NewsyŻenada roku? Zablokowany Donald Trump aktywował inne konto na Twitterze. Nie przebierał w słowach

Żenada roku? Zablokowany Donald Trump aktywował inne konto na Twitterze. Nie przebierał w słowach

Donald Trump
Donald Trump
Zuza Maciejewska

09.01.2021 09:20, aktual.: 09.01.2021 16:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Donald Trump w 2017 roku został 45. prezydentem Stanów Zjednoczonych. Od tego momentu reprezentował interesy kraju na arenie międzynarodowej, spotykał się z politykami, a także prężnie działał w mediach społecznościowych. To tam dzielił się swoimi przemyśleniami na ekscytujące internautów tematy.

Chociaż Trump ubiegał się o reelekcję, przegrał z Joe Bidenem, kandydatem Demokratów. Gdy pierwsze wyniki głosowania zaczęły się pojawiać w mediach i nie były one korzystne dla Donalda, ten zaczął mówić, że głosowanie zostało sfałszowane. By to udowodnić, polityk złożył kilka wniosków do sądów. Ponowne policzenie głosów w niektórych stanach nie wykazało żadnych nieprawidłowości.

Z wynikiem wyborów prezydenckich w USA nie mogą się też pogodzić zwolennicy Trumpa. 6 stycznia wdarli się do siedziby Kongresu USA, który miał ostatecznie potwierdzić ważność wyborów. Wybuchły zamieszki. W sumie zmarły cztery osoby, a ponad 50 zostało aresztowanych.

Gdy zwolennicy Donalda zajęli Kapitol, prezydent opublikował na Twitterze nagranie, w którym wezwał protestujących do pokojowego opuszczenia budynku. Zaznaczył jednak, że wybory zostały "skradzione". Właśnie wtedy konto ustępującego prezydenta zostało zawieszone na 12 godzin. Trump został pouczony, że dalsze łamanie zasad polityki serwisu poskutkuje całkowitą utratą dostępu.

Donald Trump zablokowany na Twitterze. Aktywował drugie konto

Przez wiele lat Trump publikował wpisy na Twitterze na koncie @realDonaldTrump. Gdy to zostało zablokowane, przerzucił się na drugi profil @POTUS (President of the United States), który jest zarezerwowany dla głowy państwa. W przeszłości Donald nie korzystał z niego często.

Trump dodał serię tweetów na swoim służbowym koncie. Te zostały jednak błyskawicznie usunięte. 45. prezydent USA próbował udostępnić wiadomość, w której pisał, że władze portalu są w zmowie z politykami, którzy reprezentują poglądy inne niż jego. W ten sposób rzekomo chcą go uciszyć:

Jak mówiłem od dłuższego czasu, Twitter posunął się coraz dalej w zakazie wolności słowa. Dziś wieczorem pracownicy Twittera skoordynowali z Demokratami i Radykalną Lewicą usunęli moje konto z ich platformy, aby uciszyć mnie i 75 milionów wielkich patriotów, którzy na mnie głosowali.
Donald Trump zablokowany na Twitterze
Donald Trump zablokowany na Twitterze

W dalszej części postu Donald podkreślał, że bez wsparcia z państwa, wspomniana platforma długo nie przetrwa:

Twitter może być firmą prywatną, ale bez darowizny rządu  nie istniałaby długo. Przewidziałem, że to się stanie. Prowadziliśmy negocjacje z różnymi innymi portalami. Przyglądamy się też możliwościom zbudowania własnej platformy w najbliższej przyszłości. Nie zostaniemy uciszeni.

Warto wspomnieć, że Twitter zablokował nie tylko profil prezydenta, ale także konta kampanii (@TeamTrump) oraz bliskich doradców ustępującego szefa państwa — prawniczki Sidney Powell i generała Michaela Flynna.

Donald Trump zablokowany na Twitterze
Donald Trump zablokowany na Twitterze
Donald Trump zablokowany na Twitterze
Donald Trump zablokowany na Twitterze
Melania Trump i Donald Trump. Internauci uważają, że na tym zdjęciu jest dublerka Pierwszej Damy USA
Melania Trump i Donald Trump. Internauci uważają, że na tym zdjęciu jest dublerka Pierwszej Damy USA
Melania Trump w lateksowym płaszczu i Donald Trump na meczu
Melania Trump w lateksowym płaszczu i Donald Trump na meczu
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także