NewsyGwiazda zaszczepiła się na COVID "po znajomości". Teraz błaga o wybaczenie

Gwiazda zaszczepiła się na COVID "po znajomości". Teraz błaga o wybaczenie

Kto zaszczepił się "po znajomości"?
Kto zaszczepił się "po znajomości"?
Krystyna Miśkiewicz
11.01.2021 12:20, aktualizacja: 11.01.2021 16:24

Pandemia koronawirusa dała się we znaki całemu światu. Na początku wydawała się jedynie mroczną wizją, jednak po kilku miesiącach stała się rzeczywistością. Odbiła się na światowej gospodarce, ale przede wszystkim na zdrowiu i szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Na początku zeszłego roku na świecie zaczęły pojawiać się pierwsze przypadki zachorowań, a w ciągu kilku miesięcy liczba osób zarażonych wzrosła do tego stopnia, że Światowa Organizacja Zdrowia zmuszona była ogłosić pandemię.

W marcu 2020 roku w Polsce pojawił się pierwszy chory, czyli tak zwany pacjent zero. Od tamtej pory liczba osób zarażonych wzrastała wręcz lawinowo, a każdego dnia odnotowywano kolejne przypadki zachorowań. Wraz z nadejściem jesieni w nasz kraj uderzyła druga fala pandemii, a sytuacja stała się niezwykle poważna. Wszyscy z nadzieją wyczekiwali na szczepionkę, nad którą pracowały największe światowe laboratoria.

Pod koniec minionego roku cały świat odetchnął z ulgą, ponieważ medykament był już gotowy. Tuż po świętach rozpoczęły się pierwsze szczepienia zarówno w Polsce, jak i u naszych sąsiadów Słowaków.

Gwiazda zaszczepiła się poza kolejnością, teraz przeprasza

W Polsce pierwsza osoba przyjęła dawkę 27 grudnia. Była to pielęgniarka, a wszystko odbyło się na oczach kamer. Cały proces miał odbywać się w naszym kraju w kilku etapach. W najpierw zaszczepieni mieli zostać wszyscy medycy, którzy są na pierwszej linii frontu w walce z pandemią. Później zastrzykom miały się poddać kolejne grupy społeczne, takie jak wojsko, nauczyciele, czy osoby po 70. roku życia. Okazało się, jednak że niektórym udało się skorzystać z możliwości zaszczepienia znacznie wcześniej niż innym.

W Polsce sporym echem w mediach odbiła się afera szczepionkowa z udziałem gwiazd show-biznesu. Poza kolejnością zaszczepili się między innymi: Krystyna Janda, Wiktor Zborowski, Magda Umer, Michał Bajor, Edward Miszczak, Emilia Krakowska czy Grzegorz Warchoł. Z możliwości przyjęcia wakcyny przed terminem skorzystali także polscy milionerzy – Irena Eris i Zbigniew Grycan.

Podobny skandal miał miejsce na Słowacji. Tamtejsza gwiazda sportu i jej mąż zostali zaszczepieni poza kolejnością, ale do tego celu mieli wykorzystać znajomości w służbie zdrowia.

Dominika Cibulkova z synem i mężem
Dominika Cibulkova z synem i mężem

Była tenisistka Dominika Cibulkova, wieloletnia rywalka Agnieszki Radwańskiej, została wpisana na listę szczepień przez znajomego medyka. Na Słowacji obowiązują w tym temacie podobne reguły jak Polsce. Teraz sportsmenka przeprasza opinię publiczną. Wydała oficjalne oświadczenie, w którym odniosła się do potężnego skandalu ze swoim udziałem:

Bardzo mi przykro, że wprowadzono mnie w błąd, kiedy towarzysząc bliskiej osobie w szpitalu, zapytałam, kiedy będzie nasza kolej na szczepienie. Gdybym tylko wiedziała, że popełniam tak duży błąd, w żadnym wypadku nie skorzystałbym z okazji, żeby się zaszczepić. Bardzo mi przykro i przeprasza wszystkie osoby, które czekają na szczepionkę. Jednocześnie jednak chciałbym zachęcić ludzi, aby nie bali się szczepień. Będę szczęśliwa, jeśli całe to niefortunne wydarzenie wpłynie pozytywnie na przekonanie jak największej liczby osób do szczepień – napisała Dominika Cibulkova.

Kim jest Dominika Cibulkova?

Dominika Cibulkova ma 31 lat. Jest tenisistką pochodzącą ze Słowacji.  Jest finalistką wielkoszlemowego Australian Open 2014 oraz zwyciężczynią BNP Paribas WTA Finals Singapore 2016. Na korcie kilka razy rywalizowała z Agnieszką Radwańską. Podobnie jak ona ogłosiła zakończenie kariery. W listopadzie 2019 roku na zawsze pożegnała się ze sportem, a kilka miesięcy później na świat przyszedł jej synek Jakub.

Dominika Cibulkova
Dominika Cibulkova
Dominika Cibulkova
Dominika Cibulkova
Dominika Cibulkova
Dominika Cibulkova
Dominika Cibulkova
Dominika Cibulkova
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także