NewsyAgnieszka Cegielska o trudnej sytuacji rodzinnej: "Wspieranie dzieci niepełnosprawnych jest dla mnie czymś naturalnym"

Agnieszka Cegielska o trudnej sytuacji rodzinnej: "Wspieranie dzieci niepełnosprawnych jest dla mnie czymś naturalnym"

Agnieszka Cegielska
Agnieszka Cegielska
Zuza Maciejewska
27.10.2020 14:00, aktualizacja: 27.10.2020 15:58

Agnieszka Cegielska przez lata obecności w mediach wypracowała sobie tytuł ikony stylu. Na branżowych imprezach błyszczy w pięknych kreacjach, do których dopasowuje odpowiedni makijaż. Chociaż podczas eventów przyciąga uwagę fotoreporterów, w codziennym życiu stawia na wygodę i tego nie ukrywa.

Dowodem są posty, które prezenterka publikuje w sieci. Niejednokrotnie pokazuje się w naturalnym wydaniu, na próżno też szukać wymyślnych kreacji. Tak było m.in. w Dniu Ziemi, który uczciła sesją zrobioną na balkonie, o której pisaliśmy tutaj.

Agnieszka Cegielska poparła Strajk Kobiet i wdała się w dyskusję z internautami

Agnieszka Cegielska w sieci nie tylko zachwyca urodą, ale również zabiera głos w ważnych sprawach. Gdy w Polsce toczy się dyskusja w sprawie zaostrzenia ustawy aborcyjnej po wyroku Trybunału Konstytucyjnego, postanowiła się wypowiedzieć. Na Instagramie dodała wymowną grafikę, którą podpisała:

Betty White&Twoja Boska Świadomość.

Chociaż sporo internautek poparło wpis Agnieszki, znalazły się też takie, które nie chciały się z nim zgodzić. Jedna z nich chciała się dowiedzieć, dlaczego Agnieszka popiera protesty kobiet, a z drugiej strony wspiera niepełnosprawne dzieci?

Cegielska, wywołana do odpowiedzi, nie zamierzała pozostawić tego wpisu bez reakcji. Napisała, że stara się pomagać, bo sama pochodzi z rodziny, w której matka zmaga się z niepełnosprawnością. Wie więc, jaka pomoc trafia do takich osób:

Wspieranie dzieci niepełnosprawnych jest dla mnie czymś naturalnym, bo jestem dzieckiem osoby niepełnosprawnej i wynika to też z tego, że te mamy, które opiekują się tymi dziećmi=prawdziwe bohaterki nie mają wsparcia od Państwa. Natomiast zmuszanie kobiety do rodzenia martwego dziecka co może nieść za sobą poważne konsekwencje zdrowotne to zupełnie inna sprawa, bardzo ważna sprawa i na to nie ma we mnie zgody w XXI wieku kiedy wielu tragediom i traumom w przyszłości z racji rozwoju medycyny moglibyśmy zapobiec.

Popieracie Strajki Kobiet?

Obraz
Agnieszka Cegielska popiera Strajk Kobiet
Agnieszka Cegielska popiera Strajk Kobiet
Agnieszka Cegielska w jesiennej stylizacji (Dzień Dobry TVN)
Agnieszka Cegielska w jesiennej stylizacji (Dzień Dobry TVN)
Agnieszka Cegielska – Bal TVN 2018
Agnieszka Cegielska – Bal TVN 2018
Agnieszka Cegielska - TeleKamery 2014
Agnieszka Cegielska - TeleKamery 2014
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także