ExclusiveEurowizja 2022. Daria mocną faworytką fanów. Tylko u nas pierwszy raz mówi o swoim udziale w konkursie

Eurowizja 2022. Daria mocną faworytką fanów. Tylko u nas pierwszy raz mówi o swoim udziale w konkursie

Daria Marx o Eurowizji 2022
Daria Marx o Eurowizji 2022

10.12.2021 12:20, aktual.: 10.12.2021 13:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

20 listopada TVP zakończyła etap przyjmowania zgłoszeń do Eurowizji. Zgodnie z regulaminem preselekcji, reprezentanta Polski poznamy najpóźniej 2 stycznia. Nieoficjalnie mówi się, że zostanie on przedstawiony podczas telewizyjnego koncertu sylwestrowego w Zakopanem. Wśród kandydatów, którzy wyrazili chęć udziału w konkursie, są Siostry Szczepańskie, Lidka KopaniaSaszan.

Sporo mówi się również o udziale Darii Marcinkowskiej, której pseudonim artystyczny ogranicza się do imienia. Pojawiły się nawet publikacje, w których informowano, że to właśnie ona dostała bilet do Włoch, gdzie odbędzie się przyszłoroczny konkurs.

Daria na Eurowizję 2022 miała zgłosić piosenkę Paranoia, która od ponad miesiąca nie schodzi z playlist rozgłośnie radiowych. Teledysk do singla obejrzano już prawie 5 milionów razy, a sama piosenka plasuje się na liście najchętniej odtwarzanych utworów w Polsce na Spotify.

Eurowizja 2022. Daria o udziale i piosence Paranoia

O Eurowizji porozmawialiśmy z Darią na planie programu Jaka to melodia?. Piosenkarka była jednym z gości odcinka, który wkrótce zostanie wyemitowany. Na małej scenie, w asyście tancerzy, zaprezentowała swój hit. Czy rzeczywiście jest zainteresowana reprezentowaniem Polski w najpopularniejszym muzycznym show na świecie?

Chciałabym. Na razie pomysł jest w głowach Polaków. Wydaje mi się, że to trochę nasuwa się też z racji tego, że mój profil wielu wydaje się odpowiedni. Z racji tego, że szkoliłam się za granicą i spędziłam tam wiele lat. Jestem teraz jedyną osobą, która na ten moment ma piosenki w radiu i śpiewa je w języku angielskim. Prawdopodobnie jestem drugą Polką, po Margaret. Więc to jest rzecz, która nasuwa się wszystkim, niemniej ja na razie nic o tym nie wiem. Ale oczywiście, byłoby mi przemiło, jeśli to właśnie ja reprezentowałabym nasz kraj na Eurowizji i na pewno wiem, że dałabym z siebie wszystko – powiedziała reporterce Jastrząb Post.

Jakie ma zdanie o tym konkursie?

Przez jakiś czas Eurowizja może straciła na swoim znaczeniu, ale ostatnie lata zdecydowanie pokazują, że to wszystko odżyło. Sam w ogóle sukces zespołu Maneskin jak dla mnie jest niebywały. Biorąc pod uwagę ten ciężki akcent itd. Niemniej, to naprawdę wybiło się na cały świat. Nie tylko na Europę. Więc wydaje mi się, że to my tworzymy tę Eurowizję i to zależy w dużej mierze od nas, co my przyniesiemy do stołu.

Daria nie ukrywa, że jej zdaniem piosenka Paranoia zdeklasowałaby konkurencję:

Myślę, że tak. W "Paranoi" jest jedna taka rzecz, którą ja wypuszczając ten kawałek widziałam. To może się podobać, może się nie podobać, ale to na pewno w głowie zostanie. Piosenka "Paranoia" ma zupełnie szczerą historię. Bo ja wiem, że jako nowa osoba wielu osobom wydaje się, że tu przyszła nowa dziewczyna, pewnie ktoś jej pisze te utwory i ona przyjdzie, i zaśpiewa jak jej powiedzą. Otóż nie – "Paranoia" jest moją prywatną historią, która wydarzyła się w sierpniu tego roku i była pisana na jak najprawdziwszych, prywatnych uczuciach. I wydaje mi się, że stąd jej sukces. Więc chciałabym, żeby ta piosenka rozpowszechniła się na całą Europę, jak nie świat.

Czy Daria, która współpracuje z niemiecką wytwórnią, myślała o tym, aby reprezentować inny kraj – tak jak Margaret, która dwukrotnie startowała w preselekcjach na Eurowizję w Szwecji?

Myślę, że tylko Polska. Nie będę strzelać w swoją bramkę. Nawet nie brałabym tego pod uwagę. Fajnie byłoby reprezentować nasz kraj i wydaje mi się, że Polska potrzebowałaby reprezentanta, który ma dobre zamiary w sercu, a to na pewno mogę zaoferować.

Cała rozmowa z Darią poniżej.

Paranoia – piosenka, którą według nieoficjalnym informacji Dziennika Eurowizyjnego Daria zgłosiła do preselekcji na Eurowizję 2022:

Daria Marx Marcinkowska
Daria Marx Marcinkowska
Daria Marx Marcinkowska
Daria Marx Marcinkowska
Daria Marx Marcinkowska
Daria Marx Marcinkowska
Daria Marx Marcinkowska
Daria Marx Marcinkowska
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także