Eurowizja 2020: Blue Cafe w preselekcjach? Komentarz Dominiki Gawędy może ucieszyć fanów konkursu [WIDEO]

Blue Cafe chce na Eurowizję

Blue Cafe chce na Eurowizję

Eurowizja z Blue Cafe? Niewykluczone. Zespół w rozmowie z naszą reporterką opowiedział o swoich planach względem konkursu i zdradził, co trzeba zrobić, by go wygrać.

Na Eurowizję 2020 pojedzie reprezentant, który zostanie wyłoniony drogą eliminacji w programie Szana na sukces. O tym, kto zaprezentuje swój utwór w Rotterdamie zdecyduje profesjonalne jury, składające się z artystów, którzy w przeszłości wystąpili na konkursie – Michał Szpak, Cleo i Gromee.

Na Eurowizji swego czasu Polskę reprezentował również zespół Blue Cafe. Grupa wystąpiła 16 lat temu z piosenką Love Song, którą wybrali telewidzowie w głosowaniu audiotele i SMS. Wówczas eliminacje ograniczały się do jednego koncertu, w którym kilkunastu artystów prezentowało utwory przygotowane na potrzeby wydarzenia.

Blue Cafe o Eurowizji. Czy rozważają powrót?

Jak główni muzycy Blue Cafe – Dominika Gawęda Paweł Rurak-Sokal – oceniają pomysł wyłaniania piosenki na Eurowizję drogą selekcji w programie, w którym swoje umiejętności prezentują głównie amatorzy?

Każdy rodzaj wyboru młodych, uzdolnionych ludzi, który ma prowadzić do czegoś wielkiego, jest dobry. Ci ludzie mogą się pokazać. Ja jestem za tym.

Co trzeba zrobić, żeby na Eurowizji odnieść sukces? Jakie standardy spełnić?

My znamy zasady i wymogi panujące na Eurowizji. Trzeba się do tego naprawdę przygotować. Minimum rok pojeździć po Europie, pokazać, że jest się obecnym i wtedy można powalczyć. W dzisiejszych czasach wysłanie utworu do prezentacji, to nie jest wszystko. Dzisiaj chodzi o promocję. Eurowizja to nie tylko festiwal wykonawców, ale też kompozytorów, producentów.

Dominika Gawęda i Paweł Rurak-Sokal – Wielka Gala Gwiazd 2019

Dominika Gawęda i Paweł Rurak-Sokal – Wielka Gala Gwiazd 2019

Wpływ na zwycięstwo mają również czynniki nie do końca zależne od artysty:

Znamy formę, znamy konstrukcję, ale nie ma przepisu na wygraną. Nie ma recepty na to. Na to musi się złożyć bardzo wiele różnych rzeczy, od fantastycznego wykonania, po bardzo dobrą promocję. To musi być prawdziwy talent. Chociaż niektórzy powiedzieliby, że w dzisiejszych czasach prawdziwy talent nie zawsze wygrywa. Wiem, że tak jest, bo żyjemy w czasach, gdzie w tej masie osobowości i talentów można się trochę zgubić. Ale wydaje mi się, że należy stawiać na prawdziwe talenty. Bo to jest prawdziwa wartość.

Dominika nie ukrywa, że razem z resztą zespołu rozważa pomysł powrotu na Eurowizję:

Myślimy o Eurowizji, ale nie w tym roku.

My jesteśmy za!

https://youtu.be/lJJveXFpcq4

Blue Cafe na Eurowizji 2004 (z Tatianą Okupnik):


Dominika Gawęda i Paweł Rurak-Sokal – Wielka Gala Gwiazd 2019

Dominika Gawęda i Paweł Rurak-Sokal – Wielka Gala Gwiazd 2019

Dominika Gawęda w ciąży? - Opole 2017

Dominika Gawęda w ciąży? - Opole 2017

Sylwester TVN 2019 - Dominika Gawęda

Sylwester TVN 2019 - Dominika Gawęda

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×