Trenerka jest bardzo związana ze swoją rodziną. Babcia dziewczynek z zawodu jest kostiumografem i realizuje filmy dokumentalne. Lewandowska otwarcie mówi, że gdyby nie jej wsparcie to nie byłoby jej tutaj i teraz. Przy każdej możliwej okazji podkreśla, jak ważna jest dla niej mama:
Prababka Anny Lewandowskiej była bohaterką
Maria Stachurska jest związana ze światem kina. Właśnie miała swój debiut reżyserski. Nakręciła film Położna, który opowiada o życiu Stanisławy Leszczyńskiej, tytułowej położnej z Auschwitz. By jak najlepiej przestawić historię, włożyła mnóstwo pracy w gromadzenie materiałów: rozmawiała z bliskimi filmowej bohaterki, którzy pomagali jej w pracach. To dzięki niej wiemy, że cioteczna prababcia Anny Lewandowskiej była bohaterką. Jak podaje Fakt:
Prababka Anny Lewandowskiej przeżyła obóz, ale nie chciała opowiadać o piekle, w którym przyszło jej żyć. Była osobą bardzo skromną i nie uważała się za bohaterkę. Robiła to, co do niej należało.