NewsyCórka Romana Giertycha otrzymała przerażający telefon. Szczegóły mrożą krew w żyłach

Córka Romana Giertycha otrzymała przerażający telefon. Szczegóły mrożą krew w żyłach

Maria Giertych otrzymała przerażający telefon
Maria Giertych otrzymała przerażający telefon
Źródło zdjęć: © AKPA
19.04.2024 15:07

Córka Romana Giertycha padła ofiarą oszustów. Maria otrzymała telefon informujący ją o rzekomej śmierci ojca. Kobieta ujawnia szokujące szczegóły.

Córka Romana Giertycha poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych o szokującej sytuacji. Zadzwoniła do niej osoba, która przedstawiła się jako jeden z członków obecnego rządu. Głos w słuchawce powiedział, że jej ojciec padł ofiarą wypadku i nie żyje.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Maria Giertych ofiarą spoofingu

Dostałam dzisiaj telefon rzekomo z numeru jednego z członków obecnego rządu, w którym metaliczny głos poinformował mnie, że mój tata nie żyje, bo miał wypadek - czyli sprawa spoofingu wraca po dwóch latach. Czy nie jest to już czas na jakieś rezultaty śledztwa? - napisała na platformie "X"

Nie jest to pierwszy raz, kiedy córka Romana Giertycha padła ofiarą oszustów. W 2022 roku otrzymała telefon z groźbami śmierci, jeśli "powiedzą jeszcze choćby słowo o Pegasusie". Wówczas dzwoniący podszywał się pod kancelarię mecenasa Jacka Duboisa, prywatnie przyjaciela Romana Giertycha.

Roman Giertych wydał oświadczenie ws. incydentu

Do całej sytuacji postanowił odnieść się również ojciec Marii.

Nasze dzieci płacą ogromną cenę za naszą pracę. Nagranie jest tak drastyczne, że X zablokował jego emisję. Ten telefon, z którego dzwoniono, był użyty przez przestępców również dwa lata temu i także jest związany ze sprawą śledztwa dot. Funduszu Sprawiedliwości - napisał w mediach społecznościowych.

Maria Giertych
Maria Giertych© East News
Roman Giertych
Roman Giertych © AKPA
Źródło artykułu:JastrzabPost.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także