NewsyCo się stało z twarzą Roberta Lewandowskiego?! Wygląda jak po bokserskiej walce!

Co się stało z twarzą Roberta Lewandowskiego?! Wygląda jak po bokserskiej walce!

Robert Lewandowski pobity na meczu
Aneta Błaszczak
11.04.2018 23:36, aktualizacja: 12.04.2018 07:29

Dzisiejszy mecz z FC Sevillą Robert Lewandowski zapamięta na długo. Obrońcy rywali nie oszczędzali Polaka, który m.in. dostał cios w twarz. Pamiątka po bolesnym zderzeniu z Gabrielem Mercado, do którego doszło w polu karnym, pozostanie na dłużej.

Pomimo wypadku, dzielny Robert zdecydował się kontynuować grę na boisku. W trakcie pierwszej połowy wystarczył mu tylko okład z lodu, który przez chwilę uśmierzył ból, w drugiej nie było już tak kolorowo – Lewandowski wystąpił z opatrunkiem na opuchniętym lewym oku.

Mercado za swój przypadkowy wyczyn dostał żółtą kartkę. Kibice Bayern Monachium twierdzą, że sędzia powinien ukarać Argentyńczyka czerwoną kartką, bowiem Lewandowski wychodził na czystą pozycję w chwili, w której doszło do ataku.

Roberta, w trakcie ostatniego meczu, nie oszczędzili także inni zawodnicy z hiszpańskiej drużyny – m.in. Clement Lenglet i Steven N'Zonzi. Polak kilkukrotnie musiał podnosić się z murawy. Po silnym kopnięciu w ścięgno Achillesa, na twarzy Lewandowskiego można było zaobserwować grymas bólu.

Poturbowany Robert nie pozostał jednak dłużny przeciwnikom. Po ciosie od Mecardo, Lewy w walce o piłkę niechcący uderzył Hiszpana Sergio Escudero, który potrzebował niespełna dwóch minut na powrót do gry.

Dopiero tuż przed końcem meczu, w doliczonym czasie, Robert zszedł z murawy, a zastąpił go Sergio Escudero.

Pomimo krwawej walki na boisku, spotkanie zakończyło się remisem 0:0, co dało Bayernowi awans do półfinału Ligii Mistrzów.

• Robert Lewandowski z podbitym okiem na meczu FC Sevilla – Bayern Monachium
  • Pobity Robert Lewandowski w meczu z Sevillą
[1/11] Robert Lewandowski z podbitym okiem na meczu FC Sevilla – Bayern Monachium