Co słychać u Renaty Gabryjelskiej? Porzuciła aktorstwo i zrobiła karierę w innej branży. Gwiazda „Złotopolskich” wraca po latach [WIDEO]

Renata Gabryjelska

Renata Gabryjelska

Renata Gabryjelska dwie dekady temu zniknęła z show-biznesu. Teraz gwiazda serialu Złotopolscy postanowiła przypomnieć o sobie fanom. Co robiła przez te wszystkie lata? Czym się obecnie zajmuje?

Renata Gabryjelska karierę w show-biznesie rozpoczęła dokładnie trzy dekady temu. W 1993 roku zdobyła tytuł I Vice Miss Polonii, który otworzył jej drogę do kariery w świecie mody. Z wielkimi sukcesami radziła sobie na paryskich wybiegach. Następnie zaczęła pojawiać się przed kamerami. Jej debiutem był film Girl Guide Juliusza Machulskiego, w którym zagrała w 1995 roku.

Największą popularność przyniosła jej jednak rola w serialu Złotopolscy. W telenoweli grała od 1997 do 2003 roku. Wcielała się tam w Ewę Kowalską, a jej losy widzowie śledzili z zapartym tchem. Gwiazda wzbudzała ogromne zainteresowanie, ale rok po tym, jak przestała pojawiać się w lubianym serialu podjęła decyzję o zawieszeniu kariery w branży.

Uświadomiłam sobie, że życie na świeczniku bardzo dużo mi zabiera. Straciłam pierwszą miłość, bo oboje nie unieśliśmy ciężaru życia na oczach milionowej publiczności. Pisano, że jestem „królową życia”, miałam dużo pracy, mnóstwo znajomych, ale w tym świecie nie było miłości, za którą bardzo tęskniłam – mówiła w 2020 w rozmowie z Vivą!

Gwiazda postanowiła zająć się zupełnie inną stroną show-biznesu i zaczęła próbować swoich sił jako reżyserka. Teraz gwiazda ponownie wróciła na salony. W niedzielę ku zaskoczeniu fanów pojawiła się w Dzień Dobry TVN. Redaktorce Jastrząb Post również udało się zamienić z gwiazdą kilka słów.

Co słychać u Renaty Gabryjelskiej? Czym zajmuje się dawno niewidziana gwiazda?

Renata Gabryjelska po wielu latach odpoczynku od aparatów postanowiła wziąć udział w sesji zdjęciowej, którą wykonała Lidia Popiel w Warszawskiej Szkole Filmowej. O tym, jak czuła się przed obiektywem opowiedziała reporterce Jastrząb Post.

Czułam przypływ bardzo dobrej energii. Z Lidką pracuje mi się bardzo dobrze, ponieważ znamy się bardzo długo. Jest też takim fotografem, który potrafi zbudować poczucie bezpieczeństwa, a także wzbudza we mnie poczucie, że wszystko, co robię, to jest dobre. A dodatkowo daje swoje konstruktywne uwagi. Wróciłam dziś do tych wspomnień, mojej młodości. Więc to też taka trochę nostalgia, ale też dużo pozytywnych wibracji.

Wróciła też wspomnieniami do pierwszej współpracy reklamowej i kampanii, którą realizowała dla dużej marki kosmetycznej.

Pamiętam moje pierwsze sesje, które były za granicą. Pierwszą ważną sesję miałam w Paryżu. Robiłam sesję do szamponu do włosów dla jednej z topowych marek. To było dla mnie ogromne przeżycie, byłam wtedy bardzo młodą dziewczyną, duża sesja, duża firma, byłam wtedy bardzo niepewna, ale wszystko ostatecznie dobrze wyszło, więc było to dla mnie pierwsze, ale też bardzo dobre doświadczenie.

Będąc u szczytu kariery i popularności Renata nagle zdecydowała się usunąć w cień i zniknąć z show-biznesu. Gwiazda serialu Złotopolscy rozpoczęła zupełnie inne życie. Czy była to przemyślana decyzja?

