Eurowizja 2022. Daria mocną faworytką fanów. Tylko u nas pierwszy raz mówi o swoim udziale w konkursie

Daria Marx o Eurowizji 2022

Daria Marx o Eurowizji 2022

Daria pojedzie na Eurowizję 2022 z piosenką Paranoia? Wschodząca gwiazda zdradziła, jakie ma plany związane z konkursem.

20 listopada TVP zakończyła etap przyjmowania zgłoszeń do Eurowizji. Zgodnie z regulaminem preselekcji, reprezentanta Polski poznamy najpóźniej 2 stycznia. Nieoficjalnie mówi się, że zostanie on przedstawiony podczas telewizyjnego koncertu sylwestrowego w Zakopanem. Wśród kandydatów, którzy wyrazili chęć udziału w konkursie, są Siostry Szczepańskie, Lidka KopaniaSaszan.

Sporo mówi się również o udziale Darii Marcinkowskiej, której pseudonim artystyczny ogranicza się do imienia. Pojawiły się nawet publikacje, w których informowano, że to właśnie ona dostała bilet do Włoch, gdzie odbędzie się przyszłoroczny konkurs.

Daria na Eurowizję 2022 miała zgłosić piosenkę Paranoia, która od ponad miesiąca nie schodzi z playlist rozgłośnie radiowych. Teledysk do singla obejrzano już prawie 5 milionów razy, a sama piosenka plasuje się na liście najchętniej odtwarzanych utworów w Polsce na Spotify.

Eurowizja 2022. Daria o udziale i piosence Paranoia

O Eurowizji porozmawialiśmy z Darią na planie programu Jaka to melodia?. Piosenkarka była jednym z gości odcinka, który wkrótce zostanie wyemitowany. Na małej scenie, w asyście tancerzy, zaprezentowała swój hit. Czy rzeczywiście jest zainteresowana reprezentowaniem Polski w najpopularniejszym muzycznym show na świecie?

Chciałabym. Na razie pomysł jest w głowach Polaków. Wydaje mi się, że to trochę nasuwa się też z racji tego, że mój profil wielu wydaje się odpowiedni. Z racji tego, że szkoliłam się za granicą i spędziłam tam wiele lat. Jestem teraz jedyną osobą, która na ten moment ma piosenki w radiu i śpiewa je w języku angielskim. Prawdopodobnie jestem drugą Polką, po Margaret. Więc to jest rzecz, która nasuwa się wszystkim, niemniej ja na razie nic o tym nie wiem. Ale oczywiście, byłoby mi przemiło, jeśli to właśnie ja reprezentowałabym nasz kraj na Eurowizji i na pewno wiem, że dałabym z siebie wszystko – powiedziała reporterce Jastrząb Post.

Jakie ma zdanie o tym konkursie?

Przez jakiś czas Eurowizja może straciła na swoim znaczeniu, ale ostatnie lata zdecydowanie pokazują, że to wszystko odżyło. Sam w ogóle sukces zespołu Maneskin jak dla mnie jest niebywały. Biorąc pod uwagę ten ciężki akcent itd. Niemniej, to naprawdę wybiło się na cały świat. Nie tylko na Europę. Więc wydaje mi się, że to my tworzymy tę Eurowizję i to zależy w dużej mierze od nas, co my przyniesiemy do stołu.

Daria nie ukrywa, że jej zdaniem piosenka Paranoia zdeklasowałaby konkurencję:

Myślę, że tak. W „Paranoi” jest jedna taka rzecz, którą ja wypuszczając ten kawałek widziałam. To może się podobać, może się nie podobać, ale to na pewno w głowie zostanie. Piosenka „Paranoia” ma zupełnie szczerą historię. Bo ja wiem, że jako nowa osoba wielu osobom wydaje się, że tu przyszła nowa dziewczyna, pewnie ktoś jej pisze te utwory i ona przyjdzie, i zaśpiewa jak jej powiedzą. Otóż nie – „Paranoia” jest moją prywatną historią, która wydarzyła się w sierpniu tego roku i była pisana na jak najprawdziwszych, prywatnych uczuciach. I wydaje mi się, że stąd jej sukces. Więc chciałabym, żeby ta piosenka rozpowszechniła się na całą Europę, jak nie świat.

Czy Daria, która współpracuje z niemiecką wytwórnią, myślała o tym, aby reprezentować inny kraj – tak jak Margaret, która dwukrotnie startowała w preselekcjach na Eurowizję w Szwecji?

