NewsyZabójczo przystojny polski książę napisał książkę

Zabójczo przystojny polski książę napisał książkę

Alexi Lubomirski
Alexi Lubomirski
Małgosia

16.06.2014 01:36, aktual.: 16.06.2014 02:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Poruszająca historia

Chcesz wiedzieć jak zostać księciem? Teraz to bardzo proste. Właśnie ukazała się książka "Notes for a Young Prince", której autorem jest (a jakby inaczej) książę Alexi Lubomirski. Wywodzący się ze słynnego rodu i uchodzący za jednego z najprzystojniejszych arystokratów dotychczas zajmował się fotografią. Zaczynał jako asystent słynnego Mario Testino, ale od blisko 10 lat pracuje już na własny rachunek i radzi sobie doskonale. Jego zdjęcia zdobią okładki m.in amerykańskiego Harpers Bazaar.

Ciekawostką jest fakt, że o swoim statusie Alexi dowiedział się w późnym dzieciństwie. Matka, która pochodzi z Peru rozstała dość szybko z jego ojcem Władysławem Lubomirskim.  Teraz Alexi postanowił podzielić się swoimi przeżyciami i wiedzą. I jak sam przyznaje książkę pisał z myślą o swoim synu.

Jeśli ja sam zrobiłem wszystko, co jest w tej książce, będę dużo lepszym człowiekiem dla niego. Więc to również książka dla mnie. Chciałem zrobić coś doniosłego dla niego, nie tylko wygrawerować srebrny kielich. Napisałem list o tym,  jak być dżentelmenem. Pokazałem go pewnemu ilustratorowi i gdy przeczytał pierwsze pięć stron, zawyrokował, że każdy chłopiec musi to przeczytać - przytacza jego słowa serwis afterparty.pl.

Warto przy okazji dodać, że pieniądze ze sprzedaży książki nie trafią na konto księgarni, wydawcy czy samego księcia. Alexi zdecydował, że cały zysk przekaże organizacji humanitarnej zajmującej się zmniejszeniem ubóstwa w najbiedniejszych krajach świata. Chce w ten sposób pokazać, że księciem może być każdy z nas.

Piękny gest.

Alexi Lubomirski
Alexi Lubomirski
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także