot. ONS)

Książę William w 1982 roku

Książę William w 1982 roku

Książę William w 1987 roku

Książę William w 1987 roku

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×