NewsyCezary Żak oficjalnie rezygnuje z roli w serialu "Ranczo". W oświadczeniu ujawnia, dlaczego nie zagra w kontynuacji

Cezary Żak oficjalnie rezygnuje z roli w serialu "Ranczo". W oświadczeniu ujawnia, dlaczego nie zagra w kontynuacji

Cezary Żak
Cezary Żak
Zuza Maciejewska
11.09.2021 09:20, aktualizacja: 11.09.2021 16:06

Ranczo jest serialem, który przez wiele lat przyciągał przed telewizory tłumy. Od 2006 roku na antenie Telewizji Polskiej można było śledzić losy mieszkańców wsi Wilkowyje. Chociaż nowe odcinki regularnie obserwowało mnóstwo osób, ostatni klaps na planie padł w 2016 roku. W produkcji zagrało sporo znanych i lubianych aktorów. W tym m.in. Cezary Żak, który wcielił się w postacie księdza oraz wójta, a także Artur Barciś, który grał asystenta włodarza.

Co jakiś czas w mediach pojawiają się informacje o tym, że powstanie kontynuacja Rancza. Pomimo iż jeszcze do niedawna była ona pewna, po śmierci Pawła Królikowskiego, stanęła pod znakiem zapytania. Mówi się jednak, że producenci znaleźli sposób na to, by lubiany Kusy znalazł się w produkcji. Szczegóły zdradziła Beata Olga Kowalska, czyli serialowa żona doktora Wezóła:

Jeśli serial wróci na ekrany, to postać Kusego grana przez Pawła Królikowskiego prawdopodobnie zostanie odtworzona w ten sam sposób, w jaki kontynuowano wątek Mariana Paździocha z serialu „Świat według Kiepskich”, w którego rolę wcielał się śp. Ryszard Kotys, czyli z wykorzystaniem wcześniej nagranych fragmentów scen. Ale szczegółów nie znam – mówiła w rozmowie z Onetem.

Cezary Żak o kontynuacji serialu Ranczo

Chociaż fani serialu Ranczo liczą na to, że wróci on na antenę, Cezary Żak, który wcielał się w główne role, jest przeciwny temu pomysłowi. W rozmowie z Faktem powiedział, że ma ważny powód. W jego ocenie zmieniła się sytuacja w kraju, nie wyobraża więc sobie, jakie wątki mogłyby być poruszane na ekranie:

Uważam, że serial Ranczo nie powinien być kontynuowany. Producent zna moje zdanie. Dlaczego? Dlatego, że ten kraj jest w zupełnie innym momencie w tej chwili. Nie wyobrażam sobie, o czym dziś miałoby być Ranczo. 

Aktor dodał, że mimo iż nie chciałby kontynuacji serialu, gdyby powstał film, prawdopodobnie by w nim wystąpił:

Scenarzysta nie żyje od kilku lat, nie wiem, kto miałby to napisać. Andrzej Grembowicz był człowiekiem niezastąpionym, nikt tego nie napisze tak, jak on. Natomiast jeśli będzie taka propozycja, żeby nakręcić ten film fabularny, którego zarys scenariusza podobno istnieje, to ja się zgodzę. Uważam, że jestem to winien i widzom, i producentowi, Andrzejowi i ekipie.

Cezary Żak przez wiele lat wcielał się w postacie wójta i księdza. Mało kto wiedział jednak, że dwukrotnie został wyrzucony z serialu. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Cezary Żak w serialu Ranczo
Cezary Żak w serialu Ranczo
Cezary Żak i Katarzyna Żak na ławeczce w Wilkowyjach
Cezary Żak i Katarzyna Żak na ławeczce w Wilkowyjach
Cezary Żak jako wójt w serialu Ranczo
Cezary Żak jako wójt w serialu Ranczo
Cezary Żak jako wójt
Cezary Żak jako wójt
Cezary Żak w serialu Ranczo
Cezary Żak w serialu Ranczo
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także