NewsyKurdej-Szatan u Wojewódzkiego. Żarty z Muchy i jej niespodzianki po porodzie Basi. Było też poważnie

Kurdej-Szatan u Wojewódzkiego. Żarty z Muchy i jej niespodzianki po porodzie Basi. Było też poważnie

Basia Kurdej-Szatan
Basia Kurdej-Szatan
Krystyna Miśkiewicz
23.03.2021 23:30, aktualizacja: 24.03.2021 01:50

Dzisiejszy odcinek show Kuby Wojewódzkiego obfitował w wiele emocji. Gospodarz programu zaprosił wyjątkowo interesujących gości, którym zadał szereg pytań – czasami bardzo niezręcznych. Pierwszy na kanapie zasiadł Piotr Kraśko, który pod koniec lata zeszłego roku awansował z Dzień Dobry TVN na prezentera Faktów.

Chociaż rozmowa między dziennikarzami przebiegała w przyjaznej atmosferze, to był też moment wyraźnie niezręczny dla gościa – ten, w którym prowadzący zapytał o relacje Piotra z Kamilem Durczokiem, z którym niegdyś współpracował. Ich rozmowa diametralnie zmieniła ton. Na szczęście tylko na chwilę.

Jako druga w studiu pojawiła się Barbara Kurdej-Szatan. Aktorka, która jest wielką gwiazdą serialu M jak Miłość, ostatnio poświęca swój czas głównie na opiekę nad kilkumiesięcznym synkiem Heniem. Ma też starszą córkę Hanię, która również wymaga od niej mnóstwa uwagi. Znalazła ona jednak chwilę, by odwiedzić popularny talk-show. Sama do końca nie wiedziała, z jakiej okazji została zaproszona.

To nie było przypadkowe połączenie.

Barbara Kurdej-Szatan u Kuby Wojewódzkiego

Barbara Kurdej-Szatan zdecydowanie wprowadziła wątek muzyczny do całej rozmowy i wniosła do studia sporo pozytywnej energii. Aktorka mogła opowiedzieć nie tylko o swojej pracy, ale także o dzieciach. Kuba Wojewódzki zapytał ją o niespodziankę Anny Muchy, którą przygotowała dla niej tuż po narodzinach syna.

Ile jest prawdy w tym, no bo mnie to zatrwożyło, że jak ty rodziłaś, to pod oknem stała Ania Mucha i śpiewała piosenki?

Basia szybko potwierdziła pytanie Kuby i jednocześnie przyznała, że była zachwycona pomysłowością swojej koleżanki. Dziennikarz oczywiście nie omieszkał skomentować tej sytuacji w zabawny sposób:

Ja wiem, jak Anka śpiewa. Jak ja bym się miał urodzić, to bym się nie urodził – śmiał się gospodarz programu, a potem zwrócił uwagę na nowy związek aktorki: – Słyszałem, że u Ani są zmiany.

Później wywiad Kuby zszedł zdecydowanie na poważniejsze tony. Gospodarz wyjawił, dlaczego akurat teraz postanowił zaprosić Basię do swojego programu.

Ja miałem takie wrażenie, że Ty jesteś ulubienicą Polski – stwierdził, a po chwili się poprawił: – Byłaś?

Basia zgodziła się, że "była" ulubienicą Polski. Showman dalej drążył temat, pytając ją, czy "przestała być", czy "zdecydowała się przestać być".

Ja chyba zawsze byłam dość impulsywna. Czasem niestety nie panuję nad sobą. (…) Nie boję się tego, co będzie w przyszłości, jeśli żyję w zgodzie ze sobą – odpowiedziała Basia, tłumacząc, dlaczego straciła na popularności.

Porównał aktorkę do Krystyny Jandy, a to wszystko ze względu na jej poglądy i odważne wypowiedzi:

Wiesz, że w moim środowisku i moich znajomych zaczynasz zabierać palmę pierwszeństwa Krystynie Jandzie w byciu taką symboliczną postacią ze świata mediów, która ma bardzo takie liberalne, wolnościowe poglądy. To jest powód do dumy, czy do zmartwień? Biorąc pod uwagę, jak pęknięta jest Polska.

Aktorka zdradziła odważnie, że zawsze ceniła sobie wolność słowa:

Mieć swoje zdanie zawsze uważałam za powód do dumy.

Kuba postanowił poruszyć kwestie poglądów i polityki w kontekście pracy.

Czy zdajesz sobie sprawę, jakie są koszty bardzo wyraźnego takiego statementu politycznego. No bo Ciebie to trochę kosztowało? – zapytał.

Basia od razu wyznała, że mniej ofert pracy jest związane ze zmianą władzy, a nie ze zmianą jej umiejętności wokalnych czy aktorskich.

Ale to nie moje umiejętności się zmieniły tylko czasy i władza. (...) Ja się nie boję tego, co będzie w przyszłości jeżeli żyje w zgodzie ze sobą. Jest mi dobrze i nie boję się przyszłości – zdradziła aktorka.

Po wywiadzie z Basią prowadzący zaprosił do studia jej siostrę Katarzynę Kurdej-Manię, która podobnie jak aktorka, również zajmuje się muzyką. Panie przedstawiły na antenie swój rodzinny projekt, jakim jest wspólny zespół, który powstał w czasie pandemii. Udało im się nagrać już dwie wspólne piosenki. Siostry Kurdej zaprezentowały także próbkę swoich możliwości wokalnych.

Kuba Wojewódzki, Barbara Kurdej-Szatan, Piotr Kraśko
Kuba Wojewódzki, Barbara Kurdej-Szatan, Piotr Kraśko
Kuba Wojewódzki, Barbara Kurdej-Szatan, Katarzyna Kurdej-Mania, Piotr Kraśko
Kuba Wojewódzki, Barbara Kurdej-Szatan, Katarzyna Kurdej-Mania, Piotr Kraśko
Kuba Wojewódzki, Barbara Kurdej-Szatan, Piotr Kraśko
Kuba Wojewódzki, Barbara Kurdej-Szatan, Piotr Kraśko
Barbara Kurdej-Szatan
Barbara Kurdej-Szatan
Barbara Kurdej-Szatan z siostrą
Barbara Kurdej-Szatan z siostrą
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także