NewsyEurowizja 2018: Polskie punkty przedstawi największa seksbomba TVP! Za to w jury zasiądzie Michał Szpak!

Eurowizja 2018: Polskie punkty przedstawi największa seksbomba TVP! Za to w jury zasiądzie Michał Szpak!

Eurowizja 2018 kto poda polskie punkty, a kto w jury?
Eurowizja 2018 kto poda polskie punkty, a kto w jury?
Kuba Górski
30.04.2018 17:22, aktualizacja: 30.04.2018 21:11

Eurowizja 2018 zbliża się wielkimi krokami, emocje związane z konkursem sięgają zenitu. Poznaliśmy już wszystkich uczestników, którzy zaprezentują swoje utwory w Portugalii. Ważnym elementem tego widowiska jest także samo głosowanie. Ten element zawsze budzi sporo burzliwych dyskusji. Właśnie podano oficjalny skład polskiego jury na Eurowizję 2018!

Każdy z 43 krajów, biorących udziała w konkursie wskazał swoich 5 jurorów, którzy w dniu finałowej gali na żywo podadzą swoją punktację od 1 do 12. Jak zawsze uzyskane punktacje będą zsumowane jako 50% głosów z kraju, natomiast reszta zależy już od widzów. W polskim jury znaleźli się: Michał Szpak, Sławek Uniatowski, Natalia Szroeder, Michał Grott oraz Dorota Szpetkowska jako przewodnicząca.

Fani Michała Szpaka, którzy pamiętają jego brawurowy występ w 2016 roku na Eurowizji, skaczą z radości! W tym roku Michał nie decydował się na udział w polskich preselekcjach, jednak będzie miał swój wpływ na przebieg polskiego głosowania. Młody wokalista tym razem jako ekspert będzie oceniał występy innych doświadczonych uczestników. Warto jeszcze nadmienić, że w tegorocznym głosowaniu jurorów jest jedna zmiana, najwyższe noty jurora z danego kraju będą miały wyższą wagę niż te niższe.

Decyzję taką doskonale wyjaśnia portal dziennik-eurowizyjny.pl:

Zdarzały się przypadki, gdzie głosy jednego z jurorów znacznie różniły się od pozostałych (np. wszyscy dali 12 punktów piosence, a jeden członek komisji ocenił ją na ostatnie miejsce), co sprawiało, że utwór, który był faworytem większości jurorów tracił szansę na otrzymanie „dużej” dwunastki z danego kraju. Teraz ma się to zmienić – jurorzy nadal będą w ten sam sposób przyznawać swoje punkty, jednak po ich zaksięgowaniu, noty będą przeliczone zgodnie z ustalonym przez EBU systemem wag, w którym noty 12, 10 i 8 punktów będą się liczyły znacznie bardziej niż pozostałe. Na podstawie wszystkich ocen wyciągnięta zostanie średnia punktów dla każdego kraju i po uszeregowaniu od najwyższej do najniższej powstanie pełen ranking komisji krajowej. Tym samym wola większości będzie ważniejsza od gustu jednostki – czytamy na portalu.

Kto poda polskie punkty na Eurowizji 2018?

Kolejną istotną informacją jest fakt, że tym razem wyniki polskiego jury na żywo poda piękna Marcelina Zawadzka!

Czekacie na Eurowizję 2018? 

  • Marcelina Zawadzka w dżinsowym płaszczu
  • Michał Szpak - Sylwester 2017 TVP - Dwójka, Zakopane
  • Michał Szpak - Sylwester 2017 TVP Zakopane
  • Marcelina Zawadzka telefon
  • Marcelina Zawadzka – TVP, wiosenna ramówka 2018
  • Marcelina Zawadzka - Bizuu wiosna-lato 2018
  • Michał Szpak pieniądze i wiara
  • Michał Szpak w prześwitującej koszuli w Dzień Dobry TVN
[1/8] Marcelina Zawadzka w dżinsowym płaszczu
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także