NewsyBasia Kurdej-Szatan ma apel wprost z Marszu Wolności! Oto o co prosi swoich fanów

Basia Kurdej-Szatan ma apel wprost z Marszu Wolności! Oto o co prosi swoich fanów

Basia Kurdej-Szatan
Basia Kurdej-Szatan

04.06.2023 13:10, aktual.: 04.06.2023 13:41

Basia Kurdej-Szatan to polska aktorka, prezenterka i konferansjerka. Popularność przyniósł jej także udział w reklamie jednego z operatorów komórkowych. Basia często dzieli się  z czytelnikami swoimi poglądami za pomocą mediów społecznościowych.

Basia Kurdej-Szatan angażuje się w akcje społeczne i charytatywne

Aktorka od zawsze widziała potrzebujących i nie umiała przejść obok nich bez działania na ich rzecz. Basia Kurdej-Szatan wspiera od lat różne akcje charytatywne, niezależnie od tego, czy za zabranie głosu nie poniesie konsekwencji. Niedawno założyła nawet własną fundację.

Dlatego dosłownie z porywu serca założyłam fundację, która będzie czyniła dobro i wspierała innych: słabszych, potrzebujące dzieci czy osoby z niepełnosprawnościami. Mają takie same marzenia i pragnienia co my, ale życie czasem pisze dla nich inne scenariusze. Startujemy w trudnym momencie, w Ukrainie trwa wojna, która wywraca do góry nogami życie setek tysięcy ludzi. Z kolei za naszą wschodnią granicą i w ośrodkach wciąż jest wielu uchodźców, którzy potrzebują pilnej pomocy. To właśnie z myślą o tych ludziach uruchamiamy nasz pierwszy projekt” - mówiła Kurdej-Szatan.

Gwiazda zaprosiła do współpracy również byłego Rzecznika Praw Obywatelskich dr. Adama Bodnara, psycholożkę Małgorzatę Ohme oraz psychodietetyczkę Katarzynę Błażejewską-Stuhr, którzy utworzyli Radę Fundacji. Wspiera ją także mąż i siostra.

Basia Kurdej-Szatan na marszu wolności

Aktorka zapowiedziała, że wybiera się na marsz wolności, który jest organizowany 4 czerwca w Warszawie, Wielu celebrytów również zapowiedziało swój udział w nim. Basia Kurdej-Szatan, idąc na marsz, wrzuciła filmik z metra, w którym przekazała ważną prośbę.

Przede wszystkim aktorka zachwyciła się faktem, że tak dużo ludzi zmierza na marsz, że czuje się atmosferę wspólnoty, a także że uczestnicy zabrali ze sobą flagi i transparenty. Jednak dla niej to za mało. Dlatego poprosiła fanów, by zapisywali się jako kontrolerzy wyborów. Taka osoba przez cały dzień weryfikuje, czy w danym lokalu wyborczym nie dochodzi do nadużyć.

Potrzebnych jest ponad sto tysięcy takich osób, dlatego Basia Kurdej-Szatan apeluje o zapisywanie się i poświęcenie kilku godzin ze swojego życia, by mieć pewność co do uczciwości wyborów.

Zamierzacie spełnić prośbę aktorki?

Barbara Kurdej-Szatan
Barbara Kurdej-Szatan
Barbara Kurdej-Szatan
Barbara Kurdej-Szatan
Barbara Kurdej-Szatan - 16. Mastercard OFF CAMERA - Gala zamknięcia (fot. AKPA)
Barbara Kurdej-Szatan - 16. Mastercard OFF CAMERA - Gala zamknięcia (fot. AKPA)
Barbara Kurdej-Szatan, fot. AKPA
Barbara Kurdej-Szatan, fot. AKPA
Barbara Kurdej-Szatan - premiera O mało co
Barbara Kurdej-Szatan - premiera O mało co
Basia Kurdej-Szatan
Basia Kurdej-Szatan
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także