Wirtualna Polska

Krystyna Janda ostro o szczepieniach. „Zastanawiam się, czy grać spektakle z aktorami niezaszczepionymi”

Krystyna Janda ostro o szczepieniach. „Zastanawiam się, czy grać spektakle z aktorami niezaszczepionymi”

Krystyna Janda o szczepionkach na COVID-19

Krystyna Janda wypowiedziała się na temat szczepień przeciw COVID-19 i zapowiadanej trzeciej dawce wakcyny. Mocne słowa aktorki.
Wirtualna Polska


Krystyna Janda była jedną z pierwszych osób, które przyjęły dawkę szczepionki przeciw COVID-19. Gdy na początku roku ta informacja przedostała się do mediów, w sieci rozpętała się prawdziwa burza. Wielu osobom nie podobał się fakt, że aktorka znalazła się w gronie uprzywilejowanych i dostała wakcynę poza wyznaczoną przez rząd kolejnością.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Janda później komentowała sprawę w programie Fakty po Faktach. Powiedziała, że nie miała świadomości, że przyjmując zaoferowaną jej dawkę, odebrała ją komuś innemu. Mówiła, że była przekonana, że jeśli ona i osoby z jej fundacji nie zgodzą się przyjąć preparatu, ten się zmarnuje.

Pytaliśmy, czy nikomu nie zabieramy szczepionki. Powiedziano nam, że absolutnie nie, że jest taka sytuacja, jest zawirowanie, jest okres świąteczny, że bardzo wielu ludzi wyjechało, że ta szczepionka przyjechała odmrożona i że trzeba wyszczepić do kolejnego dnia całą partię. Tak mnie to przedstawiono. Pojechaliśmy. Byliśmy akurat z tej grupy aktorów – i Andrzej Seweryn, którzy zgodzili się być ambasadorami szczepień

W tej samej rozmowie przeprosiła wszystkich pracowników służby zdrowia, którzy poczuli się dotknięci podjętą przez nią decyzją. Niesmak jednak pozostał, a komentarze długo nie milkły.

Jakie zdanie na temat szczepionek Krystyna Janda ma obecnie, tuż przed zbliżającą się według fachowców tzw. czwartą falą? Poglądami podzieliła się z naszą reporterką.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Krystyna Janda o osobach niezaszczepionych. Mocne słowa aktorki

Reporterka Jastrząb Post zapytała się Krystyny Jandy o trzecią dawkę szczepienia. Gwiazda nie ukrywała wzburzenia, że w Polsce jeszcze nie ma nawet mowy o tym, a wiele osób nie przyjęło nawet pierwszej dozy.

Wszyscy moi znajomi w Niemczech i wszyscy moi znajomi we Francji są zaszczepieni już dawno. Nawet w najgorszej dziurze niemieckiej, gdzie mieszka moja rodzina, zadzwonili do nich na początku lipca żeby przyszli na szczepienie. Są zaszczepieni trzeci raz. Mówi się, mówi i nie ma tej szczepionki.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Bardzo jasne zdanie ma także Janda jeśli chodzi o restrykcje wobec osób, które nie zdecydowały się na szczepienie. Co myśli na temat dzielenia społeczeństwa na zaszczepionych i niezaszczepionych? Nie ma wątpliwości, że ci, którzy nie przyjęli dawki wakcyny, nie powinni pojawiać się w miejscach zatrudnienia.

Tak jest we Włoszech. Ja wróciłam z Chorwacji, to tam nawet kelner nie poda karty jak się nie pokaże w telefonie tego paszportu. Widziałam w Austrii jak wyproszono rodzinę z dwojgiem małych dzieci o drugiej w nocy, bo nie mieli tych zaświadczeń. Tak jest wszędzie, tylko nie tutaj. Ja się zastanawiam czy w ogóle grać spektakle z aktorami, którzy nie są zaszczepieni. Niech oni tu w ogóle nie przychodzą. Ja jestem absolutnie za tym, żeby stworzyć obostrzenia. Ludzie, którzy nie są zaszczepieni nie powinni chodzić do pracy.

Wirtualna Polska

Aktorka bardzo dba też o swoje bezpieczeństwo, bo zbadała się na obecność przeciwciał i jasno mówi, że nie chce mieć kontaktu z ludźmi niezaszczepionymi.

Ja w tej chwili mam bardzo mało przeciwciał, bo to badałam. Jak ktoś przyjdzie do sklepu, czy stanie za blisko mnie, to ja wszystkim zwracam uwagę. Ja nie chcę się spotykać z ludźmi, którzy są niezaszczepieni.

Popieracie twarde stanowisko Krystyny Jandy?

Krystyna Janda popłakała się w TVN

Krystyna Janda popłakała się w TVN

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Krystyna Janda

Krystyna Janda

Krystyna Janda

Krystyna Janda

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Najczęściej czytane dziś

Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować

×