NewsyKolejna gwiazda przerywa milczenie ws. mobbingu w mediach: "Zaciskałam zęby". Równie mocna historia co u Ani Wendzikowskiej

Kolejna gwiazda przerywa milczenie ws. mobbingu w mediach: "Zaciskałam zęby". Równie mocna historia co u Ani Wendzikowskiej

Anna Wendzikowska Edyta Folwarska
Anna Wendzikowska Edyta Folwarska
Krystyna Miśkiewicz
23.01.2023 12:20, aktualizacja: 23.01.2023 16:20

Temat mobbingu w świecie mediów w ostatnim czasie wyszedł na światło dzienne między innymi za sprawą Anny Wendzikowskiej. Dziennikarka po 15 latach pracy w Dzień Dobry TVN w sierpniu ub. roku ogłosiła, że żegna się ze swoją posadą. Wywołało to spore zaskoczenie wśród fanów śniadaniówki, ponieważ wydawało się, że ekspertka od Hollywood uwielbia to, co robi.

Gwiazda po czasie zaczęła pisać o mobbingu, jakiego doświadczyła. Zwierzyła się nawet, że miała myśli samobójcze i musiała stawić czoła depresji.

Byłam poniżana, gnębiona, codziennie drżałam o pracę. Niby „gwiazda telewizji”, a ja byłam traktowana jak dziewczynka z podstawówki, którą co chwilę bije się po łapkach za każde niedociągnięcie. Tak naprawdę byłam w swoim schemacie niewidzialności, niedocenienia i ciągłego udowadniania swojej wartości. (…) Kiedy zdjęto z anteny moje wejścia, w studio usłyszałam: „Sorry, Anka, nie oglądasz się”. Pomyślałam, cóż, trudno, chodzi o dobro programu. Ale coś mnie tknęło i sprawdziłam wyniki oglądalności z ostatnich tygodni. W momencie mojego wejścia wykres oglądalności pikował w górę. Wtedy usłyszałam: „oglądalność nie jest najważniejsza” – brzmiał fragment jej obszernego i nasyconego emocjami wyznania.

Ania nie jest jedyną dziennikarką, która doświadczyła podobnego traktowania w pracy w mediach. Mobbing dotyczy również świata sportu.

Edyta  Folwarska o mobbingu w show-biznesie i sporcie

Edyta Folwarska jest wziętą dziennikarką telewizyjną, a od jakiegoś czasu też pisarką. Na swoim koncie ma kilka głośnych książek. Jedna z jej powieści, czyli Pokusa, doczekała się swojej ekranizacji. Film, który wchodzi do kin 27 stycznia, ujawni nadużycia i mobbing w środowisku piłkarskim, a jedną z głównych ról zagrała w nim Helena Englert. Córka Beaty Ścibakówny i Jana Englerta pojawiła się obok Piotra Stramowskiego.

Jak podkreśla Folwarska, opowiedziana w książce i filmie historia, inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami. Sama dziennikarka w najnowszym wywiadzie ujawnia, że osobiście również doświadczyła mobbingu. To dlatego tak bardzo rozumie i głośno wspiera Annę Wendzikowską, która niedawno podzieliła się za światem swoją historią.

Powoli, jeśli chodzi o środowisko dziennikarskie, wychodzą na jaw takie kwiatki, jak historia Anny Wendzikowskiej, która ujawniła, dlaczego odeszła z TVN-u. Myślę, że wiele aktorów i aktorek również mogłoby opowiedzieć, jak wyglądają kulisy planów niektórych sesji zdjęciowych, jak wygląda praca w telewizji. Przecież mobbing jest na porządku dziennym. Sama to przeżywałam. Ile razy z płaczem wróciłam do domu? Mówię o telewizji i ogólnie o pracy w mediach. Ile razy ja chciałam rzucić tę robotę.... Ale przecież kocham to, kocham pracę z gwiazdami, przeprowadzać wywiady, pracę przed kamerą. I co? Albo zaciskasz zęby i realizujesz swoje marzenia, znosząc ten mobbing. Albo idziesz pracować na kasie – powiedziała Edyta Folwarska w wywiadzie dla radia Supernova.

Folwarska przez lata pracowała jako dziennikarka show-biznesowa. Jest również twarzą popularnej stacji muzycznej. Karierę w mediach zaczynała jednak od kontaktów ze sportowcami. Dlatego dogłębnie poznała środowisko, które dziś opisuje. Wie dokładnie jak ten świat wygląd od zaplecza:

Ja zaczynałam od piłki nożnej, boksu i pływania. Środowisko piłkarskie nie jest mi obce, bo znam wielu piłkarzy prywatnie, przyjaźnimy się, znam też wielu ze względu na moje koleżanki, które chciały być "wag's" i przeżyły bardzo przykre historie. Opowiadałyśmy je sobie, jak to dziewczyny. Ta zapłakana, ta zapłakana... Pomyślałam, że wykorzystam tę wiedzę w książce - dodała Folwarska w wywiadzie.

Wygląda na to, że adaptacja książki może przyciągnąć do kin sporą liczbę widzów. Myślicie, że za Wendzikowską i Folwarską na podobne wyznania zdecydują się inne gwiazdy?

  • Edyta Folwarska pokazała syna Tadeusza
  • Edyta Folwarska – Kobiety mafii, premiera filmu
  • Edyta Folwarska – Polsat, wiosenna ramówka 2020
  • Edyta Folwarska - BOTOKS, premiera filmu
  • Fotografia: ONS
  • Edyta Folwarska - figura po ciąży
  • Edyta Folwarska straciła ponad 16 kg
[1/7] Edyta Folwarska pokazała syna Tadeusza
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także