NewsyNowa Kora wybrana! Ex Maanam ma już wokalistkę, z którą ruszy w trasę. Kim jest i skąd ją znamy?

Nowa Kora wybrana! Ex Maanam ma już wokalistkę, z którą ruszy w trasę. Kim jest i skąd ją znamy?

Ex Maanam - nowa wokalistka
Ex Maanam - nowa wokalistka
Zuza Maciejewska
01.08.2019 14:49, aktualizacja: 01.08.2019 20:11

Marek Jackowski, kiedy zakładał Złoty Maanam, z pewnością nie spodziewał się, że w kolejnych latach zespół będzie miał tak burzliwą historię. Mężczyzna na wokalistkę wybrał Karolinę Leszko, artystkę obdarzoną niezwykłym głosem, która idealnie sprawdzała się w rockowych piosenkach.

Zespół koncertował równolegle z Maanamem, w którym występowała Kora. Między fanami obydwu grup nie było jednak spokoju, a wręcz przeciwnie, toczyli ze sobą wojnę. Kiedy Olga Sipowicz zmarła, wszystko się zmieniło. Ryszard Olesiński pogodził się z Kamilem Sipowiczem. Powstał wówczas Ex Maanam: 

Prawie pół roku po odejściu Kory i po kilku rozmowach z Rysiem doszliśmy do porozumienia: muzycy nie będą używać nazwy Złoty Maanam, a ja jako osoba, która na prośbę Kory i Marka Jackowskiego zarejestrowała dwadzieścia lat temu nazwę Maanam w Urzędzie Patentowym, udzielę im zgody na używanie bardziej adekwatnej nazwy Ex- Maanam. – zdradził Sipowicz w oświadczeniu na Facebooku.

Wokalistką grupy została Karolina Gibki. Formacja nie została jednak włączona w koncerty poświęcone pamięci Olgi Sipowicz, przez długi czas pozostawali więc bez pracy. Utalentowana piosenkarka odeszła z zespołu, a na jej miejsce próbowano znaleźć kolejną artystkę. Niedawno artyści ogłosili, że udało im się to. Nową członkinią grupy została Aga Bieńkowska.

Aga Bieńkowska - kim jest nowa wokalistka Ex Maanamu? 

To utalentowana aktorka Teatru Zagłębia w Sosnowcu. Śpiew nie jest jej jednak obcy, ma na swoim koncie udział w programie Must Be The Music, w którym jurorką była właśnie Kora. Na swoim koncie ma bowiem niemało ról w spektaklach muzycznych:

Jej kunszt wokalny po pierwszej próbie nas oczarował. Aga po prostu ma w sercu rock and rolla i nie musi go udawać. Od lat wręcz zakochana w piosenkach Maanamu, które śpiewała występując na swoich koncertach. Jest tak perfekcyjna i profesjonalna w tym co robi, że po dwóch próbach jesteśmy gotowi wspólnie występować. Praca z tak artystycznie dojrzałą osobą to czysta przyjemność - czytamy na Facebooku zespołu.

Bieńkowska zadebiutowała już z zespołem na scenie. Pod koniec lipca wystąpiła bowiem na jednym z koncertów.

https://www.facebook.com/exmaanam/photos/a.267998706684320/1384031008414412/?type=3&theater

  • Karolina Gibki - wokalistka Ex-Maanamu
  • Maanam i goście – płyta wydana po śmierci Kory
  • Aga Bieńkowska nową wokalistką Ex Mannaamu
  • Ex Maanam - nowa wokalistka Aga Bieńkowska
  • Aga Bieńkowska dołączyła do Ex Maanamu
  • Slider item
  • Karolina Gibki - wokalistka Ex-Maanamu
  • Karolina Gibki - wokalistka Ex-Maanamu
[1/8] Karolina Gibki - wokalistka Ex-Maanamu
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także