NewsyBeata Kozidrak pierwszy raz o prowadzeniu samochodu pod wpływem alkholu. To straszne jak ją później potraktowano

Beata Kozidrak pierwszy raz o prowadzeniu samochodu pod wpływem alkholu. To straszne jak ją później potraktowano

Beata Kozidrak w sądzie (EastNews)
Beata Kozidrak w sądzie (EastNews)
Krystyna Miśkiewicz

31.01.2023 09:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Beata Kozidrak w 2021 roku przeszła spory kryzys wizerunkowy. Gwiazda po kilku dekadach kariery scenicznej została przyłapana przez policję na prowadzeniu samochodu pod wpływem alkoholu. Niezbyt przychylna informacja w błyskawicznym tempie obiegła media. Nie zamierzała ona jednak unikać odpowiedzialności za swój występek i szybko potwierdziła krążące w mediach doniesienia.

Kilka godzin po zatrzymaniu przez policję wydała oświadczenie, w którym przyznała się do tego, że wsiadła za kierownicę, mając we krwi ponad 2 promile, i jednocześnie przeprosiła zawiedzionych jej postawą fanów.

Kochani, przepraszam wszystkich. Wiem, że was zawiodłam. Z całego serca żałuję tego, co się wczoraj wydarzyło. Bardzo się tego wstydzę. Wiem, że musze ponieść konsekwencje tego, co się stało. Jestem na to gotowa. Beata - napisała.

Wokalistka nie uniknęła konsekwencji prawnych tego, co się wydarzyło. Za swój czyn stanęła przed sądem. Ten nie był dla niej łaskawy i ogłosił karę grzywny w wysokości 200 stawek dziennych (wysokość jednej to 250 złotych), zakazał jej prowadzenia auta na czas pięciu lat oraz nałożył na nią obowiązek uiszczenia kwoty 20 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej i pokrycia kosztów postępowania sądowego.

Chociaż od wyroku odwołał się zarówno prokurator, który żądał surowszej kary, jak i adwokat piosenkarki, który chciał jej złagodzenia, to sąd drugiej instancji podtrzymał wcześniejszą decyzję.

Beata Kozidrak rozlicza się z jazdą pod wpływem alkoholu

Beata Kozidrak jak do tej pory starała się w wywiadach unikać tego trudnego dla niej tematu. Po tym, jak sprawa trafiła do mediów zdecydowała się nawet na kilka tygodni odpoczynku od show-biznesu i portali społecznościowych. Odwołała część występów, ale po czasie zdecydowała się wrócić do publiczności i została bardzo ciepło przyjęta.

Gdy już emocje opadły gwiazda zdecydowała się rozliczyć z trudnych doświadczeń za pomocą muzyki. Wydała nową piosenkę Panama, która odnosi się do jazdy samochodem pod wpływem alkoholu. W związku z tym udzieliła także wywiadu. Opowiedziała, że od początku kariery mierzy się z przykrymi sytuacjami, a z a jeden błąd ludzie chcą ją zniszczyć.

Z tym uczuciem, z tym problemem stykam się od prawie początku swojej kariery. Kiedy ktoś osiąga sukces i nie tylko w świecie muzyki, ale też w świecie sportu, w świecie ludzi, którzy odnoszą wielki sukces, kiedy się powinie noga, kiedy coś się dzieje nie tak, kiedy już jest jakiś problem… jak odnosisz sukces, jesteś święta, jak coś się złego zadzieje, to jesteś już potworem po prostu. Co trzeba zrobić? Jak zrównoważyć te skrajne emocje w sobie? Co zrobić? Zadaje pytanie - mówiła w wywiadzie dla Meloradio.

Zdaje się, że piosenkarka mocno przeżyła zamieszanie wokół swojej osoby spowodowane złamaniem prawa. Nie da się ukryć, że spotkała się z mocną krytyką, ale miała też za sobą grono wiernych fanów.

  • Beata Kozidrak - Polsat SuperHit Festiwal 2022, dzień drugi
  • Beata Kozidrak - sylwester Polsat 2022
  • Beata Kozidrak - sylwester 2022 Polsat
  • Beata Kozidrak - Polsat SuperHit Festiwal 2022, dzień drugi
  • Beata Kozidrak - Polsat SuperHit Festiwal. Dzień drugi. Próby
  • Beata Kozidrak - Polsat SuperHit Festiwal. Dzień drugi. Próby
  • Beata Kozidrak na nowej fotce
[1/7] Beata Kozidrak - Polsat SuperHit Festiwal 2022, dzień drugi
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także