Myślę, że tylko Polska. Nie będę strzelać w swoją bramkę. Nawet nie brałabym tego pod uwagę. Fajnie byłoby reprezentować nasz kraj i wydaje mi się, że Polska potrzebowałaby reprezentanta, który ma dobre zamiary w sercu, a to na pewno mogę zaoferować.

Cała rozmowa z Darią poniżej.

Paranoia – piosenka, którą według nieoficjalnym informacji Dziennika Eurowizyjnego Daria zgłosiła do preselekcji na Eurowizję 2022:


Daria Marx Marcinkowska

Daria Marx Marcinkowska

Daria Marx Marcinkowska

Daria Marx Marcinkowska

Daria Marx Marcinkowska

Daria Marx Marcinkowska

Komentarze

 • Łukasz pisze:

  Moim zdaniem kolejny popowo-radiowy utwór który za kilka tygodni zostanie zastąpiony kolejne przemyślanym stworzonym z predykacją pod radio muzyczny tworem, bardziej zapamiętałem jej teledysk niż sam utwór. Również ubolewam że nie ma preselekcji tak jak w większości krajów które zgłosiły swój udział w Eurowizji 2022 tylko po raz kolejny pozostawia się decyzje rządzącym w TVP jakby konkurs Eurowizji był ich prywatnym folwarkiem a naród w sprawie reprezentanta kraju nie miało nic do powiedzenia, moim faworytem który jest też wymieniany wśród ewentualnych przyszłych reprezentantów jest Krystian Ochman z utworem Gdzie iść który chce zaśpiewać po angielsku z racji że wychował się w USA jest to jego pierwszy język co nawet słychać w jego utworu wiec to też jest jego atut że może trafić do szerokiej publiczności sam utwór to świetny kawałek mający potencjał na stworzenie widowiska i świetnej interakcji z widzami, Krystian trzymam za ciebie kciuki będzie to zaszczyt jeżeli zechcesz reprezentować nasz kraj mam nadzieje że jednak TVP wystosowało do ciebie taką prepozycje a ty ją przyjmiesz chociaż tyle TVP pożytecznego może zrobić, obawiam się jednak że znowu wybiorą osobę która będzie chciała wypromować TVP i Pana Kurskiego oraz siebie samego, czego przykładem był ostatnio Pan Brzozowski niż zaprezentować godnie nasz kraj z ciekawym utworem.

 • Gość ewka pisze:

  Jestem zachwycona tą piosenką, taki rodzynek , bardzo wpada w ucho, moim zdaniem idealna na eurowizję

 • Gość pisze:

  Fakt, piosenka wpada w ucho, ale jest trochę męcząca w swoim sumieniu, jakbym cały czas słuchała refrenu. Mamy tyłu dobrych wokali, a jak zwykle ktoś spada z nieba i jest wybrany. Dlaczego w Polsce nie moze wybierać społeczeństwo tylko jeden gość, któremu wydaje się, że wszystko wie najlepiej ☹️

 • Wedrussa pisze:

  Były tez inne dwornie śpiewające przeć Margaret wokalistki. Ale niewiedza jest znamienna w tych czasach niestety ….

 • Kate pisze:

  Piosenka jest super! Ciągle ja nucę i słucham przy najbliższej możliwej okazji. Na chwilę obecną nie widzę innego kandydata na Eurowizję poza Darią. W końcu coś konkret, bez udawania i kopiowania! Polacy są słynni z tego żeby albo przedobrzyc albo schować głowę w piasek. A ta piosenka daje nowe światło na polski rynek muzyczny. Jestem z Ciebie dumna Dario za to co tworzysz:)

 • Gość bbb pisze:

  Dlaczego znowu nie ma polskich preselekcji ?Ludzie powinni zadecydować tak jest w innych krajach.Pojawia się panienka nieznana z tv i wmawia nam , że piosenka jest super bo na jej przeżyciach napisana.A gdzie są inni polscy kandydaci?Tylu wygrywa talent show,nawet znani i co naprawdę nie ma głosów, talentów?Nie wierzę to ustawka,żeby swoich wybrać.Piosenka tej pani nie podoba mi się a ona sama sztuczna,napompowana i ona wie najlepiej czego my chcemy.

  • Gość pisze:

   Jak zwykle ustawka

  • Gość pisze:

   Z wyborem w preselekcjach jest różnie… Kiedy piosenka Margaret w Europie była obstawiania jako pewniak do pierwszej trójki i była bardzo dobrze odebrana w Europie niestety odpadła w preselekcjach w Polsce… Wszyscy byli w szoku… A co do wyborów pana K. to szału nie ma…

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×