Newsy84-letnia Emilia Krakowska o zawodzie aktora. "My musimy pracować na okrągło"

84‑letnia Emilia Krakowska o zawodzie aktora. "My musimy pracować na okrągło"

Emilia Krakowska o zarobkach gwiazd
Emilia Krakowska o zarobkach gwiazd
Źródło zdjęć: © KAPiF

23.06.2024 16:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Emilia Krakowska w rozmowie z Jastrząb Post opowiedziała, jak to jest z tymi zarobkami artystów. Czy rzeczywiście są one aż tak niskie? Aktorka zdradziła też, że znany raper jest synem jej przyjaciółki. O kim mowa?

Emilia Krakowska ma 84 lata i wciąż jest aktywna zawodowo. Znana zarówno z telewizji, jak i z teatru artystka opowiedziała nam o tym, skąd bierze swoją moc.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Skąd Emilia Krakowska czerpie energię?

Podczas jednego z eventów rozmawialiśmy z Emilią Krakowską. Jak zwykle była rozpromieniona, uśmiechnięta i otwarta. Jak ona to robi?

Siłę bierze się z pracy, z radości, że jeszcze mogę służyć innym, że mogę ludzi poznawać ze sobą. Jeżdżę po kraju od kilkudziesięciu lat, gram jeszcze, jestem potrzebna, czuję jedność z całym Uniwersytetem Trzeciego Wieku.

Choć ma 84 lata to uważa, że wiek to tylko metryka.

Jak już jest emerytura, to ludzie zaglądają do peselu, a trzeba znajdować sobie nowe wyzwania i realizować marzenia. 

Emila Krakowska o zarobkach polskich artystów

Sporo mówi się ostatnio o niskich zarobkach, czy emeryturach artystów. Jak do tego podchodzi pani Emilia?

Każdy wolny zawód dzieli się na zadowolonych i niezadowolonych. Często cząstka ludzi ma satysfakcję, że ma zapłacone za trud włożony w pracę, my musimy pracować na okrągło. Jeśli nie ma się radości z tego, co się robi, to naprawdę jest wielki smutek. 

Czy pani Emilia nie odczuwa niskich wynagrodzeń?

Tak jest w każdym zawodzie, jest tak, że ktoś umie zarobić pieniądze i nie. Z tym bogactwem jest tak, że ono jest na chwilę, a później okazuje się, że ono minęło. Nie trzeba się tak bardzo tym przejmować. U nas jeszcze nie jest najgorzej.

Jak jest w jej przypadku?

Raz się zarobi więcej, raz mniej. 

Artystka wyznała, że raper Donguralesko, a właściwie Piotr Górny, jest synem jej przyjaciółki. Jak się okazuje, Piotrek zauważył, że Emilia wyznaje właściwe podejście do życia.

Powiedział mi, że musi chyba spauzować, bo on tylko zarabia pieniądze. Pochwaliłam go i ucałowałam. Nie można tylko pracować, ja żyję, spełniam swoje marzenia i przy okazji zarabiam pieniądze. Cieszę się, że mam na czynsz, na telefon, na lekarstwa, jeżeli one są potrzebne, nie ma co narzekać.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także