NewsyKilka prostych trików wystarczyło, by Danuta Martyniuk schudła kilkanaście kilo i stała się seksbombą. Poznajcie jej tajemnicę

Kilka prostych trików wystarczyło, by Danuta Martyniuk schudła kilkanaście kilo i stała się seksbombą. Poznajcie jej tajemnicę

Danuta Martyniuk i Zenek Martyniuk
Danuta Martyniuk i Zenek Martyniuk

16.05.2022 11:00, aktual.: 16.05.2022 16:12

Zenek Martyniuk uchodzi za króla disco-polo. Już od kilku dekad jest absolutnym numerem jeden, jeśli chodzi o ten gatunek. Jego największe hity to zdecydowanie: Przez twe oczy zielone oraz Przekorny los. W ostatnich latach, za sprawą występów w Telewizji Polskiej, jest o nim jeszcze głośniej. Tysiące widzów stacji nie wyobrażają sobie sylwestra bez jego udziału.

Gwiazdor doczekał się nawet filmu o samym sobie. Zenek, bo taki tytuł nosi jego biografia, okazał się hitem. Do kin poszło na niego ponad pół miliona widzów. Transmisję obrazu w TVP obejrzało z kolei blisko 3 miliony osób. Przebój można obecnie oglądać na Netfliksie.

W życiu prywatnym Zenek jest mężem Danuty Martyniuk. Para ma razem jedno dziecko: syna Daniela. Fani muzyki disco-polo w ostatnim czasie zwrócili uwagę na metamorfozę miłości swojego idola. Kobieta sporo schudła i mocno zmieniła image.

Danuta Martyniak o swojej metamorfozie

Danuta opowiedziała o swojej przemianie w programie Pytanie na śniadanie na antenie TVP2. Jak wyznała, schudła aż 15 kilogramów. Do rozpoczęcia diety skłoniły ją krytyczne i złośliwe komentarze publikowane w internecie przez fanów jej męża.

Coś tam czytam w komentarzach. Nareszcie miłe komentarze na mój temat. Były bardzo niepochlebne na mój temat... że wyglądam jak mama Zenka, coś takiego. Postanowiłam, że przejdę metamorfozę i chyba się udało – powiedziała.

Dodała, że wpływ na metamorfozę miała dieta i ćwiczenia. W schudnięciu pomogły jej przede wszystkim: rezygnacja z ziemniaków i słodyczy oraz zastąpienie jasnego pieczywa ciemnym.

Ograniczyłam jedzenie (...), odstawiłam ziemniaki, pieczywo tylko ciemne, a przede wszystkim słodycze. (...) Ja potrafiłam zjeść naprawdę masę słodyczy. Ciasta, czekolady... to było u mnie na porządku dziennym, że pochłaniałam to po prostu – zdradziła telewidzom tajemnicę swojego sukcesu.

Sprecyzowała też, jakie ćwiczenia wykonywała, by lepiej wyglądać:

Przypomniałam sobie kiedyś, jak dojeżdżałam do pracy z Bielska Podlaskiego (...), to ja potrafiłam zrobić jeszcze kilka ćwiczeń w domu i miałam czas na to i myślę: »kurczę, teraz nie pracuje i nic nie robię«. Także postanowiłam na takie ćwiczenia z internetu, na brzuch...

Na zakończenie przyznała, że metamorfoza nie podoba się tylko jej, ale również Zenkowi.

A wy jak oceniacie metamorfozę Danuty?

 • Zenek Martyniuk, Danuta Martyniuk
 • Danuta i Zenon Martyniukowie na gali Osobowości i Sukcesy 2022
 • Zenek Martyniuk, Danuta Martyniuk - sylwester 2021 TVP
 • scena z: Zenon Martyniuk, Danuta Martyniuk, SK:, , fot. Jacek Kurnikowski/AKPA
 • Danuta Martyniuk z torebką Burberry
 • Danuta Martyniuk, Ewelina Martyniuk w Licheniu
 • Danuta Martyniuk jest traktowana jak królowa. Zenon Martyniuk po 30 latach małżeństwa nadal obsypuje ją prezentami
 • Danuta i Zenon Martyniukowie na gali Osobowości i Sukcesy 2022
 • Danuta Martyniuk z torebką Burberry i Daniel Martyniuk z zakupami wraca z Vitkaca
 • Danuta i Zenon Martyniukowie na gali Osobowości i Sukcesy 2022
 • Zenek Martyniuk, Danuta Martyniuk
 • Zenek Martyniuk, Danuta Martyniuk, Jacek Kurski
 • Zenek Martyniuk i Danuta Martyniuk – premiera filmu ZENEK
 • Danuta i Zenon Martyniukowie na gali Osobowości i Sukcesy 2022
[1/14] Zenek Martyniuk, Danuta Martyniuk
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także