Szukaj

Marcin Tyszka traci zlecenia. Branża mody idzie na dno przez koronawirusa: „Wszyscy stoimy w zawieszeniu”

Koronawirus daje w kość wielu przedsiębiorcom. Świat mody ponosi coraz większe straty. Marcin Tyszka opowiedział nam o projekcie z laureatką Oscara, który stracił przez pandemię COVID-19. Fotograf światowej klasy nie ma dobrych wieści dla znajomych z branży.
Marcin Tyszka o pandemii koronawirusa

Marcin Tyszka o pandemii koronawirusa

Epidemia koronawirusa ogarnęła cały świat. Rosną straty ekonomiczne. Świat mody traci gigantyczne pieniądze. Na giełdzie nasiliły się kolosalne spadki. Szczególnie dotykają branży odzieżowej. Na przykład akcje popularnej sieciówki CCC w środę spadły o 11 proc., a LPP – właściciela popularnych polskich sieciówek: Reserved, Cropp, House, Mohito, Sinsay aż o 10 proc.

Pandemia Koronawirusa. Marcin Tyszka stracił projekt z laureatką Oscara

Marcin Tyszka niedawno opowiedział naszej reporterce o swoim długo planowanym projekcie z udziałem zagranicznej gwiazdy – nagrodzonej Oscarem za rolę w Pięknym umyśle Jennifer Conelly. Plany wzięło w łeb po tym, jak COVID-19 dotarł z Azji do Europy. W ostatniej chwili zrezygnowano z sesji zdjęciowej pod przewodnictwem polskiego fotografa.

Już tak dużo nie podróżuję przez ostatnie dwa tygodnie. I faktycznie odwołano mi kilka bardzo dużych prac, które były potwierdzane od kilku miesięcy. Miałem pracować z Jennifer Conelly przy promocji nowego filmu Top Gun wraz z firmą Louis Vuitton w Paryżu. Wszystko zostało odwołane. To jest tylko jedna z prac, które miały się odbyć. Mam przymusowe wakacje.

Marcin stara się zachować rozsądne podejście do całej sytuacji. Wie jednak, że chwilowo prawie cały świat jest sparaliżowany.

Ja nigdy nie liczę prac, których nie zrobiłem, albo których nie widzę w druku. Nie raz się zdarza, że wykonujesz sesję lub projekt i on nagle trafia do śmieci. To jest życie. Ale faktycznie w tym przypadku było kilka projektów, które były ustalane od wielu miesięcy, bo żeby pracować z taką gwiazdą, która ma Oscara na koncie, musi potwierdzić to wielu jej agentów, firma itd. Mieliśmy bilety w rękach i odwołano to wszystko w poniedziałek, kiedy wybuchła epidemia w Mediolanie.

Koronawirus w świecie mody

Rozmowę z Tyszką przeprowadziliśmy jeszcze zanim COVID-19 dotarł do Polski. Już wtedy artysta zdradził nam, że świat mody odczuje potężne straty spowodowane koronawirusem.

Dziwne jest to, że odwołano część imprez, a część się odbyła. Fashion Week w Paryżu odbywał się normalnie, pokaz Louis Vuitton odbywał się normalnie, ale Luwr w tym samym dniu był zamknięty dla zwiedzających. Nie wiem, może ludzie z mody myślą, że to ich nie dotyczy? Myślę, że to nas wszystkich dotknie, bo co by nie mówić, naszego życia nie da się odciąć od Azji. Nawet jeżeli bezpośrednio nie kupujemy czegoś z Chin, to części składowe różnych przedmiotów, którymi się posługujemy stamtąd pochodzą.

Ze względu na patową sytuację juror Top Model na czas pandemii zaszył się w swoim bajecznym domu w Warszawie, który wyglądem przypomina luksusowy ogród. W innej sytuacji wybrałby się na egzotyczne wakacje.

Gdyby sytuacja na świecie była inna, po prostu wsiadł bym w samolot i pojechał gdzieś na wakacje, ale w takim przypadku chyba lepiej siedzieć w domu, podlewać kwiatki, więc się nie nudzę. Wszyscy stoimy w zawieszeniu.

W Polsce dotychczas potwierdzono 119 przypadki zachorowań na koronawirusa. 3 osoby zmarły, 13 wyzdrowiało, 526 jest hospitalizowanych, 4413 zostało objętych kwarantanną,a  20340 są pod nadzorem epidemiologicznym.


Marcin Tyszka – Finał Top Model 8

Marcin Tyszka – Finał Top Model 8

Marcin Tyszka – Bal TVN 2019

Marcin Tyszka – Bal TVN 2019

Marcin Tyszka- Vogue Polska 1. urodziny

Marcin Tyszka- Vogue Polska 1. urodziny

Dodaj komentarz

Zobacz również

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×