NewsyZapłakana Celine Dion przekazała koszmarne wieści. Nieuleczalna choroba zrujnowała jej karierę. To spotyka tylko jedną osobę na milion

Zapłakana Celine Dion przekazała koszmarne wieści. Nieuleczalna choroba zrujnowała jej karierę. To spotyka tylko jedną osobę na milion

Celine Dion
Celine Dion
08.12.2022 17:20, aktualizacja: 08.12.2022 23:46

Pochodząca z Kanady Celine Dion rozpoczęła karierę jako nastolatka. Od początku wspierał ją menadżer i przyszły mąż, Rene Angelil. Para doczekała się trzech synów: Rene Charlesa, Eddy’ego i Nelsona. Mąż wokalistki zmarł przed kilkoma laty. Przyczyną zgonu był rak gardła. Również Celine poważnie podupadła na zdrowiu. O jej chorobie media rozpisują się od wielu miesięcy.

Najpierw musieliśmy przenieść koncerty z powodu pandemii, teraz to są moje problemy zdrowotne, które powodują, że odkładamy wszystko… i niestety również anulujemy niektóre występy. Otrzymuję opiekę od moich lekarzy, biorę leki… Powrót do zdrowia zajmuje mi dużo więcej czasu, niż się spodziewałam – mówiła.

Przerwała milczenie i doprecyzowała, z czym musi się zmagać.

Celine Dion jest nieuleczanie chora. Co jej dolega?

54-latka nagrała oświadczenie, w którym poinformowała, że po raz kolejny musi odwołać koncerty. Przypomnijmy, że w lutym 2023 roku miała odbyć tournée po Europie. Problemy spowodował zespół sztywnego człowieka (inaczej zespół Moerscha-Woltmanna). Jest to bardzo rzadkie, nieuleczalne schorzenie neurologiczne, uniemożliwiające normalne funkcjonowanie.

Jak wiecie, zawsze byłam jak otwarta książka. Wcześniej nie byłam na to gotowa, teraz mogę powiedzieć. Od dłuższego czasu mam problemy zdrowotne. Było mi trudno o tym mówić. Niedawno zostałam zdiagnozowana. Cierpię na niezwykle rzadką chorobę stiff person syndrome, który dotyka jedną na milion osób. Wciąż poznajemy to schorzenie i teraz wiemy, że to ona powodowała moje ciężkie skurcze mięśniowe. Niestety mają one wpływ na moje życie, sprawiają, że czasem mam problemy z poruszaniem się, nie pozwalają mi na śpiewanie – powiedziała.

Dodała, że jest w trakcie rehabilitacji i próbuje wzmocnić organizm. Jest to bardzo ważne, ponieważ w przeciwnym razie grozi jej kalectwo. W niektórych przypadkach choroba prowadzi do utrwalenia niewłaściwej pozycji ciała, przez co chory musi poruszać się na wózku.

Śpiewanie to jest to, co robiłam przez całe swoje życie i to, co najbardziej kocham. Brakuje mi tego. Chciałabym was wszystkich zobaczyć ze sceny i dla was wystąpić. Podczas show daję z siebie 100 proc., ale teraz mój stan na to nie pozwala – wyjaśniła.

Na koniec wystąpienia zapewniła, że zrobi wszystko, by wrócić do występów przed publicznością.

Pełne oświadczenie poniżej.

Trzymamy kciuki za to, aby rehabilitacja przyniosła pożądane efekty.

Celine Dion
Celine Dion
Celine Dion
Celine Dion
Celine Dion
Celine Dion
Celine Dion
Celine Dion
Celine Dion
Celine Dion
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także