NewsyRobert Lewandowski największym rozczarowaniem EURO 2016? Europejskie media krytykuje Polaka

Zagraniczne media o meczu Polska-Ukraina EURO 2016
Milena Majek
22.06.2016 12:41, aktualizacja: 22.06.2016 13:37

EURO 2016 trwa w najlepsze. Polacy są jednymi z zaskoczeń tego turnieju. Nie dość, że po raz pierwszy w historii udało nam się wygrać i to aż dwa spotkania, to jeszcze awansowaliśmy do 1/8 finału mistrzostw Europy.

O tym, że udało nam się zakwalifikować do tego etapu rozgrywek świadczył dobry występ Polaków. Cały świat komentuje dziś gola Kuby Błaszczykowskiego. Zachwycił się nim sam Russell Crowe. Polski piłkarz już odpowiedział gwiazdorowi, a PZPN zaprosił go na kolejne spotkanie.

Tymczasem okazuje się, ze nie tylko Crowe zachwycił się meczem Polaków. W zagranicznych mediach aż roi się od komentarzy.

Polska zdominowała grę, ale nie udało jej się stworzyć wystarczających szans dla gwiazdy Bayernu Monachium, Roberta Lewandowskiego - pisze The Sun

Nad Błaszczykowskim rozpływa się The Guardian.

Polacy rozkoszowali się grą Jakuba Błaszczykowskiego, który jako zmiennik pokazał światową klasę. Reprezentacja Polski nie była lepsza od Ukrainy na boisku, a rywale Polaków mogą czuć niedosyt po niewykorzystanych szansach. Do domu wyjeżdżają bez punktów w turnieju

Wtóruje im L'Equipe:

Polska rozpoczęła bardzo mocno, a dobre sytuacje na początku miał Milik i Lewandowski. Potem stopniowo to Ukraina zaczęła dochodzić do głosu, grała krótko i dobrze funkcjonowały jej skrzydła. Błaszczykowski w przerwie meczu zastąpił Zielińskiego i zajął miejsce na prawej stronie, gdzie lubi grać najbardziej. "Kuba" po chwili otrzymał od Ruslana Rotana cios łokciem w twarz. Zemścił się jednak w najpiękniejszy sposób. Po krótko rozegranym rzucie rożnym, otrzymał podanie od Arkadiusza Milika, który jest jednym z największych objawień fazy grupowej Euro, i pięknym strzałem po zwodzie skierował piłkę w światło bramki

Kicker też zachwyca się strzałem Kuby.

Ukraina nie mogła zdobyć bramki w swoim trzecim meczu grupowym przeciwko Polakom i po bolesnej porażce 0:1 musiała pogodzić się z porażką. Ostatnia drużyna w tabeli grała jednak kompletnie, była bardziej aktywnym zespołem i pokazała charakter

O Polakach napisał też Der Spiegel

Po przerwie Adam Nawałka wprowadził za Piotra Zielińskiego na plac gry Jakuba Błaszczykowskiego, byłego piłkarza Borussi. Zmiana to sprawdziła się już po kilku minutach. "Kuba" otrzymał piłkę w polu karnym, zwiódł jednego z rywali, a następnie z lewej nogi uderzył w lewy róg bramki

Nad Błaszczykowskim rozpływa się też hiszpańskie Marca.

Gdy zespół dobrze wykonuje swoją pracę od początku turnieju, to może sobie później pozwolić na oszczędzanie sił. Tak jak Polska dobrze rozpoczęła fazę grupową we Francji, to tak samo ją zakończyła. Dla pewnych awansu Polaków mecz z Ukrainą był tylko formalnością. Kuba, który wszedł na boisko w drugiej połowie, po 10 minutach pokazał, że jest jedynym, który może zostawić coś pozytywnego na boisku. Przyjął piłkę w polu karnym przeciwnika, zwiódł obrońcę i doskonałym strzałem z lewej nogi umieścił piłkę w siatce

O Polakach wspomniało nawet BBC

Polska po raz pierwszy w historii wyszła do fazy pucharowej mistrzostw Europy z drugiego miejsca w Grupie C po pokonaniu Ukrainy. Lewandowski, który słusznie jest postrzegany jako lider polskiej kadry, nie oddał jednak strzału w światło bramki w trzech meczach grupowych i pozostaje bez gola bądź asysty na mistrzostwach Europy od 523 minut i bramki z Grecją na Euro 2012

Jeśli wierzyć przewidywaniom mediów, to Polska może zajść naprawdę daleko. Zgadzacie się?