NewsyBogusław Kaczyński miał żonę. Oto zdjęcie jego pierwszej i jedynej miłości

Bogusław Kaczyński miał żonę. Oto zdjęcie jego pierwszej i jedynej miłości

Bogusław Kaczyński nie żyje
Bogusław Kaczyński nie żyje
Natalia Brzostowska

05.02.2016 17:10, aktual.: 06.02.2016 00:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Bogusław Kaczyński zmarł w wieku 73 lat. W ciągu swojego życia przeszedł trzy udary mózgu, z czego ten ostatni okazał się być śmiertelny. W jego ostatnich dniach życia opiekował się nim jego wieloletni przyjaciel Witold Matulka. Krytyk muzyczny przepisał cały swój majątek na rzecz fundacji, którą założył 25 lat temu.

Bogusław Kaczyński całe swoje życie prywatne podporządkował sztuce. Jak twierdził, nie miał czasu na miłość. Jednocześnie nie ukrywał, że był żonaty. Super Express przytacza jego wypowiedź z 2008 roku:

Byłem żonaty, ale po pięciu latach się rozstaliśmy. Chwila jakiejś fascynacji, chciałem spróbować jakby to było. Ale się nie udało. Dla sztuki porzuciłem życie prywatne. Bo sztuka jest zazdrosna i musi być najważniejsza, a cała reszta to tylko dodatek. 

To stwierdzenie znalazło swoje potwierdzenie również w wypowiedzi znanego tenora Witolda Matulki, który w rozmowie z tabloidem powiedział:

Sprawy uczuciowe odsuwał od siebie Mówił, że nie ma czasu na miłość, że nie ma czasu by poświęcać się drugiej osobie. 

Teraz po latach dowiadujemy się kim była jego pierwsza i jedyna miłość - to Jadwiga Maria Jarosiewicz - malarka i scenograf, cały czas aktywna zawodowo. Bogusław Kaczyński nie zerwał kontaktów z kobietą po rozstaniu. Żyli w przyjaźni. Krytyk sztuki zatrudnił ją nawet w Teatrze Roma, w którym był wówczas dyrektorem. Super Express dotarł do zdjęcia Bogusława Kaczyńskiego i Jadwigi Jarosiewicz.

Bogusław Kaczyński i Jadwiga  Jarosiewicz / screen z Super Expressu
Bogusław Kaczyński i Jadwiga Jarosiewicz / screen z Super Expressu
Bogusław Kaczyński miał żonę
Bogusław Kaczyński miał żonę
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także