NewsyDanuta Martyniuk wykonywała "najcięższy zawód w Polsce". Widziała wiele tragedii

Danuta Martyniuk wykonywała "najcięższy zawód w Polsce". Widziała wiele tragedii

Kim z zawodu jest Danuta Martyniuk?
Kim z zawodu jest Danuta Martyniuk?
Źródło zdjęć: © AKPA
02.04.2024 17:39

Cała Polska wie, czym zajmuje się Zenek Martyniuk. A jak jest w przypadku jego małżonki – Danuty? Kobieta wykonywała bardzo ciężki zawód. "Naprawdę dużo tragedii widziałam" – powiedziała Pomponikowi.

Zenek Martyniuk jest obecny na scenie disco-polo od końca lat 80. Od kilku dekad współtworzy zespół Akcent, wraz z którym wylansował niezliczoną ilość hitów. Wokalista nie ukrywa, że wielkim wsparciem jest dla niego małżonka – Danuta. Para poznała się podczas koncertu w Grabowcu na Podlasiu. Co ciekawe, przyszli małżonkowie przedstawili się sobie... fałszywymi imionami – Krystian i Kinga.

Martyniukowie sformalizowali relację na początku 1989 roku w kościele w Bielsku Podlaskim. Danuta i Zenek doczekali się jednego dziecka: dziś dorosłego syna Daniela. W sierpniu mężczyzna będzie świętował 35. urodziny.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Kim z zawodu jest Danuta Martyniuk?

Danuta w wywiadzie dla Pomponika ujawniła, że w przeszłości pracowała jako pielęgniarka w szpitalu onkologicznym. Małżonka Zenka jest zdania, że pielęgniarki nie są doceniane. Powinny więcej zarabiać i przechodzić na wcześniejszą emeryturę.

Ja uważam, że pielęgniarki, tak jak policjanci, powinny przechodzić wcześniej na emeryturę. Tak po 15 latach na emeryturę, bo to jest najcięższy zawód, jaki jest w Polsce – uargumentowała.

Danuta Martyniuk widziała w życiu straszne rzeczy

Rozmówczyni Pomponika nie poprzestała na tym stwierdzeniu. Dodała, że wykonując zawód pielęgniarki, była świadkiem wielkich, życiowych tragedii, co skłoniło ją do cennej refleksji. Danuta nie omieszkała się nią podzielić z czytelnikami:

Uświadomiłam sobie, że trzeba się cieszyć tym, że ma się zdrową rodzinę, bo naprawdę dużo tragedii widziałam. Umierały mamy małych dzieci.

Obecnie Danuta Martyniuk koncentruje się na inwestycjach i dbaniu o finanse męża.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także