Dzieci Grzegorza Ciechowskiego po raz pierwszy razem w telewizji

Helena Ciechowska, Józefina Ciechowska, Brunon Ciechowski i Anna Skrobiszewska

Na koncercie upamiętniającym działalność artystyczną Grzegorza Ciechowskiego nie mogło zabraknąć jego żony i dzieci (zobacz: Kayah i Justyna Steczkowska wspominają Grzegorza Ciechowskiego. Jaki był prywatnie?). Koncert odbył się w Teatrze Dramatycznym z okazji rocznicy – 22 grudnia minie 13 lat od jego śmierci. Anna Skrobiszewska przyszła wraz z Brunonem, Heleną, Józefiną i Różą, która jest owocem jej drugiego małżeństwa. Agnieszce Jastrzębskiej udało się po koncercie zapytać rodzinę o wrażenia.

Dostarczył mi wzruszeń. Nie spodziewałam się. Minęło wiele lat, a to wszystko może odżyć. Pare razy łzy mi pociekły. Jestem szczęśliwa widząc tych ludzi, którzy zgadzają się na takie występy i czują tę muzykę – powiedziała Anna Skrobiszewska.

Brunon zdradził, że bardzo często słuchają muzyki taty. Nie mają ulubionego utworu czy płyty, ponieważ wybierają piosenki w zależności od nastroju. Helena poszła o krok dalej i nawet śpiewa piosenki Grzegorza Ciechowskiego.

Osobiście biorę do siebie te piosenki. Z dużym sentymentem udaje mi się je odtworzyć – powiedziała.

Anna Skrobiszewka wytłumaczyła, że dla dzieci był to wyjątkowy dzień, ponieważ dotychczas mogły nie zdawać sobie sprawy z tego, jak wielkim artystą był ich ojcem.

Dla dzieciaków był to zawsze tata. Tata pracował, ale był przede wszystkim tatą – stwierdziła.

Grzegorz Ciechowski odszedł nagle podczas operacji tętniaka serca. Miał 44 lata. To był szok dla wszystkich, ale najbardziej dla rodziny. Brunon wtedy miał 5 lat, Helena 7, a żona wokalisty była wtedy w 8 miesiącu ciąży z trzecim dzieckiem. Józefina urodziła się już po śmierci ojca.

Kilka miesięcy temu ogromne zamieszanie wywołała akcja marketingowa firmy Bytom, która wykorzystała wizerunek Grzegorza Ciechowskiego w kampanii reklamowej.

NBP wydał serię pamiątkowych monet z wizerunkeim Grzegorza Ciechowskiego – jak wyglądają możecie zobaczyć w galerii poniżej. Przypokazji zobaczcie też piękne zaproszenie na koncert i listę wykonawców wraz z utworami.


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×