NewsyDzień Autyzmu. Agnieszka Chylińska zdobyła się na osobistą publikację. Fanka: "Również wiem i rozumiem"

Dzień Autyzmu. Agnieszka Chylińska zdobyła się na osobistą publikację. Fanka: "Również wiem i rozumiem"

Agnieszka Chylińska
Agnieszka Chylińska
Zuza Maciejewska
02.04.2021 12:40, aktualizacja: 02.04.2021 15:25

Agnieszka Chylińska w 2020 roku świętowała jubileusz – minęło 25 lat od momentu, w którym postawiła pierwsze kroki na scenie. By podziękować fanom, planowała wyruszyć w trasę koncertową. Jej zamiary skutecznie pokrzyżowała pandemia koronawirusa. Przez obostrzenia nałożone przez rząd Mateusza Morawieckiego, gwiazda musiała przełożyć występy.

Piosenkarka łączy karierę zawodową z wychowywaniem dzieci. Jest mamą: Ryszarda, Estery i Krysi. Gwiazda bardzo rzadko wypowiada się na temat swoich pociech. Gdy 22 października, Trybunał Konstytucyjny pod przewodnictwem Julii Przyłębskiej stwierdził, że usunięcie ciąży w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu, jest niezgodne z konstytucją, postanowiła przerwać milczenie. Dodała post na Instagramie, w którym ujawniła, że dwoje jej dzieci są szczególnej troski. Zdradziła, że nie może liczyć na wsparcie ze strony państwa:

Ja nigdy się nie żaliłam i nigdy publicznie nie opowiadałam o tym, jak mi jest ciężko z tego tytułu, że dwoje moich dzieci są dzieciakami szczególnej troski. Nie przypominam sobie też bardzo, żeby ktoś mi w tym pomagał, wspierał, jeśli chodzi o tak zwane państwo. Dlatego szczególnie mnie jako mamie jest trudno na to wszystko patrzeć i znosić fakt, że nie dba się o dzieci niepełnosprawne, osoby niepełnosprawne w takim wymiarze, w jakim one powinny być zaopiekowane, a wymusza się na kobietach rodzenie kolejnych chorych dzieci – powiedziała Agnieszka.

Agnieszka Chylińska uczciła Dzień Autyzmu. Dodała poruszający post

Chylińska aktywnie działa na Instagramie. W piątek dodała nowy post. Udostępniła zdjęcie, którym uczciła Dzień Autyzmu, który przypada 2 kwietnia. W kadrze pokazała dwie, trzymające się ręce. Na jednej z nich znajduje się niebieska opaska z napisem: "autyzm – wiem, rozumiem, pomagam". Gwiazda w opisie umieściła niebieskie serce, którego kolor jest symbolem tej przypadłości.

Wpis poruszył internautów, którzy w komentarzach dodają niebieskie serca na znak solidarności, a także dzielą się swoimi doświadczeniami:

  • Ja również rozumiem, mama Adasia, 3,5 roku.
  • Również wiem i rozumiem. Mam synka z autyzmem, zdrówka dla Was.
  • Wspaniale, że Twój post zacznie dyskusje, bo Polacy niestety w większości nie wiedzą i nie rozumieją, co to autyzm.

Agnieszka Chylińska jest nie tylko mamą, ale także autorką książki poruszających książek dla dzieci, których mądrość jest doskonałą lekcją także dla dorosłych: Giler, trampolina i reszta świata, której główny bohater cierpi na autyzm.

Na temat wspomnianej publikacji zgodziła się porozmawiać z Marcinem Prokopem. Gdy wywiad dobiegł końca, w social mediach opowiedziała o emocjach, jakie jej towarzyszyły:

Temat mnie przerósł. Myślałam, że dam radę, że przecież napisałam tę książkę, by powiedzieć wam więcej. Również o sobie i o byciu mamą wyjątkowo „wyjątkowego” dziecka. Długo trzymałam w sobie te emocje nie „na sprzedaż”. Wyleciały ze mnie. Rozpłakałam się. Nie umiałam „profesjonalnie”.

Gwiazda, chociaż nie jest zbyt wylewna w temacie rodzicielstwa i macierzyństwa, jak nikt inny rozumie, jak ważne jest głośne wsparcie innych matek, które opiekują się "wyjątkowymi" dziećmi.

Agnieszka Chylińska uczciła Dzień Autyzmu 2021
Agnieszka Chylińska uczciła Dzień Autyzmu 2021
Agnieszka Chylińska
Agnieszka Chylińska
Agnieszka Chylińska wychodzi z DDTV
Agnieszka Chylińska wychodzi z DDTV
Agnieszka Chylińska z córką czyta powieść na Instagramie
Agnieszka Chylińska z córką czyta powieść na Instagramie
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także