NewsyBasia Kurdej-Szatan z odważnym gestem poparcia LGBT: "Kochajmy się wszyscy, szanujmy się wszyscy"

Basia Kurdej-Szatan z odważnym gestem poparcia LGBT: "Kochajmy się wszyscy, szanujmy się wszyscy"

Basia Kurdej-Szatan
Basia Kurdej-Szatan
17.06.2023 14:40

Basia Kurdej-Szatan nieoczekiwanie zyskała powszechną rozpoznawalność dzięki występom w reklamach sieci telefonii komórkowej. Następnie producenci zaczęli ją obsadzać w serialach, filmach i w sztukach teatralnych. Ponadto gwiazda nie ukrywa swoich poglądów politycznych.

Już wiele razy wypowiadała się na bieżące tematy, często nie stroniąc od mocnych słów. Jej serce jest raczej po lewej stronie. Zalicza się do przeciwników obecnego rządu, zwolenniczek Ogólnopolskiego Strajku Kobiet i obrończyń praw społeczności LGBT+.

Mam mnóstwo przyjaciół, którzy są gejami i lesbijkami, znam ich od lat, kocham, szanuję i uwielbiam :) wspaniali, NORMALNI LUDZIE! Projekt „Stop LGBT”, który został dziś odczytany w sejmie to absurd i zło!!! Nie dajcie sobie wmówić tych idiotyzmów…. Nie dajcie sobie przyzwolenia do dyskryminacji i odrzucenia i argumentowania w ten sposób złego zachowania!!! LGBT to nie nazwa żadnego ugrupowania, które chce zrobić innym krzywdę. To po prostu skrót od Lesbijki Geje Biseksualni Transpłciowi -> heteroseksualni -> LUDZIE !!!!!! To MY! Wszyscy. Kochamy się. Wspierajmy się :) LOVE IS LOVE – napisała w 2021 roku.

Basia Kurdej-Szatan nadaje w dniu Parady Równości

Z tak postępowymi poglądami Kurdej-Szatan nie mogła milczeć ws. dzisiejszej Parady Równości w Warszawie. Sama nie wzięła udziału w marszu, ale nagrała specjalne oświadczenie.

Dziś dzieją się wspaniałe rzeczy. Dzisiaj jest Parada Równości, na której niestety nie mogę być. Zazdroszczę wszystkim, którzy tam będą. Ja w tym czasie będę na scenie. Będę miała próbę przedstawieniową, bo dzisiaj jest również noc teatrów (...). Właśnie pędzę do Krakowa, ale jest Parada Równości – wyjaśniła swoją absencję na evencie.

Następnie opowiedziała o tym, dlaczego popiera inicjatywę.

Wszyscy dzisiaj przypominamy o tym, jak miłość jest ważna. Love is love. Po prostu. Kochajmy się wszyscy, szanujmy się wszyscy. Szanujmy to, że jesteśmy inni. I to jest wspaniałe, świat jest piękny, kolorowy. Jesteśmy inni i powinniśmy się inspirować sobą nawzajem, czerpać od siebie i uczyć się od siebie. To jest właśnie najpiękniejsze, że jesteśmy różni – dodała, składając życzenia fanom i życząc wspaniałej Parady Równości.

A Wy co myślicie na temat tego wydarzenia?

Basia Kurdej-Szatan (fot. EastNews)
Basia Kurdej-Szatan (fot. EastNews)
Basia Kurdej-Szatan (Kapif)
Basia Kurdej-Szatan (Kapif)
Basia Kurdej-Szatan i Rafał Szatan - gwiazdy na gali Top Seriale 2023 (KAPIF)
Basia Kurdej-Szatan i Rafał Szatan - gwiazdy na gali Top Seriale 2023 (KAPIF)
Basia Kurdej-Szatan nadaje w dniu Parady Równości
Basia Kurdej-Szatan nadaje w dniu Parady Równości
Basia Kurdej-Szatan
Basia Kurdej-Szatan
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także