Moją najważniejszą wartością w życiu, która mnie determinuje to jest rozwój. Ja się cały czas chcę rozwijać, uczyć nowych rzeczy i to był chyba taki czas, kiedy byłam gotowa na te zmiany, byłam gotowa na dalszy rozwój, na to, aby rozpocząć nowe studia. Stanąć po drugiej stronie kamery. To był proces. I taką moją wewnętrzną potrzebą zmiany, rozwoju, chciałam poczuć się bardziej sprawcza. Wiem, że to, że mogłam pisać scenariusze, mogłam wymyślać historie i przenosić je na ekrany spowodowało, że poczułam się taką kobietą, jaką marzyłam, aby być. W trakcie naszego życia te nasze wartości ewoluują, zmieniają się. Większość tych wartości pozostaje być może niezmienna. Natomiast zmienia się hierarchia tych wartości. Na pewnym etapie mojego życia coś innego stało się dla mnie ważne. Ważny stał się rozwój, moja rodzina, miłość. Chciałam na to postawić i to właśnie zrobiłam.

Gwiazda przyznała, że ani aktorstwo, ani modeling nie były jej tak bliskie, jak reżyseria. Poprzednie zajęcia jednak pozwoliły jej odnaleźć się w nowej roli i zdjęły z niej ogrom stresu.

Tak naprawdę chyba najbliższe jest mi to, co teraz robię. Bo od 15 lat reżyseruję filmy i stoję po drugiej stronie kamery. Pamiętam swoje doświadczenie, kiedy w 2019 roku debiutowałam swoim pełnometrażowym filmem fabularnym na festiwalu w San Diego w Stanach Zjednoczonych i w pewnym momencie stanęłam przed fotoreporterami, stanęłam na takiej ściance i to był taki moment, że te wszystkie doświadczenia, które miałam i z modelingu i z aktorstwa i z tego, że byłam przyzwyczajona i potrafiłam się na tej ściance odnaleźć. To wszystko mi zaprocentowało. Pomyślałam sobie, jak to dobrze, że ja te doświadczenia mam, bo dzięki nim jestem bardziej świadoma, silna i mocniejsza. Potrafiłam wtedy opowiadać o swoim filmie, nie mając na swoich barkach dodatkowego stresu, który by mnie obciążał. Więc mogłam mówić tylko o tej zawartości merytorycznej i o tym, co wiązało się z moją pracą reżyserki.

Na czym teraz skupia się Renata? Okazuje się, że tworzy nowe ciekawe seriale, ale też realizuje sportowe pasje.

Mam trzy ważne projekty. Pierwszy projekt, który robię w tej chwili to serial weterynaryjny. Chciałabym podzielić się z ludźmi historią lekarzy, chciałabym podzielić się z ludźmi historią właścicieli psów, opowiedzieć ludziom o emocjach związanymi ze zwierzętami. To dla mnie bardzo ważny projekt. Drugi projekt- to skończenie swojego serialu fabularnego, bo jestem na kursie scenariuszowym i w czerwcu chciałabym napisać projekt serialu fabularnego. Trzecia rzecz-przebiegłam półmaraton, chciałabym przebiec maraton. Więc z takich ekstremalnych rzeczy to jest to.

Czy gdyby pojawiła się jakaś ciekawa propozycja aktorska, to Renata by z niej skorzystała? Nie wyklucza powrotu przed kamery.

Jestem otwarta na wiele rzeczy. Świat przynosi różne rzeczy do nas i możemy to albo odrzucić, albo przyjąć, jeżeli coś jest zgodne z nami, z naszymi wartościami i z czymś. co kochamy robić. Należy postawić na odwagę. Ja teraz na nią stawiam i gdyby pojawiło się coś ciekawego, jestem absolutnie otwarta, czemu nie.

Jesteście fanami Renaty?


Renata Gabryjelska w Dzień Dobry TVN

Renata Gabryjelska w Dzień Dobry TVN

Renata Gabryjelska w Dzień Dobry TVN

Renata Gabryjelska w Dzień Dobry TVN

Renata Gabryjelska w Dzień Dobry TVN

Renata Gabryjelska w Dzień Dobry TVN

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×