NewsyTVN wydało oświadczenie w sprawie Dominica skazanego za przestępstwo seksualne. Czy wystąpi w finale? Podjęto decyzję

TVN wydało oświadczenie w sprawie Dominica skazanego za przestępstwo seksualne. Czy wystąpi w finale? Podjęto decyzję

Dominic D'Angelica
Dominic D'Angelica
Zuza Maciejewska
24.11.2020 12:20, aktualizacja: 24.11.2020 14:34

Dominic D'Angelica zgłosił się do 9. edycji programu Top Model. Przez cały sezon radził sobie świetnie. Jury zdecydowało, że to właśnie on powinien się znaleźć w piątce szczęśliwców, którzy polecą na Fashion Week do Aten. Niestety plany pokrzyżował mu koronawirus.

Wymyślono jednak zadanie specjalne dla uczestników (Dominic, Ernest i Patrycja), którzy tak jak Dominic przez pozytywny wynik testu na COVID-19 nie polecieli do Grecji. 30-latkowi udało się je wygrać. Wywalczył sobie miejsce w finale, w którym miał zmierzyć się z Weroniką, Mikołajem i Patrycją. Jak powiedział w niedzielnym wydaniu Dzień Dobry TVN, cieszy się, że udało mu się dotrzeć do najważniejszego etapu:

Ktokolwiek wygra, jesteśmy w tym razem. Jesteśmy finalistami, wiec bardzo cieszę się, że do tego etapu dotarłem. Co się zdarzy, to się zdarzy.

Dominic D'Angelica skazany za przestępstwo na tle seksualnym. Brat komentuje aferę

Finał programu Top Model 9 odbędzie się już jutro. Kilkanaście godzin wcześniej do mediów dotarły informacje na temat przeszłości Dominika D’Angelico. Pudelek podaje, że: "model w 2011 roku został skazany za uprawianie seksu oralnego z osobą nieletnią, poniżej 16. roku życia. Sam miał mieć wtedy 22 lata"

D'Angelica miał dostać wyrok 60 dni pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata. Warunki zawieszenia obejmowały zakaz spożywania alkoholu i przebywania z osobami małoletnimi. Aspirujący model miał ponoć przyznać się do zarzucanych mu czynów, ponieważ nie było go stać na kontynuowanie batalii sądowej — czytamy na portalu.

Podobno trzy lata później Dominic naruszył warunki zawieszenia wyroku:

Uczestnik Top Model miał być w 2014 roku ponownie aresztowany wraz ze swoim bratem Stefenem. Bliźniakom postawiono zarzuty pobicia ze spowodowaniem znacznych obrażeń ciała oraz planowania przestępstwa. Dominica skazano podobno na 5 miesięcy więzienia – dodaje portal.

Na ten moment Dominic nie odniósł się do tych informacji. Wyłączył natomiast możliwość komentowania na swoim profilu na instagramie. Doniesienia skomentował za to jego brat Stefen, który również był zamieszany w całą aferę. Gdy jeden z internautów zapytał go na Instagramie, czy doniesienia mediów są prawdziwe, w odpowiedzi mógł przeczytać:

Nie, to fałszywe wiadomości.

Nieprzekonani użytkownicy sieci dopytywali dalej:

Jestem ciekawy, bo zrzuty z ekranu wyglądają autentycznie.

Brat modela kolejny raz zareagował:

Tak, ale on nigdy nie został skazany, to jest nieprawda. Dajcie mu opowiedzieć całą historię fanom i zwolennikom.

Gdy zaczęło się pojawiać coraz więcej pytań na ten temat, D'Angelica zapewnił internautów, że zrobią relację na żywo, w której przedstawią swój punkt widzenia:

Słuchajcie, niedługo zrobimy relację na żywo. Opowiemy całą historię i wyjaśnimy te nieprawdziwe oskarżenia.

Dominic D'Angelica wyeliminowany z Top Model. Oświadczenie TVN

Do sprawy odniosła się też stacja TVN. We wtorek o godzinie 12.00 wydano oficjalne oświadczenie, w którym przekazano decyzję o eliminacji D'Angeliki z programu. Są sprawdzane okoliczności, które doprowadziły do tego, że pojawił się on show.

W związku z informacjami o przeszłości Dominica D’Angelica, który okazał się skazany w Stanach Zjednoczonych za przestępstwo seksualne, został on usunięty z finału "Top Model". Ubolewamy, że taki uczestnik trafił do programu. W tej chwili sprawdzamy okoliczności, w jakich do tego doszło. Jeśli okaże się, że w procesie rekrutacji tego uczestnika nie zachowano należytej staranności, zostaną wyciągnięte konsekwencje.Marcin BarczDyrektor Pionu Komunikacji Korporacyjnej TVN Grupa Discovery

Z wiadomości udostępnionych przez Vogule Poland wynika, że produkcja otrzymała wcześniej informacje o mrocznej przeszłości Dominica:

Kontaktowaliśmy się z produkcją w sierpniu, kiedy ofiara poinformowała nas o zajściu. Nie odpowiedzieli nam. Wygląda na to, że bardziej byli zainteresowani pieniędzmi i zasięgami, i nie martwili się tym, kto reprezentuje ich show.

W środę w finale Top Model o główną nagrodę – tj. 100 tysięcy złotych i kontrakt z agencją modelingową – zawalczą: Mikołaj Śmieszek, Weronika Kaniewska i Patrycja Sobolewska.

  • Dominic D'Angelica usunięty z finału Top Model
  • Dominic D'Angelica został skazany za gwałt
  • Dominic D'Angelica został skazany za gwałt
  • Dominic  DAngelica - gwiazdy w DDTVN
  • Dominic D'Angelica
  • Dominic D'Angelica usunięty z finału Top Model
  • Dominic D'Angelica
  • Dominic D'Angelica został skazany za gwałt
  • Dominic D'Angelica
[1/9] Dominic D'Angelica usunięty z finału Top Model
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także