Syn Moniki Richardson nie zdał matury, a mimo to dostał się na studia. Jak tego dokonał? Gwiazda wyjaśnia [WIDEO]

Monika Richardson

Monika Richardson

Monika Richardson wyjaśniła nam, jak to możliwe, że jej syn pomimo braku matury, dostał się na studia. Zdradziła też, że przedsiębiorczy chłopak sam zarabia na swoje utrzymanie. Wiemy, gdzie pracuje.

Monika Richardson jest nie tylko gwiazdą show-biznesu, ale przede wszystkim mamą. Z drugiego małżeństwa z Jamie’em Malcolmem doczekała się dwojga dzieci. Jej synem jest 18-letni Tomasz, który w tym roku podchodził do egzaminu maturalnego, a córką o cztery lata młodsza od niego Zosia. Wiadomo było, że dziennikarka bardzo przeżywała maturę syna, o czym pisała na Instagramie.

Tomek zmaga się z Zespołem Aspergera, a matematyka zawsze była jego słabym punktem. Niestety matura nie poszła po jego myśli. Tuż po ogłoszeniu wyników zdradził, że zdał ze wszystkich przedmiotów oprócz wspomnianej matematyki. Nie przejmował się jednak tym, aż tak bardzo, bo wiedział, że ma wsparcie w swojej mamie. Mimo że nie udało mu się zaliczyć egzaminu dojrzałości, to dostał się na studia. Jak tego dokonał?

Monika Richardson o studiach swojego syna

Tomek nie rozpaczał po niezdanym egzaminie, a szybko zaczął organizować swoją przyszłość. Chłopakowi, pomimo niezdanej matury, udało się dostać na studia. Okazało się bowiem, że wcześniej zdał już inny egzamin, który umożliwił mu dalszą edukację na uczelni wyższej.

Wszystko w rozmowie z reporterką Jastrząb Post wyjaśniła dokładnie jego mama, Monika Richardson:

Bardzo dobrze, że pani pyta, bo trzeba to wyprostować. Nie ma sytuacji, w której człowiek, który nie zdał matury, zdaje na studia. Tomek był na stypendium w Stanach Zjednoczonych w Arizonie i tam podszedł do tego, co się nazywa amerykańską maturą. Nie wiem jak to zrobił, bo to jest zupełnie inny system nauczania i on nie był aż tak długo na tym stypendium, ale udało mu się tę maturę zdać na 46%, pięćdziesiąt parę procent z matematyki i 48% z języka angielskiego. Czyli jak na polskie standardy powiedzmy trzeba było mieć 400 punktów, żeby zdać, on miał 700. W związku z tym ta matura dała mu na tyle dużo punktów, że dostał się na uczelnię wyższą w Polsce. Nie wszystkie uczelnie honorują tę amerykańską maturę. Znaleźliśmy z Tomkiem taką uczelnię, która ją uhonorowała. Nie zmienia to faktu, że w przyszłym roku podchodzi do matury poprawkowej jeszcze raz, tu w Polsce. Ale 18 października rozpoczyna studia, będzie studiował biznes i marketing międzynarodowy.

Tomek jednak się nie poddaje i zamierza zdawać poprawkową maturę z matematyki:

Ta matematyka zawsze była piętą achillesową Tomka, więc myślę, że z jego aspargerem nie można się dziwić, że ma z nią pod górkę. To nie znaczy, że on ma którekolwiek ze schorzeń wykluczających się nauczenia matematyki. Mamy teraz możliwość pracy i dalszego rozwoju z panem, który napisał książkę I tak zdasz. Mam nadzieję, że tym razem to będzie sukces i będę za niego bardzo mocno trzymała kciuki.

Nastolatek zaczął pracę jako handlowiec:

Ale jak to Tomek nie próżnuje. Ma co robić. Oprócz tego, że się dostał na studia to zdał prawo jazdy. Rozpoczął bardzo skomplikowany proces wdrożenia się w pracę zawodową, która wymaga prawa jazdy i samochodu. A że dostał po babci samochód, to ma bardzo przyzwoity samochód i będzie sobie nim jeździł i zarabiał. Będzie pracował w biznesie proekologicznym, handlujący panelami fotowoltaicznymi. Oferujący te panele klientom w całej Polsce, więc będzie musiał trochę pojeździć. Będzie handlowcem mówiąc krótko. Show-biznes go bardzo interesuje, ale na razie trzeba zarobić na benzynę i na życie, więc niech popracuje, a potem zobaczymy, co da się zrobić z show-biznesem.

Trzymamy kciuki za Tomka.


Syn Moniki Zamachowskiej z przyjacielem na weselu ojca

Syn Moniki Zamachowskiej z przyjacielem na weselu ojca

Tomasz Malcolm, Monika Zamachowska na spacerze

Tomasz Malcolm, Monika Zamachowska na spacerze

Monika Zamachowska z synem - otwarcie klubu Blu

Monika Zamachowska z synem - otwarcie klubu Blu

Komentarze

 • Gośćklara pisze:

  Fajny , mądry chlopak. PANI Monice gratulacje. Młodemu powodzenia !

 • Gość pisze:

  Super. Życzę szczęścia niech mu się wiedzie.

 • Gość pisze:

  Super, podoba mi się jego podejście do zycia.to że sam na sieb ie zarabia i ma plany.

 • kolkaa pisze:

  Jeżeli już to honorowali taka maturę na tej super uczelni, a nie „uchonorowali” jak to była łaskawa wypowiedzieć się szanowna pani matka. Porażka

 • Baya USA pisze:

  Życzę Ci powodzenia,bardzo podoba mi się Twoje podejście do zarabiania pieniędzy.

 • GośćUrszula pisze:

  Wyczucia taktu delikatnie mówiąc to Pani nie ma. Sądzę, że lepiej zajmować się oceną swojej jak mniemam niezwykłej urody a nie wbijać szpilki osobom z którymi nie ma Pani okazji spotkać się w sytuacji twarzą w twarz. Nie pozdrawiam

 • Gość pisze:

  I nastepni po co odpowiadać o rodzinnych sprawach.Nie wszystkie dzieci muszą mieć studia.

 • Luiza pisze:

  Niestety urodę ma taką raczej radiową. Bardzo ciężko mi się patrzy na jego twarz. Gdyby nie słynna matka to założyłabym, że to osoba z zespołem downa lub upośledzona z jakiegoś innego powodu. Ale powodzenia oczywiście. Mi się przecież nie musi podobać, żeby dobrze żyć.

  • Ewa pisze:

   idąc dalej zaprezentowana logią, skoro tylko to że ma słynną matkę nie pozwala na zakwalifikowanie go jako osoby z zespołem Downa? O, ja naiwna, myślałam, że tonie zależy od tego czy ma się słynna matkę. Czyli wnioskując dalej – dzieci nie-sławnych matek maja większego Downa??
   ps. Nie przepadam za panią Monika, ale syn jak syn, dobrze, że stara się coś zrobić z nim. Zresztą do zdjęć często się ludzie napinają…

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×